danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
8 minut temu, Rolnik7343 napisał:

a co więcej potrzeba w hali łukowej ? kojec, stół paszowy i wsio
 

dojenie w starej oborze
ostatnio byłem coś takiego oglądać i fajnie to wygląda a przede wszystkim tanio

za krowy sie bierzesz teraz ? a co z opasami :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak tylko podpytuje bo chce być na bierząco :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
8 minut temu, Rolnik7343 napisał:

tak ;) byłem ostatnio taką oglądać na 34 szt., na gotowo do wprowadzenia krów wyszła 90 tyś

ty masz łuki z rury czy z kratownicy ?

Z rury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
8 minut temu, Rolnik7343 napisał:

tak ;) byłem ostatnio taką oglądać na 34 szt., na gotowo do wprowadzenia krów wyszła 90 tyś

ty masz łuki z rury czy z kratownicy ?

Mnie wiata na ok 30 szt opasow wyjdzie max 30 tys, więc te 90 to sporo. Konstrukcja stalowa z dwuteownika 150 na dachu i bokach blacha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
Rolnik7343 napisał:

39 minut temu, slawek74 napisał:

Nie kumam 🤔 ja mam uwięź niestety i myślę jak z tego wyjść

 

takie coś
czy 5m szerokości wystarczy ? głęboka ściółka na całym kojcu
 

Bez tytułu.png

może i by wystarczyło tylko ile ich tam by było na m2? bo w tym cały problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
4 minuty temu, radekz200 napisał:

Z rury 

u niego była konstrukcja z kratownicy

 

2 minuty temu, szymon09875 napisał:

Mnie wiata na ok 30 szt opasow wyjdzie max 30 tys, więc te 90 to sporo. Konstrukcja stalowa z dwuteownika 150 na dachu i bokach blacha.

jednak na krowy troche większe koszty są ;) sama hala wyszła więcej + legowiska i całą reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
42 minuty temu, ThePerkins napisał:

Dziś ta jałowka już kiepsko je , kal zbyt luźny nie jest Ale i nie zbity. uszy ciepłe, grzbiet też. co ich tak gnębi? zaznaczę to że dzieje się to zaraz przed ocieleniem ... Noz się w kieszeni otwiera , jeszcze jak mi ta się zmarnuje to pewnie trzeba będzie zakończyć interes ...

Może warto skontaktować się z dobrym żywiemiowcem bo to mogą być też błędy żywienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9908
3 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

u niego była konstrukcja z kratownicy

 

jednak na krowy troche większe koszty są ;) sama hala wyszła więcej + legowiska i całą reszta

Skoro mowisz ze maja byc dojone w innej oborze i tak ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ThePerkins z wieloródkami takie same problemy?? czy tylko jałówki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
9 minut temu, szymon09875 napisał:

Skoro mowisz ze maja byc dojone w innej oborze i tak ? 

tzn. ? bo nie rozumiem
w hali zrobił na środku stół paszowy a po bokach 2 grupy krów i przy ścianach są legowiska, hala 12x25

18 minut temu, slawek74 napisał:

może i by wystarczyło tylko ile ich tam by było na m2? bo w tym cały problem

bardziej chodzi mi o to czy nie za wąską, jak rozdepczą przy stole paszowym ten pasek czy z tłu się pomieszczą do leżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Ja to bym innaczej rozwiązał wszystkie z jednej strony i hala jak dostępna to 15m szerokości


znajomy ma 2.9m ruszt i 8m na głęboko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

u tego gościa są takie wymiary tzn. 12x25
ja patrzyłem na hale 8x20 i wtedy stół 3m a kojec 5m szerokości
gościu z firmy mówił mi że lepsza by była krótsza a szersza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pod paszowóz to korytarz 4 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Dziś ta jałowka już kiepsko je , kal zbyt luźny nie jest Ale i nie zbity. uszy ciepłe, grzbiet też. co ich tak gnębi? zaznaczę to że dzieje się to zaraz przed ocieleniem ... Noz się w kieszeni otwiera , jeszcze jak mi ta się zmarnuje to pewnie trzeba będzie zakończyć interes ...

pobierz krew od niej na wapń fosfor potas magnez miedź cynk

dużo osób (również ja) nie zdaje/zdawało sobie sprawy o bilansowaniu mineralnych wg pasz objętościowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Rolnik czym szersza tym lepsza 🙂 jakie najszersze robią?


rejvas napisał:

pod paszowóz to korytarz 4 m

starczyło by i 3.5m korytarza ale lepiej 4.5 bo wóz z ciagnikiem można by w zimie tam trzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

na głębokiej mam 6x 3 kojce . Chodzą po 4 jałówki cielne.Cieląt więcej ale wg przepisów to zawsze coś nie halo. Ale sucho mają i obornik ciągnikiem 2 godz, raz na 3 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
6 minut temu, slawek74 napisał:

Rolnik czym szersza tym lepsza 🙂 jakie najszersze robią?

 

starczyło by i 3.5m korytarza ale lepiej 4.5 bo wóz z ciagnikiem można by w zimie tam trzymać

do tej firmy dzwoniłem, w opisie są jeszcze inne wymiary i troche info, hala 8x20 - 27 tyś netto z transportem i montażem + 11 tyś netto zabudowy obu szczytów z dwoma parami drzwi wjazdowych z obu stron

https://www.olx.pl/oferta/12x20-hala-tunelowa-lukowa-obora-zadaszenie-garaz-wiata-CID757-IDzOL8v.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Taką 8m szerokości bym sobie głowy nie zaprzątał minimum 15m szerokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

czemu aż taka szeroka ? im szersza tym bedzie musiała być krótsza żeby koszt kosmiczny nie wyszedł a jednak im krótsza tym mniej miejsca przy stole paszowym, dzwoniłem do 2 firm i też mówili że troche może być za wąska, w jednej proponowali mi 10m a w drugiej 12m
w tej drugiej firmie miedzy 9 a 12m szerokości jest ponad 12 tyś różnicy netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Po to szeroka żeby była i wysoka wyższa obora wyższa wydajność bydłu powietrze świerze jest potrzebne i dużo miejsca by miały ruch


Teraz zaoszczędzisz 10tys a potem będziesz tracił rocznie 10 albo 20

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

to wiem, oczywiście takie coś by nie stało na ziemi tylko na murku 1-1,5m także już by była sporo wyższa, tylko jednak jak bedzie krótszy stół paszowy to już mniej sztuk wejdzie
@slawek74 liczyłem 80cm na krowę przy stole to na 20m wychodzi 25szt., tyle samo może być np. na 15 metrach jeżeli hala bedzie szersza ? nie bedą walczyć przy stole ?

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Liczyłes 80 cm na krowę. Przy stole okey ale gdzie one się będą kładły. Pamiętaj jeszcze ze jak jedna krowa stoi przy korytarzu za nią musi być miejsce by 2 inne mogły się minąć w przeciwnych kierunkach żeby nie odganiać tych przy korytarzu. @slawek74 somsiad stawia dwie hale łukowe o szerokości 17 metrów a hale udojowa będzie robił w garażu 😎 A Ty @Rolnik7343 pogadaj narazie z tatą czy się zgodzi na te Twoje inwestycje a potem weź zawołaj fachure co Ci zrobi technologie obiektu i Ci powie co i jak i może on Cie przekona bo widzę tu koledzy mają ciężko 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A do czego mnie przekonywać ? Ja jestem chłonny na wiedzę która mnie interesuje, po prostu jak każdy mam też swoje "widzi mi się" 

Dla tego pytam czy te 5m wystarczy, o mijanie to ja się nie martwię, bardziej o to że jak będą dreptać przy stole to zgnoją mocno ten pasek około 2m od stołu i później za mało będzie suchego miejsca żeby wszystkie położyły się na suchym 

A znowu jak szerszą to będzie musiała być krótsza i będzie mniej miejsca przy stole paszowym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj