danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Zgadzam się z poprzednikiem 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie inseminator jeszcze w promocji albo gratisie dostał. Osobiście nie wierzę we wszelkie promocje i inne cuda na kiju jakoby firma miała oddać coś wartościowego poniżej kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego trzeba brac buhaja, ktorego nie ma w seksie 🤤🤤🤤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Manifolda w sex raczej nie ma, 

A co do jego potomstwa to kiedyś jak jeszcze byl w top to wet kazał se odpuścić bo od groma byczkow po nim jest no i tak tez zrobilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo to złe nasienie było!!! 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Bzdura, bzdura, bzdura. 😋 Nie pamiętam ile sztuk po nim miałem, ale kilka jałóweczek jest. Dwie po wycieleniu już sprzedalem po manifoldzie. Ale na czyste hf to bujhaj raczej nie za bardzo, za duże pokrewieństwo. Chyba że ktoś nie zwraca uwagi. 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@radekz200 u mnie w tym roku to tylko sexy ratuja , bo po zwykłych chyba z 85% byczków... Ale w tamtym roku było odwrotnie.

27 minut temu, Paulina1985 napisał:

Dlatego trzeba brac buhaja, ktorego nie ma w seksie 🤤🤤🤤

Nie prawda. Kryłem dużo w sexie Slatanem i Bumperem , w zwykłym też  i dużo jałoszek miałem po nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

haaaa kilka jałóweczek! wiesz, ze w odrzutach z seksowanego jest 5% szansy na jalowkę? 😅😅😅

Ja oczywiście się śmieję i nie mam zadnych dowodow na wyseksowane męsko nasienie z odrzutu 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Tez miałem po Manifoldzie jałówki i to 4/10 jak kojarzę,przyfarciło 😂za to po supershot było 23/25 cielnych,poezja a potem dramat....4 czy 5 cieliczek tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Przy seksowaniu nasienia męskie plemniki są zabijane laserem także one potem do niczego się nie nadają, więc nie wiem po co mówić że odpad po seksowaniu trafia rzekomo ponownie do sprzedaży 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żeby pożartować czasem z kolegi.😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek myslał, ze tu więcej poczucia humoru 🤣 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Primula94 napisał:

@radekz200 u mnie w tym roku to tylko sexy ratuja , bo po zwykłych chyba z 85% byczków... Ale w tamtym roku było odwrotnie. U mnie po zwykłym tylko 2 jałoszki na 21 wycielen jak narazie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal12301    27

Może ma ktoś do sprzedania jałowice wysokocielne albo namiar na krowy z likwidacji? Tak z 10 sztuk by mnie interesowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    520

Kilka dni temu pisali tu, że kupowanie pierwiastek/jałówek z Konrada po 7-8tys zł to nic złego to może podłapiesz temat 😀

Edytowano przez Dodi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
31 minut temu, michal12301 napisał:

Może ma ktoś do sprzedania jałowice wysokocielne albo namiar na krowy z likwidacji? Tak z 10 sztuk by mnie interesowało

Skąd jesteś? 

 

11 godzin temu, kr9292 napisał:

@zetorr6441pisales kiedyś jak ustawiasz krowy na program... Robisz wcześniej USG czy po iluś tam daniach lecisz w ciemno.

Cały czas mam otwarte jakieś sztuki, ktore wcześniej nie weszły w ruje badz okazały się niecielne  i do nich dołączam nowe w ciemno przewaznie po 60 dniach laktacji. 

Zawsze na 10 dzień cyklu wet spr usg

Jak mają ruje to kryje a jak nie to po tygodniu przerwy powtarzam ten sam schemat. Wczoraj mialem 7 krow i 4 jalowki to 3 j weszlo i 6 krow w tym dwie po 60l z taka ruja ze lancuch trzeszczal. 

 

Edytowano przez zetorr6441
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

W ARiMR zginęło 12 moich sztuk 😋 w połowie listopada był wet pobrać od 3 sztuk krew bo na wiosnę były za młode i od razu dostał listę z weterynarii (z systemu ARiMR) urodzonych w tym roku do sprawdzenia. Sprawdził, wszystko ok, akurat dzień przed jego wizytą brałem z agencji aktualny stan zwierząt w gosp. i wszystko się zgadzało. Dzisiaj przyjechał wet, że powiatowy z weterynarii kazał sprawdzić bo 12 sztuk nie istnieje w systemie i agencja od kilku dni nie potrafi tego wyjaśnić. Jaja normalnie, zaraz jeszcze pewnie kontrola się przypałęta z agencji. I podobno tylko u mnie takie kwiatki. 

  • Confused 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12
2 godziny temu, michal12301 napisał:

Może ma ktoś do sprzedania jałowice wysokocielne albo namiar na krowy z likwidacji? Tak z 10 sztuk by mnie interesowało

mam 2 jalówki na poczatek lutego beda wycielone  okolice żnina a ty skad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj