danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

@ThePerkins chiba mowił, że po kexxtonie dziewczyny mialy problemy ??? 🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas dzisiaj bardzo ciężki poród,  cielak  odwrócony, małe rozwarcie I na stojąco... 

Edytowano przez Adamqq3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Jednak nie, wyszło jakimś cudem zapalenie płuc, ta druga  co nie dostała , też falowała. Ostatni antybiotyk był we wtorek , póki co już zaczynają jeść i kręcić się za jedzeniem , z dodatków nie chcą mi jeszcze pełnoporcjówki ruszać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696

Co to znaczy falowała bo mój ojciec tez tak mówi 😛

17 godzin temu, radekz200 napisał:

Przyłapana na gorącym uczynku 😂👇

2691479D-3F81-43FC-8446-2CB563F40511.jpeg

 

Chyba jednak musze zaszyć przed porodem bo cały czas wypycha, osra to i się chowa? Co doradzacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

kiedy termin?

To ta na koniec lutego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    927

Szybkie zmiany stanu zdrowotnego, w moim przypadku, rano je , wieczorem i rano nie i potem wieczorem znowu je, skoki gorączki itp. Język potoczny ( ja np nie używam słowa bydłuje , co robi większość ). Co dom to obyczaj :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A może po prostu "ma ruję" ? 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

E tam, biego sia😀

Od jakiś 3 lat stosuje kextony, żadnego problemu z przemieszczeniem trawieńca nie było. 

Sporo sztuk pozbywa się bolusa jak się rozpuszczą tabletki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12158
radekz200 napisał:

Po kextonie trawieniec? 😱

niestety ale zdarza się i to raczej nie tyle po kextonie a zatuczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6696
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

kiedy termin?

To ta na koniec lutego?

Tak 😛 a na dzisiaj mam jeszcze jałówkę RW 

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja bym z tym nie nie robiła, zaszyjesz i za tydzień bedziesz rozwalał? przeciez rownie dobrze moze za tydzien urodzić, żeby zaraz po porodzie i odejsciu łozyska szyc znowu???  chyba,ze jak cielak nie bedzie pchał to wypychanie się cofnie na jakiś czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Co poradzicie na taka rane? Miala zanokcice - wyleczylem, nad racica dalej opochniete i poszedl drugi antybiotyk to po kilku dniach pojawil sie babel z ropa nad racica i sie teraz goi wiec to chyba przyczyna byla ze noga byla dalej opochnieta przez co krowa na niej dobrze nie stoi i w miedzyczasie obrypala sobie tak noge do miesa, zrobil sie strup ale przez to ze na tej stronie lezy przy stawaniu go zerwala. Psikam jodyna, na to gaza moczona w rywanolu i owijam szmata zeby nie zerwala, ale przez to sie nie chce rana zasuszac. Co polecacie? Dostaje raz dziennie ceftiocyl jeszcze na ta noge

20200215_163319.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Musi dostawać oprocz antybiotyku cos przeciwzapalnego. 

Na ranę antybiotyk w proszku, albo jodoform (też proszek). Ewentualnie piochtanina mocno wysusza albo taki spray Protego (puder w sprayu). 

Opatrunek tylko na kilka godzin, bo to musi schnąć, a jeśli się na tym ciagle kładzie to pozostaje zmieniać ten opatrunek 2razy dziennie i robic tak zeby sucho miała. Jak na wyleczoną zanokcicę nie wygląda dobrze. Szpara już na 100% wygojona?

Edytowano przez Gość
cos mnie się spitoliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 albo mąką ziemniaczaną ;) tylko to jest rana krwista, żywe mieso, a nie odparzenie. skóry, szkoda żeby pod skorupą z proszku albo mąki zrobiła się masakra. No ale...próbować zawsze można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Szpara wygojona w 100% , taka ciemniejsza plamka nad racica to byl ropien dosyc duzy. Pewnie z pol szklanki ropy az taki dolek czuć. To 2 dni temu wyszlo i mam nadzieje ze od tego ta opuchlizna jest jeszcze. Ma sucho i grubo slomy daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moge podac glikol krowie ktora za tydzien rodzi? poprzednia laktacje miala ketoze toz po ocieleniu. teraz widze slabszy apetyt i robi " bobki" dostaje tmr (sianokiszonka, kuku i wyslodki) i siano na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mozesz jak nabradziej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

 albo mąką ziemniaczaną ;) tylko to jest rana krwista, żywe mieso, a nie odparzenie. skóry, szkoda żeby pod skorupą z proszku albo mąki zrobiła się masakra. No ale...próbować zawsze można.

A próbowałaś kiedyś takie coś to stary sprawdzony sposób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
ThePerkins napisał:

Szybkie zmiany stanu zdrowotnego, w moim przypadku, rano je , wieczorem i rano nie i potem wieczorem znowu je, skoki gorączki itp. Język potoczny ( ja np nie używam słowa bydłuje , co robi większość ). Co dom to obyczaj :) 

Paulina1985 napisał:

A może po prostu "ma ruję" ? 🤣

A u mnie się "latuje"😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@robert1226 jasne, sama makę ziemniaczaną używałamna sobie, najlepsza na odparzenia 😁 ale nigdy nie używałam na "żywe mięso". Już chyba szybciej dałabym Alantan 🤔 no nie ważne 😁  U nas kiedyś jalowka miala obrzydliwą ranę do mięsa z widoczną kością. Miala opatrunki z jodoformu i bylam zaskoczona jak pięknie się to zagoiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Ale nie pisałem nic o mące, mówię o proszku do pieczenia na rany jest super.

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj