danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Hahaha no niebieskie są niezłe, te co dziadek - swat ostatnio sprzedawał w "Rolnicy.Podlasie" 😁😁😁😁 

Białogrzbietki też są urocze   :)

Ja pozostanę przy mieszankach 😋 Jak ich nie uwielbiać...😂 

20191108_154318.jpg

Monciaki najlepsze. Fajna..

 

 

 

 

 

 

koszulka. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No montki też mają coś w sobie. Ta z koszulki to krowa, do ktorej mialam najwiekszy sentyment, pieknie dawała mleko, zadnych zapaleń, w piatej laktacji doila się przepięknie, chociaz i klocek pod racicę dostała. Niestety jak juz pewnie kiedys pisałam młóto ją dobiło, dostala mega zapalenie i poroniła 😒. Ale koszulka została. Moja córa dostała taką samą i w niej śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Hahaha no niebieskie są niezłe, te co dziadek - swat ostatnio sprzedawał w "Rolnicy.Podlasie" 😁😁😁😁 

Białogrzbietki też są urocze   :)

Ja pozostanę przy mieszankach 😋 Jak ich nie uwielbiać...😂 

20191108_154318.jpg

Też mam pełno krzyżówek.  Morska krowa też jest,  bialogrzbieta jest czarna jak i czerwona.  Z białą głową są czarne,  czerwone i brązowe. Norweska też jest.  Montki dopiero rosną.  Także do wyboru do koloru 😁

mam podobna krowe jak na koszulce tylko że czarna 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Kiedyś znajoma mi narysowala . Oparła się o matołka  i tak sobie stoi w pokoju przy tv też chyba mieszanka jakaś 😄

20191108_174817.jpg

Edytowano przez michalcium
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi ostatnio przedstawiciel z nasienia zostawił taka koszulkę 😁

received_507312676777044.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😅 WWS ;) niegłupia :) mam dwie takie, bo pierwszą kwasem oblałam i jest teraz w rozowe kropki 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Paulina jak Ci sie sprawdziły sztuki po timeless? 

Bo chyba kiedys wspominałaś ze masz cos po nim? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedyny z KISamena, ktorego po latach dobrze wspominam :)

Glownie dlatego, ze jest ojcem bardzo dobrych krów. Ale jak teraz patrzę na jego wyniki...🤭 ...cały SAMEN ;) nie idź tą drogą :) chyba, ze już Ci się po nim cielą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Farmer6820 napisał:

Mi ostatnio przedstawiciel z nasienia zostawił taka koszulkę 😁

received_507312676777044.jpeg

No właśnie. Hf za ładny nie jest. 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@przezuwaczka cudowne zdjęcie 🥰 👍👍👍👍 tez mam podobne, z jakimś maleństwem :) oczywiście czerwonym 😅😅😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Ja kryje żelem nie ktore sztuki ktore przeciągają ruję 😛 wet mnie namówił i sprawdza się 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

To Dorotka. Urodziła się 6 tyg przed czasem z wagą 22 kg. W 3 tyg podwoiła wagę urodzeniową. W sierpniu skończyła rok ze wzrostem 143 cm. W tej chwili 3 mies cielna💗

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest dobrze odchowane cielę 😅 👍  Takie historie sprawiają, ze czlowiek kocha to co robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyż prawda 😅 

Dobra, bo buźki mi się skończą, a zmarnowałam dziś dwie nieladne 🤭 na @Rolnik7343 🤭 pozdrawiam 😅 🥰🥰🥰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Dla mnie hf tez jest naj ;)

Paulina  odkad zacząłem dokladnie analizowac indeksy swoich krow i ich ojców to dobierajac buhaje nie zwracam uwagi na puste cyferki genomy indeksy itp 

Dla mnie  liczy sie wydajnosc i długowieczność potwierdzona na duzej ilosci corek. dlatego buhaj tj timeless przynajmniej na papierze dla mnie jest najwyższą półką. 

Z tym że nikt w okolicy nawet nie slyszal o tej firmie i obawiam sie o wiarygodnosc dlatego pokrylem tylko czesc krow nim i czesc malkim i talej kryje litteletonem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

 

35 minut temu, Paulina1985 napisał:

To jest dobrze odchowane cielę 😅 👍  Takie historie sprawiają, ze czlowiek kocha to co robi :)

Tak mi dała popalić, że teraz żaden cielak mi niestraszny😂

Jak mi ktoś mówi, że co drugie małe mu zdycha, to 😡 ciśnienie mi się podnosi, bo wokół pełno takich udanych "hodowców".

Edytowano przez przezuwaczka
ort😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

:) kto nie umie odchować cieląt w tych czasach po prostu przestanie się tym zajmować. To nie czasy, ze mozna sobie pozwolić na takie bledy jak co drugi, czy co trzeci czy co piąty zdechnięty 🤷‍♀️ Tym lepiej dla bydła i calej hodowli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19702
8 minut temu, przezuwaczka napisał:

 

Tak mi dała popalić, że teraz rzaden cielak mi niestraszny😂

Jak mi ktoś mówi, że co drugie małe mu zdycha, to 😡 ciśnienie mi się podnosi, bo wokół pełno takich udanych "hodowców".

🙄

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, zetorr6441 napisał:

 

Dla mnie  liczy sie wydajnosc i długowieczność potwierdzona na duzej ilosci corek. dlatego buhaj tj timeless przynajmniej na papierze dla mnie jest najwyższą półką. 

Z tym że nikt w okolicy nawet nie slyszal o tej firmie i obawiam sie o wiarygodnosc dlatego pokrylem tylko czesc krow nim i czesc malkim i talej kryje litteletonem

Jak bede przy komputerze w pracy to mogę sprawdzić co po nim mam i czy te cyferki przy Pfie prawdę mowią ;)

Ja też zawsze wybieralam buhaje wyceniane konwencjonalnie 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@zetorr6441 zerknij tutaj i zobacz ile córek i jaka długowieczność. Mam dwie po nim i wymiatają.

 

Wybaczcie. Byki robię, jak się ekscytuję😂

 

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj