danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kr9292    950
2 godziny temu, soltys48 napisał:

NIe jestem do tego upoważniony

To chociaż pozdrów go od nas.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6653
2 godziny temu, semos napisał:

Jeśli krowa ma spuchnięte wymie to smarujecie mascią rozgrzewająca czy chłodzącą (mam do dyspozycji ten czerwony Permammas N i Alta-Derm NF)

Ja ostatnio lepszy sposób znalazłem 😅 rozrobiłem wodę z soda i  nalalem w taka butelkę ze spryskiwaczem i spryskuje kilka razy w ciągu dnia i po dwóch dniach opuchlizny prawie nie ma, a wczesniej nie mogłem jej wydoić bo wymie jak kamień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
9 minut temu, norbert098 napisał:

Ktoś korzysta z badania na cielność z mleka w federacji?

Badałem w ten sposób dwie sztuki i obie potwierdzone przez PAG jak i USG. 

W PAG-u jest ten problem że jak krowa porzuci i zrobisz badanie z mleka to ci wykarz że jest cielna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Ja ostatnio lepszy sposób znalazłem 😅 rozrobiłem wodę z soda i  nalalem w taka butelkę ze spryskiwaczem i spryskuje kilka razy w ciągu dnia i po dwóch dniach opuchlizny prawie nie ma, a wczesniej nie mogłem jej wydoić bo wymie jak kamień 

A jakie stężenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
PRIMO napisał:

9 minut temu, norbert098 napisał:

Ktoś korzysta z badania na cielność z mleka w federacji?

Badałem w ten sposób dwie sztuki i obie potwierdzone przez PAG jak i USG. 

W PAG-u jest ten problem że jak krowa porzuci i zrobisz badanie z mleka to ci wykarz że jest cielna. 

Wtedy co było można zrobić darmowe badania to zrobiłem i mi wykazało że cielne a tak naprawdę nie były i chciałem się spytać czy już jakoś lepiej im to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja badam 100% od kiedy tylko PAG weszło. Na razie zdarzył się tylko jeden przypadek, że krowa miała być cielna a w rzeczywistości zarodek obumarł i u drugiej 2x u tej samej krowy wynik "powtórz badanie". Przyczyny nie znam bo inseminator sprawdził ręcznie i stwierdził że niecielna i krowa poszła do brakowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, norbert098 napisał:

Wtedy co było można zrobić darmowe badania to zrobiłem i mi wykazało że cielne a tak naprawdę nie były i chciałem się spytać czy już jakoś lepiej im to wychodzi

Zależy w jakim dniu po inseminacji dajesz mleko. Jeśli tuż po możliwym okresleniu C+  to jak chlopaki mówią w czasie resorbowania i krotko po nim też wynik będzie pozytywny. Juz nie pamiętam czy cysty nie zafałszowują wyników 🤔 no usg zawsze pewniejsze, chociaz przy okazji jak lekarz jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    752

U nad usg 10zl za cielna 5 za nie cielna wiec lepszy interes usg i pewniejszy. Tylko nie zawsze wet ma czas bo dni sa ze zawalony robota.

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

Ktos sie wybiera na dni otwarte Federacji do Kobierna ?

Dostalem 2 badania objetosciowki + 2 badania cielnosci z mleka gratis, to sie moze przejade na Janusza :)

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Za cielną więcej, czyli on inseminuje? Po jakim okresie badacie usg pierwszy raz? 

Edytowano przez lusjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

U mnie to i 28-29 dni po kryciu oceni na 100% jeżeli jest nie cielna a cielność na + to tak 30-32 dni i w 100% powie że cielna.  A koszt to tak ze 20-30 zł i nie ważne czy bada 2 sztuki czy 10 a jeżeli przyjeżdza robić inną robotę bardziej kosztowną a badanie przy okazji to nic nie bierze za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

To uczciwie , mało spotykane , u mnie wczoraj krowa po 6 cielak , odrazy u takich dzwonię , kroplówką , glukoza , minerały , tetanusan 150 zł 🤪

31 minut temu, Pawel29 napisał:

U mnie to i 28-29 dni po kryciu oceni na 100% jeżeli jest nie cielna a cielność na + to tak 30-32 dni i w 100% powie że cielna.  A koszt to tak ze 20-30 zł i nie ważne czy bada 2 sztuki czy 10 a jeżeli przyjeżdza robić inną robotę bardziej kosztowną a badanie przy okazji to nic nie bierze za to.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    74

Jeżeli pusta to na 100% powie że pusta po tych 28 dniach ale żeby na bank potwierdzić że cielna to tak 31 dni musi być. A mój wet to ma i dobry aparat i doświadczenie bo takie 30 dniowe ciążę to najpierw patrzy ręką i 9/10 przypadków trafnie bada potem tylko włoży usg dla pewności.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Twój wet to ma co najwyżej dobra fantazje bo po 30 dniach to bardzo mało prawdopodobne że ręka stwierdzi cokolwiek sensownego. Na dobrą sprawę dopiero po 40-50 można realnie wymacać ręką czy jeden róg macicy jest większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Śmiem się nie zgodzić. Mój też u krowy na 90% powie po 30 dniach, ale zawsze USG dla pewności. Ma taką rękę, że potrafi się nawet wstrzelić w datę inseminacji jak mu nie powiem 😂 Wszystko zależy od doswiadczenia po prostu.  Ja za tydzien mam badanie, ale tych 30 dniowych nie daję tym razem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149

  Cho,cho,szacun. Ja to jak Cielaka trzymam za nogi prowozkami, to wiem że jest😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    440

Może i zdarzy się jeden orzeł na 10 gawronów ale moim zdaniem to jest o wiele za wcześnie żeby to było w 100 procentach wiarygodne. U znajomego ostatnio jakiś weterynarz robił usg, stwierdził że krowa jest niecielna. Znajomy poprosił niech w takim razie da,, na ruje" a ów lekarz stwierdził ze może jeszcze nie, bo może być cielna. Więc różnie to z tym badaniem bywa 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Mam pytanie odnośnie zatrzymania łożyska u krowy. Czy jeśli wystapi zatrzymanie łożyska po porodzie to wzywacie weterynarza, żeby odjął łożysko ręcznie ? Czy pozostawiać bez interwencji i tylko monitorować stan krowy i w razie potrzeby stosowa srodki farmakologiczne. Bo są różne szkoły. Jak to u was wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wyjmuje co sie da, wrzucam 2-3 tabletki, po 10-14 dniach plukam pianką i zawsze jest super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Pawel156 jeśli łożysko nie odejdzie samo w ciągu 24 godzin to wzywam weta żeby je wyciągnął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

U nas wet parę lat temu kupił usg badał krowę i stwierdził że nie cielna potem ręką jeszcze sprawdził dla pewności, dostała na ruje i poroniła 😒 powiedział że pokryje na własny koszt. Krył parę razy nic nie wyszło już na kebaby myśleliśmy że pójdzie, drugiego wezwaliśmy ten zacielił. Ale parę ładnych miesięcy to zajęło a to pierwiastka dunka była od Konrada kupiona i troche szkoda było 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Jak robiłem kurs inseminacji to profesor, który miał z nami wyklady odradzał ręczne wyjmowane łożyska. Mówił , że po pierwsze i tak dokładnie się nie usunie wszystkich błon łożyska , po drugie ściągając łożysko "nadrywa się " brodawki macicy powodując uszkodzenia błony śluzowej macicy . Jego zdaniem korzystniej dla krowy jest pozostawić łożysko bez interwencji. I tylko w razie gorączki lub utraty apetytu podawać leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj