danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Nie chce wywoływać burzy. Po prostu ja nie daję i nie będę dawała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Paulina wytłumacz to jakoś nie zostawiaj nas z tym 🤷

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)
38 minut temu, maxler napisał:

Stosujecie u siebie zakiszacze w sianokiszonkach? Ma ktoś sprawdzony produkt? 

Ja stosowalem w sianokiszonce i byl efekt. Pozniej mialem problem z aplikatorem i w tym sezonie trafiaja sie baloty z plesnia na pierwszej warstwie. Kukurydza poprzedni sezon bez zakiszacza duzo odpadow, wiecznie sie grzala. W tym sezonie mala dawka zakiszacza mikrobiologicznego + melasa i jak narazie zero odpadow.

Stosowalem Microsile, ale w tym sezonie chyba polece na Sanowskim na bazie Sorbinianu potasu. 

Jak dla mnie to bardzo niski koszt w stosunku do pozniejszych strat i wiecznych problemow z somatyka. Tylko problem z aplikacja.

U mnie sie sprawdza, ale jak ktos potrafi zrobic kiszonke bez grama strat i zagrzewania to chwala mu za to.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje zakiszacz tzn EMy u mnie za 20l coś koło 120 zł. Pół litra na bele starczy. Jest uniwersalny w qq też można stosować. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12183

sano daję w pryzmę

maxler napisał:

Stosujecie u siebie zakiszacze w sianokiszonkach? Ma ktoś sprawdzony produkt? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
8 minut temu, asus921 napisał:

Ja stosowalem w sianokiszonce i byl efekt. Pozniej mialem problem z aplikatorem i w tym sezonie trafiaja sie baloty z plesnia na pierwszej warstwie. Kukurydza poprzedni sezon bez zakiszacza duzo odpadow, wiecznie sie grzala. W tym sezonie mala dawka zakiszacza mikrobiologicznego + melasa i jak narazie zero odpadow.

Stosowalem Microsile, ale w tym sezonie chyba polece na Sanowskim na bazie Sorbinianu potasu. 

Jak dla mnie to bardzo niski koszt w stosunku do pozniejszych strat i wiecznych problemow z somatyka. Tylko problem z aplikacja.

U mnie sie sprawdza, ale jak ktos potrafi zrobic kiszonke bez grama strat i zagrzewania to chwala mu za to.

Piszesz o tym z samo co jest worek, małą paczka i kosztuje jak by tam kryształki złota były ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
27 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Piszesz o tym z samo co jest worek, małą paczka i kosztuje jak by tam kryształki złota były ?

Raczej nie. Ty chyba mowisz o zwyklym bakteryjnym. To sa chyba duze worki z granulami. Nie widzialem na wlasne oczy. Sasiad stosowal i polecal. Nie powiedziane, ze kupie Sano jak znajde cos o tym samym skladzie w lepszej cenie.

 

12 minut temu, tumiwisizm napisał:

Zakiszacz w beli to jakieś nieporozumienie.

Jakis argument, czy nie bo nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Ja w tym roku zmieniam z sano na dolfos, ze względu na cenę właśnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
52 minuty temu, asus921 napisał:

Raczej nie. Ty chyba mowisz o zwyklym bakteryjnym. To sa chyba duze worki z granulami. Nie widzialem na wlasne oczy. Sasiad stosowal i polecal. Nie powiedziane, ze kupie Sano jak znajde cos o tym samym skladzie w lepszej cenie.

 

Jakis argument, czy nie bo nie ?

Argument jest taki że sianokiszonka w balocie nie ma prawa się psuć, bo to jest słoik. Zakiszacz to tylko zbędny bajer, wystarczy skosić w dobrym momencie, dobrze zbić i nie podziurawić folii. Co innego w pryzmie chociaż też pewnie dało by radę bez. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1586
Napisano (edytowany)

A ja zmieniłem z dolfosu na soymax produkt zwany trio comfort i jest super mam wszysko w jednym bufor witaminy drożdże i na mikotoksyny. 

20200205_213520.jpg

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)
10 minut temu, tumiwisizm napisał:

Argument jest taki że sianokiszonka w balocie nie ma prawa się psuć, bo to jest słoik. Zakiszacz to tylko zbędny bajer, wystarczy skosić w dobrym momencie, dobrze zbić i nie podziurawić folii. Co innego w pryzmie chociaż też pewnie dało by radę bez. 

Jak nie zapomnie to kiedys nagram filmik jak otwieram balota. Folia bez dziur, a mimo to z jednej strony czasem wystepuje plesn, glownie na pierwszej warstwie.

Druga sprawa to lepsze zakiszanie i zapach sianokiszonki duzo lepszy. Pobranie wtedy lepsze.

A zdziwilbys sie jak wyglada moje zyto. Tutaj przypadkowo zwijal sasiad nowka prasa McHalle pasowa. Baloty rowniotkie. Tutaj 30% jest do odrzucenia. Towar nie nadaje sie dla krow, jedynie opasy. Byla awaria i szybka akcja i zaluje, ze nie dalem zakiszacza, bo aplikator mial...

Kazdy jeden balot z plesnia. Nie wazne czy rzeczywiscie jakas mala dziurka jest, czy calkowicie bez dziurki, tak samo wyglada. 

Co na to powiesz?

@lusjan

Zakiszacz czy tresciwa ?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 polecam zakiszacze z schaumanna, zakiszacz trzeba dobrze dobrać zeby dobry efekt, towar mokry, suchy. uniwersalne sredni dają efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, maxler napisał:

Stosujecie u siebie zakiszacze w sianokiszonkach? Ma ktoś sprawdzony produkt? 

Ja takiego używam.

spacer.png

Jakby ktoś się jeszcze Sikory czepiał, to jak w mleczarni was niesłusznie o dolewanie wody do mleka posądzą, to pokażcie specowi ostatnie zdanie w książce😉

Screenshot_2020-02-05-21-49-37.png

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441
asus921 napisał:

10 minut temu, tumiwisizm napisał:

Argument jest taki że sianokiszonka w balocie nie ma prawa się psuć, bo to jest słoik. Zakiszacz to tylko zbędny bajer, wystarczy skosić w dobrym momencie, dobrze zbić i nie podziurawić folii. Co innego w pryzmie chociaż też pewnie dało by radę bez. 

Jak nie zapomnie to kiedys nagram filmik jak otwieram balota. Folia bez dziur, a mimo to z jednej strony czasem wystepuje plesn, glownie na pierwszej warstwie.

Druga sprawa to lepsze zakiszanie i zapach sianokiszonki duzo lepszy. Pobranie wtedy lepsze.

A zdziwilbys sie jak wyglada moje zyto. Tutaj przypadkowo zwijal sasiad nowka prasa McHalle pasowa. Baloty rowniotkie. Tutaj 30% jest do odrzucenia. Towar nie nadaje sie dla krow, jedynie opasy. Byla awaria i szybka akcja i zaluje, ze nie dalem zakiszacza, bo aplikator mial...

Kazdy jeden balot z plesnia. Nie wazne czy rzeczywiscie jakas mala dziurka jest, czy calkowicie bez dziurki, tak samo wyglada. 

Co na to powiesz?

@lusjan

Zakiszacz czy tresciwa ?

Jak kierowca dupa to żadna prasa nie pomoże 😅 ja zrobilem w tym roku z 34 bele żyta prasa która niektórzy uważają za najgorszy szrot czyli sipma farma 2. Skoszone, zbelowane na czas i zero pleśni więc da się. Ogólnie jak kto woli, moim zdaniem lepiej się zastanowić co się robi nie tak a nie walić zakiszacze na lewo i prawo. To samo z pryzmami. Trawy jeszcze nie robiłem ale na qq i wyslodki też nic nie daje i nie ma praktycznie odpadu. Wystarczy ubic, ugniesc i odciac dostęp powietrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
12 godzin temu, asus921 napisał:

Ja stosowalem w sianokiszonce i byl efekt. Pozniej mialem problem z aplikatorem i w tym sezonie trafiaja sie baloty z plesnia na pierwszej warstwie. Kukurydza poprzedni sezon bez zakiszacza duzo odpadow, wiecznie sie grzala. W tym sezonie mala dawka zakiszacza mikrobiologicznego + melasa i jak narazie zero odpadow.

Stosowalem Microsile, ale w tym sezonie chyba polece na Sanowskim na bazie Sorbinianu potasu. 

Jak dla mnie to bardzo niski koszt w stosunku do pozniejszych strat i wiecznych problemow z somatyka. Tylko problem z aplikacja.

U mnie sie sprawdza, ale jak ktos potrafi zrobic kiszonke bez grama strat i zagrzewania to chwala mu za to.

U mnie strat w pryzmie sianokiszonki nie ma. Chodzi mi bardziej o polepszenie jej strawnosci6i parametrów. Niby fajna sianokiszonka a mało cukrów ale za to podwyższony poziom azotu amoniakalnego ok 12. Jak wychodzą cenowo te z Sano? 

12 godzin temu, slawek74 napisał:

sano daję w pryzmę

 

I jak jesteś zadowolony z efektów? 

10 godzin temu, Takisobierolnik napisał:

 polecam zakiszacze z schaumanna, zakiszacz trzeba dobrze dobrać zeby dobry efekt, towar mokry, suchy. uniwersalne sredni dają efekt

No właśnie wczoraj był u mnie przedstawiciel z Shaumanna i właśnie rozmawialiśmy o zakiszaczach. U nich wychodzi 327 zł na 50t.

10 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Ja takiego używam.

spacer.png

😉

A używałaś wcześniej czegoś innego, masz jakieś porównanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Chodziło mi o zakiszacz. W kukurydzy Sano labacsil mais acid 240zł brutto, Sano lacacsil mais bakterie 200 zł brutto, taki komplet na 100 ton.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315
4 minuty temu, lusjan napisał:

Chodziło mi o zakiszacz. W kukurydzy Sano labacsil mais acid 240zł brutto, Sano lacacsil mais bakterie 200 zł brutto, taki komplet na 100 ton.  

Robisz sianokiszonkę w pryzmie, silosie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
16 minut temu, lusjan napisał:

Chodziło mi o zakiszacz. W kukurydzy Sano labacsil mais acid 240zł brutto, Sano lacacsil mais bakterie 200 zł brutto, taki komplet na 100 ton.  

No i na co zmieniasz i jakie ceny z tego dolfosu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 godziny temu, maxler napisał:

używałaś wcześniej czegoś innego, masz jakieś porównanie?

Wcześniej wcale. Póżniej kwas rolniczy, melasa i jakiś jeszcze inny bakteryjny. Porównywałam póżniej wyniki laboratoryjne pasz i wróciłam do tego. Drogo to wychodzi i woda nie może być z wodociągu, ale warto.

Jeśli wszystko jest ładnie ubite i zabezpieczone od dostępu powietrza, powinno się nie psuć. Niestety wystarczy zanieczyszczenie, nieodpowiednia sm lub niedobór cukru i o kant d*py wszystkie starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Do końca lutego fajna promocja jest na zakiszcze z polskiej firmy Biogen. Składowo bardzo fajne. Koncentracja też wysoka. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdyby ktoś się zastanawiał czy kupić dodatek z TopAgrar "Rozród Bydła" to zdecydowanie TAK. Szczegolnie jak ktoś inseminuje sam, uczy się, lub chce sprawdzić swojego inseminatora. Wszystko krok po kroku i trochę więcej 🙂 Zdecydowanie natomiast NIE POLECAM książki "Rozród" Jana Hulsena jak wczesniej kolega pisał. Brak konkretów, trochę pitu pitu dla zupełnych laików, a za dwie strony opis ovsynch 🤔  Jak ktoś chce mogę odsprzedać 😁  

20200206_163939.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pfffffff 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 eeeeejjjjjj

Ja czasem bym chciala zeby mi ktoś doradził 🤣 myślałam, że jak już wydalam kasę to chociaż polecę co trzeba, a na co kasy nie warto wydawać 🤣🤣🤣🤣 

Właśnie przegladam "Sygnaly racic" Hulsena i szczerze mowiąc....chiba nie polecam 🤣

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj