danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przezuwaczka    446

Tylko swoje mleko(8 l dziennie) i musli do 8 tyg.

Bez antybiotyków i biegunek. Jak ktoś blisko zapraszam, mogę przeszkolić😉

Edytowano przez przezuwaczka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
20 minut temu, FarmerDyzio napisał:

Nie wiem bo nie mam takich sztuk. Ale nie ma co się dziwić że ludzie nie chcą płacić po 7 tys za jałówkę. W cenach mleka rozpacz że opłacalność slaba.

 

A jak padnie przy porodzie ? albo xle zniesir zmianę żywienia ? każdy kij ma dwa końce .

 

Ludzie nie chcą tyle płacić za polskie, a za zagraniczne tak...taka glupia mentalnośc, bo ktoś im pół życia kładł do glowy, ze obce lepsze 🤦‍♀️ Po to kupuje się w Polsce z pewnego, znanego źródła żeby mozna było się przygotować, chociażby tutaj po kilku miesiacach rozmowy i rozeznania już wiem od kogo jalowki warto byloby brać, a od kogo nie. A jak ktoś na łapu capu kupuje to poźniej problem.

Szczerze mowiąc jakbym kupiła 5 ekstra sztuk to chyba weterynarza na telefonie bym miala.24h/dobę zeby pilnowac przy porodzie ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znajomy z tej firmy wziął 40 sztuk naraz, potrzebował na szybko bo pola nieoczekiwanie doszło, ale lekarz czuwał więcej niż on nad stadem, i mało brakło a by się noga powinęła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1117

no może sekret też tkwi w tym że koleżanka ma raczej pojedyncze sztuki na sprzedanie. A z firm to ile dusza zapragnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
18 minut temu, Paulina1985 napisał:

jakbym kupiła 5 ekstra

Macie tam przecież takie ekstra skoro tyle sztuk po 50 l daje😉

5 minut temu, FarmerDyzio napisał:

ma raczej pojedyncze sztuki

Kupiłam kiedyś jedną wybitnie mleczną, na bazie której mam po 10 latach pół stada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6651
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Oby tylko takie były😝

Sprzedałam 3 jałoszki 2 tygodniowe, bo nie mam miejsca😉

To co nic nie mówiłaś? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 minut temu, przezuwaczka napisał:

Macie tam przecież takie ekstra skoro tyle sztuk po 50 l daje😉

 

😝😝😝😝😝😝 

Wiesz o co mi chodzi 😁😁😁, że JAKBYM kupowała 😝 hipotetycznie  😁 dzieki bogu nie trzeba 😁 upchanych jak mrówków w jalowniku 😝

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6651

A naprawa mojej jerseyki wyszła około 1000 zł z kextonem na koniec dla spokojności 😂

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

👏👏👏👏 ważne żeby się naprawiła. W 2.laktacji może Ci odda tę kasę 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
30 minut temu, radekz200 napisał:

To co nic nie mówiłaś? 😛

Zamówił u mnie znajomy 20 sztuk malutkich bez negocjacji ceny. Powiedziałam, że od 1000 zł i się zgodził. Trochę to potrwa, bo kilka sobię muszę zostawić. Zostało mi 22 sztuk wszystkich i muszę kilka jeszcze dużych opylić do czerwca.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Dokładnie. Moja Niemka i Niemcem pokryta, ale w dziurze na Podlasiu urodzona, więc gorsza😂😂😂

Ludzie są jacy są niestety. Dlatego będę małe sprzedawać, bo odchów mam drogi😒

Ile liczysz za odchów do momentu porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Przy takiej suszy i brakach paszy z 3 do 4 tys się podniosło. Gdzie własna praca? Dla siebie warto, bo szybko się cielą. Gorzej jak któraś zwleka z zacieleniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

W tv zapowiadają kolejne susze, nawet susze pięćdziesięciolecia także i ja nie wiem czy nie bede musiał uciekać z jałówkami bo do maja dobije do 50 sztuk samej młodzieży a to już żarcia trzeba fest. Z resztą nie trzeba patrzeć tv, wystarczy spojrzeć za okno, wody mało i raczej nie naleci.

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Ja tam gospodarując przy terenach kopalni odkrywkowej już się zaprawiłem w boju 😂 Nigdy nie liczyłem na wody gruntowe, a tylko na te które spadną z nieba. A deszczy to raczej nikt nie przewidzi, tv szczególnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6651
12 minut temu, Zawisza napisał:

W tv zapowiadają kolejne susze, nawet susze pięćdziesięciolecia także i ja nie wiem czy nie bede musiał uciekać z jałówkami bo do maja dobije do 50 sztuk samej młodzieży a to już żarcia trzeba fest. Z resztą nie trzeba patrzeć tv, wystarczy spojrzeć za okno, wody mało i raczej nie naleci.

Przyjeżdżać? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256
Przed chwilą, radekz200 napisał:

Przyjeżdżać? 😛

No pewnie, na ten moment to bym jakąś jałówke, ew krowe na wycieleniu sprzedał ;) Chyba że interesują jałówki z wycieleniem MAJowym, a kto wie może i jakąś małą cielice bym opacholił, ale jeszcze czekam na 3 porody z 4, jeden byczek już jest zobaczymy co bd dalej :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
53 minuty temu, Zawisza napisał:

tv zapowiadają kolejne susze

Oby się sprawdziły jak te o zimie stulecia. Nawet koty uwierzyły i się upasły😂

Módlmy się wszyscy o takie chmury zwiastujące burzę i deszcz 😂😂😂

 

Screenshot_2020-02-14-13-16-36.png

Edytowano przez przezuwaczka
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14

Posiadam u siebie krzyżówki HOxSM RWxSM , Chciałbym popróbować coś z jeszcze innymi krzyżówkami by wyszło coś dobrego na mleko. I tutaj pytanie do was co byście polecali jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@radekz200 nie skuszę się na to twoją krówke bo już dzisiaj kupione 4 sztuki. Średnia z obory prawie 11 000 kryte sexem po 7000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj