danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

chuck00    207
13 godzin temu, Dwaplusjeden napisał:

 

A u mnie się "latuje"😅

U nas "wodzi"😂


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

U nas się biegają... Właśnie wyciągnąłem martwe bliźniaki, a dzień tak ładnie się zaczynał 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

o kuuuuurczę...w terminie? czy poronienie? 😪😪😪😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Na 19 termin, otwarła szyjkę, ale to tyle z jej strony. Jedyny pozytywny aspekt jest taki, że rzuciła się na paszę jak szalona, a od dwóch dni dzwoniło jej w dole głodowym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie druga pierwiastka  w tym tygodniu z zamartym płodem w środku, masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
26 minut temu, Paulina1985 napisał:

@przezuwaczka a coś nabroiłaś??? 🤔

Nie ja😝 Piję do gościa wytłuczonego za kwiaty w Walentynki. Tak na serio, to mąż przysłał mi taką fotkę😂

12 minut temu, kr9292 napisał:

U mnie druga pierwiastka  w tym tygodniu z zamartym płodem w środku, masakra.

BVD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6636

A ja wczoraj wieczorem ledwo wyszarpalem cielaka z jałówki już myślałem ze nie wyjdzie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, kr9292 napisał:

U mnie druga pierwiastka  w tym tygodniu z zamartym płodem w środku, masakra.

nie podejrzewasz nic ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Za zestaw badań płodu metodą pcr płaciłam 700-800 zł w tamtym roku. Na szczęście nic zakażnego nie wyszło i dowiedziałam się, że warto szczepić. Przyczyną było grzybicze zapalenie łożyska.

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/zakazne-czynniki-poronien,54760.html

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
41 minut temu, kr9292 napisał:

U mnie druga pierwiastka  w tym tygodniu z zamartym płodem w środku, masakra.

Przeganiana przed porodem czy stała w tym samym miejscu ciągle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Lub niedobor 1 lub wiecej pierwiastka. We wtorek pobieranie ponowne krwi mam po uzupelnieniu niedobor m.in miedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
44 minuty temu, Paulina1985 napisał:

nie podejrzewasz nic ??

No właśnie nie. Kiedyś już sie zdarzało ale sporadycznie. Od bvd szczepie a PI nie mam więc nie wiem.  Przeganiana była.  Obie było ciężko zacielic.

Pewnie jakaś choroba albo coś genetycznego,   kiedyś kiedyś miałem krowę w której  3 cielaki obumarły. Szybko sie zacielala obumieral ponownie zacielala. Za 3 razem wyrzuciła w zasuszeniu i  pojechała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
Dnia 15.02.2020 o 12:48, lusjan napisał:

Kto to mówił, że po kextonach są częściej przemieszczenia? Chyba mam kolejną sztukę z tym problemem, a w okolicy to prawdziwa plaga. 

Ja mówiłem. U mnie była taka seria, że na 12-13 porodów było 6 trawieńców. Może nie u wszystkich po kexxtone był trawieniec, ale wszystkie z trawieńcami miały podane kexxtone. W styczniu miałem dwie pierwiastki i jedna dostała kexxtone a druga nie i ta po kexxtonie również złapała ale na szczęście lekkiego i sam powrócił, druga bezproblemowo. Teraz trochę boję się je podawać 😛

Ale wet mówił że ma gospodarstwo, gdzie całe stado dostaje bolusy i hodowca nie zgłasza problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Dzięki. Ja mam teraz nawrót trawieńca, w listopadzie operowana (znaczy, przetyczkami), bardzo ładnie wróciła do formy, teraz znowu dzwoni, ale żeby było śmieszniej, to jednego dnia słychać, drugiego nie. Jutro wet sprawdzi, czy cielna, bo potrzebuję jakiejś motywacji, żeby dalej z nią walczyć. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079

Daniel tak obserwując myślę wcześniej jednak podawać bolusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Też właśnie mieliśmy taki trop że za późno podane, bo wtedy dostawały na ok. 7 dni przed porodem i u  jednej była taka akcja, że do momentu podania bolusa wyjadała super, a dostała na 5 dni przed porodem bolusa (trochę przegapiłem) i już koniec z jedzeniem aż do porodu. Tzn. jadła, ale "jednym zębem". Pomyślałem, że przed porodem już powoli ma bóle i nie ma ochoty na jedzenie. Ocieliła się, minęły 2 dni- nic, 3-4 dni- dalej nie je, coś jest nie tak. 5-6 dnia już było podejrzenie. Przyjeżdża Robert i diagnoza celna...

Z kolei ta styczniowa pierwiastka dostała jakoś 2-3 tygodnie wcześniej właśnie ze względu na to podejrzenie, że za późno podawane i też złapała. Akurat Krzysiek był na pierwszej wizycie i przy okazji zdiagnozował ale nie robił. Kazał wezwać następnego dnia Roberta, ale gdy tylko odjechał, to zaczęła jeść i przeszło xD

 

@lusjan po 3 miesiącach to raczej nie powinno już być, ale u Sławka był chyba nawet w zasuszeniu jak dobrze pamiętam.

Ze 3 lata temu mieliśmy taką jałówkę wysokocielną która na 2 tygodnie przed porodem już nie chciała jeść i tuż przed porodem, albo tego samego dnia wet już zdiagnozował trawieńca. Prawdopodobnie od 2 tygodni przed porodem już był przemieszczony ale nie udało się jej wyleczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079

Daniel ta moja w zasuszeniu to ze względu na to że gorzej jej było wstawać ciasne stanowisko i czasem się tlukła i zawinęło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Wiesz  jak to mawiają, jak ktoś ma pecha to i w .... palec złamie ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kierowca mówił że ostatnio jednego dnia 3 samochody mleka, pojechały do utylizacji przez antybiotyk. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

@karol6130 Moja dziewczyna zaczynając pracę u nich w laboratorium zadała pytanie czy często zdarza się antybiotyk na samochodzie. Stałe pracownice zapierały się, że naprawdę sporadycznie. A od następnego dnia praktycznie cały tydzień po minimum jednym samochodzie do utylizacji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skup dzienny aktualnie to 480 tys litrów więc te 3 samochody to nie tak dużo mogły mieć jeszcze po jednej komorze do utylizacji. Zapytam się jutro ojca czy coś o tym wie. Niektórzy kierowcy też bajki piszą. @Dodi to Ty niezle wtyki musisz mieć u prezesa ze dla dziewczyny Ci posadę załatwił. Udziałowcem też jest? 😁 Nie wiem czy słyszeliście ale prezes chce większość pracowników wziasc na udziałowców. Wtedy ustawi sobie radę tak jak będzie mu pasowała 🤨

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Mlekpol skup roczny 1,98 mld litrów i 9500 dostawców to rocznie 111 przypadków antybiotyku/ subst hamujących w 19 r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj