danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wóz paszowy. Kukurydze mam w porządku gorzej jest z belami tu popełniamy najwięcej błędów. Staramy się je eliminować ale z różnym skutkiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

To co tu policzyłem to ma jakieś sens wgl? Korzystalem z tej książki pod spodem. 

Kolega wrzucił to w program i mówi że nie jest najgorzej. 

Czemu nie dawka od zywieniowca? Zadzwoniłem do dwóch osób, nie zapytali nawet ile mam pasz objętościowych do dyspozycji i jakiej jakości, to ja dziękuję za takich jasnowidzów. 

IMG_20191127_094240.jpg

IMG_20191126_054430.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
30 minut temu, Łukasztm150 napisał:

Mam aktualnie niesprawną wagę niestety 😑. Zważone mam niestety tylko treściwe 

Czyli dajesz na oko, a to bardzo niedobrze. Musisz wagę naprawić i znać chociaż wartość suchej masy bel. Bele oznaczone, z którego pokosu? Qq powinieneś zbadać. Jakie masz ilości pasz szacunkowo? Czy 1 bela dziennie idzie i ile łyżek qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Z 1 beli od kąd jest tmr nigdy nie wychodziło mi stabilnie w zbiorniku, 2 -3 bele dopieru da się żyć . bez wagi porażka będzie też 

@przezuwaczka ocenę z federacją aby zacząć, jaką umowę trzeba zawrzeć na jaki okres?  cena 12  netto zł  za 1 raz w miesiącu próbę jest rzeczywista ? bez kart

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

To co tu policzyłem to ma jakieś sens wgl? Korzystalem z tej książki pod spodem. 

Kolega wrzucił to w program i mówi że nie jest najgorzej. 

Czemu nie dawka od zywieniowca? Zadzwoniłem do dwóch osób, nie zapytali nawet ile mam pasz objętościowych do dyspozycji i jakiej jakości, to ja dziękuję za takich jasnowidzów. 

IMG_20191127_094240.jpg

IMG_20191126_054430.jpg

Te krowy będą fizycznie głodne. Dorosła szt zjada minimum 20 kg SM, zazwyczaj 22-25

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

K@marcinffff na 30 sztuk u @Łukasztm150 jedna bela do wozu na cały dzień to moim zdaniem opór. Tym bardziej jeśli jest słabej jakości. 

Ja mam umowę z federacją na czas nieokreślony, czyli zrywam kiedy chcę i karty są z przyzwyczajenia. Faktura wygląda tak:

 

20191127_143810.jpg

Rozumiem, że o to pytasz?

@damianzetor9540 fajnie, że próbujesz. Ja nie mam odwagi sama komponować, choć lekkie modyfikacje dobrze mi wychodzą. Ile zjedzą najlepiej zobaczyć na stole paszowym. Fakt, że zjedzą dużo więcej, jeśli dobra jakość objętościowych. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje jedną bel 130 cm dobrze zbitą pociętą nożami 1 pokos z zycic trwałych  1 bela im jest trochę za mało dodaje im jeszcze trawy. Kukurydzy idzie ok pół tony. Wyniki z kukurydzy będę miał w przyszłym tygodniu. 

Edytowano przez Łukasztm150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

ale masz tanio. U mnie za 28szt 400 jeden dój z miesiącu  

u mnie idzie 20kg traw 20kg kukurydzy 10kg wysłodki plus treściwa i jeszcze za mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

1 bele po mchale dawały rade zjeść wyłącznie w tmr 38-42  krów, po sipmie na 30-32 krowy . Oczywiście mam na myśli robić tmr z 2 bel w sensie z każdej np po 40% jej wagi i zależnie od ilosci krów. @leszek1000 w szczycie lakt sporo jest muciek  ? 

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Łukasztm150 napisał:

Daje jedną bel 130 cm dobrze zbitą pociętą nożami 1 pokos z zycic trwałych  1 bela im jest trochę za mało dodaje im jeszcze trawy. Kukurydzy idzie ok pół tony. Wyniki z kukurydzy będę miał w przyszłym tygodniu. 

sporo tej sianokiszonki względem kukurydzy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, slawek74 napisał:

sporo tej sianokiszonki względem kukurydzy

Lepiej byłoby dołożyć kukurydzy czy ująć sianokiszonki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 godziny temu, kr9292 napisał:

Te krowy będą fizycznie głodne. Dorosła szt zjada minimum 20 kg SM, zazwyczaj 22-25

Są głodne to fakt ale co poradzić. Trawy zebrany tylko jeden pokos praktycznie, qq połowa plonu. A kupić paszy też nie ma gdzie. 

Mało wartościowe i starsze sztuki i tak już sprzedałem jakie mogłem, zostały tylko w 1-3 laktacji. 

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
11 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Są głodne to fakt ale co poradzić. Trawy zebrany tylko jeden pokos praktycznie, qq połowa plonu. A kupić paszy też nie ma gdzie. 

Mało wartościowe i starsze sztuki i tak już sprzedałem jakie mogłem, zostały tylko w 1-3 laktacji. 

A nie lepiej dokupić paszy niż jechać tak na dolnej granicy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Uffff rozumiem też nie raz przez to przechodziłem. Wyslodke powinieneś kupić, słoma do zapchania i treściwych trochę więcej, wprowadzić mocznik do dawki żeby oszczędzić na bialku i da sie fajne mleko doić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Kupuje, ale 7 kg to już chyba i tak dość sporo w dawce? 

16 minut temu, Rolnik7343 napisał:

A nie lepiej dokupić paszy niż jechać tak na dolnej granicy ?

A jaki sens płacić za bele trzciny po 150 zeta? Moje krowy nauczone tylko do sianych traw, one wola stać głodne niż zjeść słomy czy słabej trawy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

To może z @ASZv3 dogadają się o dobrą kiszonkę 

 

U nas też licho z paszą to była dokupiona qq z pnia, kilka tirów wysłodków i zasiane prawie 6ha żyta jarego które dało 105 zwijek 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
15 minut temu, kr9292 napisał:

Uffff rozumiem też nie raz przez to przechodziłem. Wyslodke powinieneś kupić, słoma do zapchania i treściwych trochę więcej, wprowadzić mocznik do dawki żeby oszczędzić na bialku i da sie fajne mleko doić.

Z tego co napisałem wyżej jest na zbiorniku po 22 litry od sztuki, średni dzień doju to 180-190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj