danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kr9292    950
12 godzin temu, Thomas2135 napisał:

My i uprawa hydroponiczna? Nie żartuj. Tak mi się przypomniało jak widziałem ze 2 lata temu zagraniczny dokument m.in o rolnictwie. Był rolnik, który hodował krowy duńskie czerwone i karmił je całym ziarnem zboża. Sypał do wanny jęczmień, zalewał wodą czekał kilka dni aż napęcznieje. Krowy jadly tylko trawę i to moczone zboże. Ot taka ciekawostka.

Mnie też to na razie nie przekonuje. Mój znajomy będzie to mial na testach, firma z Białorusi. To może być nie głupia alternatywa na te ceny ziemi i susze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, kr9292 napisał:

Mnie też to na razie nie przekonuje. Mój znajomy będzie to mial na testach, firma z Białorusi. To może być nie głupia alternatywa na te ceny ziemi i susze.

To trzeba mieć dużo swojego zboża, bo kupowanie to duże koszta. Trawa wychodzi chyba taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

@radekz200 my na pewno z 10szt zrobiliśmy na wkładki i narazie 2 są cielne na resztę jeszcze za wcześniej na sprawdzanie albo zaczynają bydlowac po 3tyg od krycia ( bo wcześniej do 50 dnia po wycieleniu zero rui ) także tak jak u nas na + 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro o 20.00 podlasiaki tvfokus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3

Witam tak z ciekawości zadam pytanie jak to u was wygląda 

Jesli utrzymujecie krowy mleczne to czy dodatkowo trzymacie jakies mięsne krówki czy byczki ?

Ja własnie sie zastanawiam nad tym czy nie doatawic dodatkowo 20 byczków bo mam wszystkie 60 stanowisk zastawione dojnymi wiec dodatkowo jakis przychód by był 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

kwestia czy masz zapas pasz, miejsce dla opasów  i zdrowie.  Ja jałówek mięsnych trochę zostawiam ,  mniejsza agresja od byków i można na łąkę wygonić , byczki 1-2 szt  /rok . Myślę nad odsadkami byków do 10-12 msc  hodować ale nie wiem jak z popytem :/  

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

@Paulina1985 właśnie sprawdzałem program tv w gazecie i już nie ma tego programu jutro 😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12183
Paulina1985 napisał:

Jutro o 20.00 podlasiaki tvfokus.

A gdzie Ty byla? A? 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strumian    4
3 godziny temu, norbert098 napisał:

Kupował ktoś jałówki w Krasowie w którejś z tych dwóch firm BIS LUB DRYGALSKI?

bralismy tam pare sztuk , jałowki jak jałowki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
56 minut temu, semos napisał:

@Paulina1985 właśnie sprawdzałem program tv w gazecie i już nie ma tego programu jutro 😪

kurczę, w tv był zwiastun i na 100% nowy odcinek 🙄😳😪🤔 godzina 20.00, coś pokręciłam? 🤔

@slawek74 tęsknisz? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Był , był . U mnie najczęściej Focus leci i już ze trzy razy zapowiedź słyszałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6897
Paulina1985 napisał:

56 minut temu, semos napisał: @Paulina1985 właśnie sprawdzałem program tv w gazecie i już nie ma tego programu jutro 😪 kurczę, w tv był zwiastun i na 100% nowy odcinek 🙄😳😪🤔 godzina 20.00, coś pokręciłam? 🤔

Fokus wydał oświadczenie, że był błąd w ramówce i ostatni odcinek faktycznie odbędzie się jutro o 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ooo jakie kolega ma znajomości 😂😂😂😂  też ją z Ciekawostek kojarzę 😝, ale bym nie wpadla na pomysł zeby do niej pisać 😂

 Do wszystkich ktorzy tesknią - wracam dziś wieczorem, więc będzie mnie wtedy więcej 😂😂😂 bójta się 🤤🤤🤤 tylko najgorsze, ze na rolnikow nie zdążę 😭😭😭😭😭😭😭 Stworzył ktoś nowy temat zeby tutaj nie zaśmiecać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16853

stworzy się do wieczora.


Paulina1985 napisał:

ooo jakie kolega ma znajomości 😂😂😂😂  też ją z Ciekawostek kojarzę 😝, ale bym nie wpadla na pomysł zeby do niej pisać 😂

jestem zdania, że jak się dowiadywać, to tylko u źródła. wszystko inne to plotka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli...nie wierzyłeś mi jak napisałam, że słyszalam w tv zwiastun na dzisiaj o 20.00 😱😱😱 😤  co za brak zaufania...Stwórz ten temat lepiej do bazgrania głupot😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta82    298
19 minut temu, Bananek napisał:

dowiadywać, to tylko u źródła

Żonie też się tak tłumaczyłeś?

Jaką polecacie maść do pielęgnacji wymion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Loli1357    0
hobbysta82 napisał:

19 minut temu, Bananek napisał:

dowiadywać, to tylko u źródła

Żonie też się tak tłumaczyłeś?

Jaką polecacie maść do pielęgnacji wymion?


Ja stosuję naturalny balsam 12 i żel 14 z tej samej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj