danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

W garażu wisi. Napisałem jak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
24 minuty temu, Paulina1985 napisał:

😅 z dziewczynkami to pewnie Konrad nie zawiedzie 🤮

Nie zawiódł... ;)

54 minuty temu, Paulina1985 napisał:

😅 biedactwo, mogę Ci mój wysłać 🤪 ja czekam na coś lepszego 🤔 co nie zajmuje calej sciany, a jednocześnie posiada miejsce do wpisania chociaz jednej sprawy kazdego dnia 🤪 z Valtry był fajny

Poczekam może jeszcze dowiozą

17 minut temu, przezuwaczka napisał:

A macie takie kółko do sprawdzania terminu wycielenia, zasuszenia itp. Jak dla mnie najlepszy gadżet💗

Ja mam takie małe właśnie z federacji, muszę gdzieś znaleźć takie coś  w dużym formacie na ścianę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rozśmieszylo mnie to "ooooo tak" 😅   a wieszajcie sobie co chcecie 😁

Nadal nie wiem co to za kółko? tam sie stawia jakieś znaczniki zeby wiedziec kiedy wycielenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś tam tłumaczył jak działa. Ja nie wiem. Musiałabyś odcinek obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ja muszę o nowe do zootechnika się odezwać bo te siostrzenica zaczęła "kolorować"

 

1574801100749817023170.jpg

Edytowano przez michalcium
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale co to ma za zadanie? po prostu, ze wizualnie widzę ile krow danego miesiaca sie będzie cielić? 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Jeśli jest Sol to już mało przydatne tu np ustawiasz kółko na datę zacielenia dajmy na to pierwszy styczeń i pokazuje ci ruje możliwe kiedy badać na cielnosc kiedy zasuszenie wycielenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Takie coś. Dwa kółka obracające się w stosunku do siebie.

20191126_213409.jpg

Sprawdzasz wg zacielenia kiedy dana sztuka ma terminy wycielenia, zasuszenia itp. czy ile tygodni jest cielna.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Aaaaa, no jak ktos przyzwyczajony i nie ma programu czy aplikacji to pewnie przydatne. Widzialam kiedyś cos w tym stylu z Delavala, ale mega rozbudowane otwierane jakieś z gadżetami 😁 yyy 11lat temu 🤔 jeju jak czas szybko leci 😭😭😭😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Nawet z apką przydatne przy kryciu mam kółko przy sobie i wpisuje w kalendarz ścienny kiedy obserwować możliwe ruje w oborze zasięg mam niezbyt a tak na wchodzi się do obory zerkniecie w kalendarz i widać co na dziś dzień do obserwowania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja już z 6 lat z tych kółek korzystam i tablice uzupełniam dalej za krową, bo SOL mi w oborze zasięgu nie łapie. W domu program, a w oborze stary dobry pożądek😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przezuwaczka napisał:

Ja już z 6 lat z tych kółek korzystam i tablice uzupełniam dalej za krową, bo SOL mi w oborze zasięgu nie łapie. W domu program, a w oborze stary dobry pożądek😜

a gdzie takie kolka mozna nabyc (kupic) /? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Czyli nie tylko moja obora poza zasięgiem 😂

@MichalForterra1993 u zootechnika chyba że nowe dostanę to kolorowane mogę Ci oddać 😀

Edytowano przez michalcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
Przed chwilą, MichalForterra1993 napisał:

a gdzie takie kolka mozna nabyc (kupic) /? :D

Pociśnij zootechnika. Ja zawsze w Piątnicy biorę ze stoiska federacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367
Przed chwilą, MichalForterra1993 napisał:

moze moj przedstawiciel z shiuz by mial hmmm

Zapytaj może mają takie gadżety fote pokażesz to będzie wiadomo o co biega

Edytowano przez michalcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
3 minuty temu, michalcium napisał:

Czyli nie tylko moja obora poza zasięgiem 😂

Pisałam ze Słoniewskim z SOL o aplikacji offline, ale to za skomplikowana sprawa😆

Radził w antenę zainwestować do internetu😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Ale co to ma za zadanie? po prostu, ze wizualnie widzę ile krow danego miesiaca sie będzie cielić? 🤷‍♀️

To jest kalendarz do organizacji całego stada. Każda krowa jest przypięta i widać kiedy zbliża się termin zasuszenia, porodu, kolejnych rui itd. To samo co ten mały kołowy od Federacji, tylko rozbudowany do łatwej organizacji całego stada w jednej chwili. Generalnie to samo, co teraz mamy w SOLu :x

Szukałem o tym informacji gdzie to można nabyć, ale nigdzie nic nie znalazłem. Spotkałem 2 lata temu Roberta z Rolnik Szuka Żony na kongresie hodowców na Narodowym w Warszawie, miałem go o to wypytać tylko czekałem aż skończy z kimś rozmawiać i przegapiłem, rozpłynął się :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Ooooo tak. Już chyba 2 czy 3 rok w sprzedaży. Dużo pokzują, właściwie wszystko. @Xawier czemu tylko pół roku?

 

Bo druga połowa roku to i z kobitka była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytam od dłuższego czasu ten temat i widzę że macie ogromne doswiadczenie w żywieniu krów czy moglibyście pomóc powiedziec gdzie robię najgorsze błedy w żywieniu patrzac na te wyniki?

pomoccccc.png

pomocccc 2.png

pomoc3.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Od ubiegłego roku somatyka 10x niższa Co było przyczyną tak wysokiej somatyki? Po wynikach to niedobór energi w pierwszych grupach po wycieleniu i genetyka moim zdaniem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Genetyka jest okej też właśnie wydaje mi się że niedobór energii. Z somatyką walczyliśmy autoszczepionkami i zaczęliśmy podawać premiks oczyszczający wątroby i wiążący mykotoksyny teraz z somatyką mamy spokój. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@Łukasztm150 to jesteś na dobrej drodze, żeby zacząć coś zmieniać. Zaczynałam z podobnymi wynikami 9 lat temu😉

Podejrzewam, że problem jest z jakością i przyswajalnością pasz objętościowych. Brak żywieniowca, który dobrałby ci dodatki uzupełniające i zniwelował niedobory białka. Widać po skaczącym białku, że bele masz przeróżne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj