danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ThePerkins    913

wracając do tej jałówki od dziadka , drugi wet stwierdził zapalenie płuc plus mięśnia sercowego , rokowania słabe, wjebalem w nią 700 zł. Więc człowiek uczy się na błędach, bez termometra I badań krwi więcej już nie kupię żadnej sztuki. Chciałbym przestrzec wszystkich przed kupowaniem sztuk u takiego " dziadka"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@radekz200Z takim dzwoneczkiem i napisem na cały bok "POLMLEK"?🤔         

U mnie to jedna wywala jezyk i macha głową góra dół?🤦jej córka tez

Edytowano przez kr9292
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Pełnoporcjową probowaleś? może tak ma być 🙊

Pelnoporcjowej nawet nie chce powąchać... Za to innej jak przegrane tę kupkę wysłodek kukurydzy i treściwych to jedzą jak głupie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6627
2 minuty temu, kr9292 napisał:

@radekz200Z takim dzwoneczkiem i napisem na cały bok "POLMLEK"?🤔

A za taki napis to by musieli z 50 gr premi dać 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
8 minut temu, rolnik115 napisał:

Pelnoporcjowej nawet nie chce powąchać... Za to innej jak przegrane tę kupkę wysłodek kukurydzy i treściwych to jedzą jak głupie 😁

Też mam czasem takie sztuki. Jakiś czas treściwej nie ruszą, innym razem tak. Wybredne bydle i tyle☺


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Szkoda mi jej bo geny widać że ma dobre. Na samych objętościowych do oporu to doi 31l, gdyby weszła jeszcze treściwą to by było że 45l co najmniej. Krówka około 3 tygodnie po wycielniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeśli nie dajesz tmru to nie udaje sie jakos z kukurydzą zmieszać i lepiszczem?  nie mam wiecej pomyslow 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️😪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Nie mam możliwości zrobienia tmr-u. Z kukurydza mieszam ale bez poprawy. Sama kukurydzę z wyslodkami zje, a jak posypie treściwą i zmieszam z kukurydza i wyslodkami to nawet nie ruszy tylko powącha i spojrzy na mnie takim spojrzeniem jakby chciała powiedzieć (jak zrobiłeś to sam sobie to zjedz). Co to ten lepiszcz?🙆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ta jej ukochana melasa 😅 Twojej krowy😅cos co zlepia częsci paszy ze sobą :) no glową muru nie przebijesz 😅 Ale nie martw się, ja też mam takie krowy, ktore mają zjesc dziennie 5kg pelnoporcjowki w robocie, a nie jedza wcale 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12079
Smoka napisał:

Do jedzenia raczej logiczne 

Widzę że w macie w czymś problem 

Kiedyś znajomy dał cielakowi herbaty ale nie chciał cielak 😎


jacekkombajnista napisał:

A co dajecie krowom?😀

 

czasem opier..ol jak kopie albo jeszcze innaczej 😉😁

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Ja muszę jedna czasami budzić przy wieczornym odpasie osypki 😁 może ma cukrzycę czy co ?

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja to się czasem z głodu budzę w nocy żeby zjeść 😅😅😅 nie rozumiem tych krow co nie chcą jeść 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
13 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Co to i w jakim celu?

Tutaj akurat wet kaze stosowac jak wlasnie krowa pokazuje ruje po 6-7 tygodniach, bo moze resorbowac. I po to sie daje zeby podtrzymac ciaze.  Tez  czasami daje jak krowa rozpoczyna ruje i za 10-12 godz krycie. Ale  tez podczas inseminacji mozna dac.

Wiecej u wujka google mozesz wyczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
17 godzin temu, Primula94 napisał:

Jak ja pokryjesz, to po 14 dniach  daj 5 ml receptalu. 

Dajemy różnie zazwyczaj na 11 dzień po kryciu tak jak pisze w ulotce Ale chyba tu już wspominałem że wet nam powiedział że kiedyś pisało że w momencie krycia dawać a teraz pisze " w celu efektywnej inseminacji i lub na 11 dzień po kryciu " i różnie można to rozumieć i dajemy teraz różnie i przy kryciu i na 11 dzień i przy kryciu i na 11 dzień zapisuje to sobie i zobaczymy co będzie 

 

Właśnie boję się że może być nie czy bvd bo to chyba nie normalne że po takim czasie i takie figle nie jedna sztuka robi  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powodów może byc dużo. Najpierw sprawdź zywienie, poziom mocznika i rownowagę Energia:Białko. A na BVD nie szczepisz?

🥳UWAGA 🥳  PYTANIE

Czy ktoś używa lizawek we wiadrach dla jałówek??? Ja dałam moim ostatnio takie wiadro, którego krowy nawet liznąć nie chciały, a te się zabijają...🤔 jakaś część pewnie tego zachwytu to melasa, ale może by sobie uzupełniły przy okazji niedobory jeśli to byłaby dobra lizawka. Tak więc czy ktoś moze jakąs polecić wiaderkową?? 😁😁😁😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem na próbę z Josery i Blattin i smakowało wszystkim. Nie było dla cieląt, więc dałem jałówkowe dla nich i zero problemów. Znajomy dał krowie mamce po porodzie wiadro z deheus to prawie całe 20 kg wyżarła. Sporo soli jest w niej to sraczki dostała. Tak więc nie polecę nic więcej, bo tylko to mam dostępne. Wioskę obok widziałem takie duże lizawki w pomarańczowych kastrach. Nie znam firmy, ale kastry fajne i bym kupił, bo mocniejsze od czarnych. 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
44 minuty temu, Paulina1985 napisał:

Powodów może byc dużo. Najpierw sprawdź zywienie, poziom mocznika i rownowagę Energia:Białko. A na BVD nie szczepisz?

🥳UWAGA 🥳  PYTANIE

Czy ktoś używa lizawek we wiadrach dla jałówek??? Ja dałam moim ostatnio takie wiadro, którego krowy nawet liznąć nie chciały, a te się zabijają...🤔 jakaś część pewnie tego zachwytu to melasa, ale może by sobie uzupełniły przy okazji niedobory jeśli to byłaby dobra lizawka. Tak więc czy ktoś moze jakąs polecić wiaderkową?? 😁😁😁😁

 

Ja ostatnio kupiłem z Galvetu "krowa rozród" i dalem jalowką takim do krycia to 8 szt. jalowek,  mialy na 2 tygodnie, myślę że  coś tam wniosły witamin bo ladnie się pozacielały. Na pewno kupie kolejne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2149
13 godzin temu, rolnik115 napisał:

Pelnoporcjowej nawet nie chce powąchać... Za to innej jak przegrane tę kupkę wysłodek kukurydzy i treściwych to jedzą jak głupie 😁

 Też mam taką,samej soi,rzepaku,czy zbożowej nie trąci,ale granulki pszennych otrąb z melasą ,a i owszem. To po ludzku,to taka wegetarianka. Rozumiesz, ma takie ,,drapnięcie''.;)

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123kom    1
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Ja miałem na próbę z Josery i Blattin i smakowało wszystkim. Nie było dla cieląt, więc dałem jałówkowe dla nich i zero problemów. Znajomy dał krowie mamce po porodzie wiadro z deheus to prawie całe 20 kg wyżarła. Sporo soli jest w niej to sraczki dostała. Tak więc nie polecę nic więcej, bo tylko to mam dostępne. Wioskę obok widziałem takie duże lizawki w pomarańczowych kastrach. Nie znam firmy, ale kastry fajne i bym kupił, bo mocniejsze od czarnych. 😁

Te klastry to pewnie bergophor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Wioskę obok widziałem takie duże lizawki w pomarańczowych kastrach. Nie znam firmy, ale kastry fajne i bym kupił, bo mocniejsze od czarnych. 😁

Prawdopodobnie Bergophor

image.png

Wiadra z Sano przy Bergophorowskich nawet nie mają startu 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140

Bergophor ma fajne produkty i nawet nie lichy skład. Witaminy mają dobre pod względem cena/jakość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ile kosztuje z bergophoru mieszanka witaminowa dla krów w szczycie laktacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj