danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

martin0000    104
5 godzin temu, PRIMO napisał:

A po co ci to wiedzieć?

Jeszcze kwestia nawozów i gnojowicy. 

Jak se policzyłem to sypiesz jakieś 200 kg/ha to niewiele nawet na minimum. 

Gnojowica dobra no chyba że masz tego pod dostatkiem ale od 50 sztuk to może starczy na połowę twojego areału i też minimum. 

To widocznie tak jest,nie sypie dużo nawozu bo nie potrzebna mi na dzień dzisiejszy duża wydajność z pola przy tych moich tylko 100szt.  Ja żeby wykorzystać w pełni mój potencjał musiałbym postawić nową oborę a narazie jakoś mi sie to nie widzi.

Tak mam pod dostatkiem, praktycznie wywoże ją sobie cały rok po trochu, gnojowice mam od 65 szt, a z tym nawożeniem to u mnie różnie, podstawa to odsiewanie traw

@Paulina1985 na pewno będzie tak jak mówisz bo już widze że jednak idę w tym kierunku ale nie mam zamiaru iść w jakieś rekordowe wydajności

@maxler a ja jestem za tym żeby zostawało mi jak najwięcej w kieszeni😉 i niech każdy robi to na swój sposób

dobra koniec tematu

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Zasuszal ktos krowe jakies 4 miesiace przed wycieleniem? 

Jakies negatywne skutki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
Paulina1985 napisał:

A w jakim wieku je kryjesz ??

Paulina jak ten preparat mlekozastępczy co niedawno zaczęłaś używać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To znaczy, że swietnie się rozpuszcza, cielaki pięknie przyrastają, nie ma biegunek, jednoczesnie pobierają wystarczające ilości paszy  zeby je szybko odstawiac od mleka 😁 Czegoś nie powiedzialam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tajemnica sukcesu 🤣🤣🤣🤣🤣🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191
tumiwisizm napisał:

Jakie to mleko konkretnie 😀

daj pan stówe to panu powiem😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hahaha,pisałam kilka razy o nim. Firma Agronetzwerk, mleko się nazywa Milk Profi 26 (MilkOfMilk). Cena wcale nie jest kosmiczna, tym bardziej, ze jego odpowoednik z mniejszą iloscia białka (21-22%) jest tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pfffff zaraz tam lasu 🤣 

Ma dobry skład. Jak znajdę mleko z lepszym skladem w normalnej cenie to zmienię. Na razie jest Ok i będę się go trzymać 🤷‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12191

wygadałaś ☹ pff a już czułem pieniądz w kieszeni 😃 na drugi raz to spłoszę Ci ta jałówkę 😀🤠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko żeby w dobrą stronę uciekła😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤦‍♀️ ja mam za dobre serce i za dużą chęć pomocy 🤣  🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️

E tam, ja się sploszonych jałówek nie boję, rzucam się na nie 🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No trzeba uważac. Nigdy nie wiadomo 👀 oczy dookoła głowy 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ostatnio miałem taki przypadek przy przeprowadzaniu przetargała mnie na lince kawał drogi potem się zatrzymała chwilę postała i za mną doi się w poskromie biodrowym do teraz miała jalowke to skacze po scianach jak się wchodzi do cieląt sztuka też już nie do chowu a najlepsze że ta co mnie ganiała to matka i babka to jedne z najspokojniejszych sztuk w stadzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

W okolicy sporo ostatnio przypadków poturbowania przez bydło takie najświeższe to krowa facetke do ściany przycisnela i łeb w ruch finał noga na śruby i drugi przypadek krowa na zasuszenie przeprowadzana potrubowala faceta Ale tu skończyło się na szczęście na siniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj