danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czesio1612    102
3 godziny temu, bop23 napisał:

płukanke w 24 H zrobić .....  podkliniczny stan zapalny macicy i zrzuca...  nawet ropy czasem nie ma tylko dużo rzadkiego sluzu...

 

3 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Jaką plukane? z antybiotyku?😅 

ja akurat jestem przeciwna strzelaniem plukankami na prawo i lewo 🤷‍♀️ Ale może tak trzeba, nie wiem.

Mi lekarz polecił jak w rui jest lekki stan zapalny zrobić płukankę po 24h i mam juz jednego cielaczka po takim zabiegu więc jak najbardziej OK

29 minut temu, marcinffff napisał:

nowa kiszonka z kukurydzy,  pachnąca, mega dużo ziarna,  zero pleśni , mocznik na starej pryzmie 220 a na nowej 319 , somatyka 180 , nie wykorzystują energii z niej ?

długo już dajesz, może poczekaj jeszcze żeby się przyzwyczaiły do zmiany

 

 

A  w łowiczu znów ta ich promocja na buhaje 10+8 i nie wiem czy nie wziąć sobie czegoś u nich. @przezuwaczka po youngsterze masz już jakieś potomstwo bo pisałaś że brałaś? 

Edytowano przez czesio1612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

yhyyy, jeśli na pierwszy rzut oka widzialeś, że jest stan zapalny to możesz "płukać", ale kolega nie wspomniał o zadnym stanie zapalnym ani mętnym śluzie. No ale rozne są praktyki. Może akurat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Wg mnie do 3 tygodni zanim się dobrze przyzwyczają, ja jak zmieniałem to kilka dni trochę ze starej trochę z nowej pryzmy i nie było dla nich takiej różnicy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Za parametry nie płacą. 

Dreamshot za 70 normalny i 100 sex a Garet 125 sex 

Jak A sexa to spoko. Myślisz że wiecznie będą płacić za wodę? Mlekovita tez częściowo za parametry płaci ale na pewno to sie skończy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

@marcinffff z tego co rozmawiałem z zywieniowcem to każdy narzeka że straszny mocznik po przestawieniu na qq z 2019 roku swoją przed skarmianiem zbadam cóż to wyszło żeby przed mieszaniem tesciwej skorygować niedobór energii 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

W tym roku kiszonki zróżnicowane mocno względem jakości czasem jeden deszcz dużo pomógł ale mówię to co słychać na okolicy;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
10 godzin temu, danielhaker napisał:

Netto czy brutto?

Brutto. Ja zawsze podaje brutto. :D

Swoją drogą, są tu pewnie osoby co same inseminuja krowy. Pierwszy na myśl przychodzi mi @slawek74 i chyba @Paulina1985

Skąd wiecie że dana krowa nadaje się , bądź nie nadaje do krycia mimo objawów rui? 

ostatnio był wet do krowy w rui i mówi że jej nie pokryje bo nie ma sensu, że cysta jej się robi. Znacie jeszcze jakieś sposoby żeby nie strzelać słomkami na pusto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Brutto. Ja zawsze podaje brutto. :D

Swoją drogą, są tu pewnie osoby co same inseminuja krowy. Pierwszy na myśl przychodzi mi @slawek74 i chyba @Paulina1985

Skąd wiecie że dana krowa nadaje się , bądź nie nadaje do krycia mimo objawów rui? 

ostatnio był wet do krowy w rui i mówi że jej nie pokryje bo nie ma sensu, że cysta jej się robi. Znacie jeszcze jakieś sposoby żeby nie strzelać słomkami na pusto?

To jednak nie przechodzisz na montbeliarde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam zawsze wychodziłam z załozenia, ze lekarzem nie jestem i wyczuwać pęcherzyka, cysty czy ciałka żóltego nie muszę. Zawsze raczej bałam się żeby "nie pęknąć" pęcherzyka i stąd moje obawy. Ale czasy się zmieniają :) czlowiek chce więcej i być może w przyszłym miesiącu czeka mnie nauka. 

Jeśli jest ruja widoczna zewnętrznie (skacze, daje się obskakiwać) to przy rzeczywistej rui będzie też czysty przezroczysty śluz widoczny w czasie skakania, na ogonie lub jak już sztuka leży. 

W badaniu rektalnym ewidentnie czuć nabrzmiałą, twardą macicę i czuć kazdy z jej rogów, w czasie badania często wypływa wspomniany śluz. I to jest dla mnie potwierdzeniem.

W przypadku rui "rzekomej" czy jak ją nazwać, kiedy krowa skacze na inne i daje się obskakiwać będąc w ciąży, nie ma śluzu, macica jest jak flak wisząca sobie, jeden róg większy (ciężarny). Na rękę czuć od razu, że to nie ruja :) Takiej krowie grzecznie dziękujemy i odstawiamy do kojca żeby nie skakała i nie poroniła ;) przynajmniej w wolnostanowiskowej :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
12 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Za parametry nie płacą. 

Dreamshot za 70 normalny i 100 sex a Garet 125 sex 

Krylem i kryje obydwoma. Wiecej Garetem i w sexie, a dreamshotem bardziiej problemowe, bo ma płodność dobrą.

Jestes w mzhb?  Czy ceny spadły, bo mi to drozej wychodzilo , a duzo od.nich biore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
12 godzin temu, marcinffff napisał:

nowa kiszonka z kukurydzy,  pachnąca, mega dużo ziarna,  zero pleśni , mocznik na starej pryzmie 220 a na nowej 319 , somatyka 180 , nie wykorzystują energii z niej ?

Zbadaj qq, to się dowiesz, jak jest. Fakt, że świeżo otwartą zaczynają w pełni wykorzystywać po jakimś czasie. Czym większa skrobia, tym póżniej. Jednak nie nastawiałabym się w tym roku na to. Susza spowodowała pogorszenie wartości energetycznej qq praktycznie u każdego. Jeśli u ciebie jest lepiej, to zazdroszczę😶

11 godzin temu, czesio1612 napisał:

 

Mi lekarz polecił jak w rui jest lekki stan zapalny zrobić płukankę po 24h i mam juz jednego cielaczka po takim zabiegu więc jak najbardziej OK

długo już dajesz, może poczekaj jeszcze żeby się przyzwyczaiły do zmiany

 

 

A  w łowiczu znów ta ich promocja na buhaje 10+8 i nie wiem czy nie wziąć sobie czegoś u nich. @przezuwaczka po youngsterze masz już jakieś potomstwo bo pisałaś że brałaś? 

Widziałam kiedyś płukankę podaną po insyminacji, gdy dobra ruja i brudny śluz był. Podobno pomaga się zagnieżdzić i chyba u nas to zadziałało wtedy.

Jeszcze się nie ocieliły po Youngsterze. Po Dremshocie sprzedałam jałoszkę i jakiś spacer.pngbyczek też poszedł.

50 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Brutto. Ja zawsze podaje brutto. :D

Swoją drogą, są tu pewnie osoby co same inseminuja krowy. Pierwszy na myśl przychodzi mi @slawek74 i chyba @Paulina1985

Skąd wiecie że dana krowa nadaje się , bądź nie nadaje do krycia mimo objawów rui? 

ostatnio był wet do krowy w rui i mówi że jej nie pokryje bo nie ma sensu, że cysta jej się robi. Znacie jeszcze jakieś sposoby żeby nie strzelać słomkami na pusto?

Macica jak szmata mimo objawów rui😄

Edytowano przez przezuwaczka
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceston    35

Witam co dajecie krowom na odrobaczanie najlepiej bez karencji. Podobno eprinex jest bezkarencyjny ale czy można go dostać osobiście czy tylko weterynarze mogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Eprinex, Epizero i kilka innych do polewania na grzbiecie. Kupisz w lecznicy i wg prawa tylko lekarz może to aplikować jak wszystkie inne leki. Jak jest u każdego wiadomo, ale nie wnikajmy w szczegóły. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 minut temu, przezuwaczka napisał:

 

Macica jak szmata mimo objawów rui😄

haha 😅 jedno z moich ulubionych powiedzonek 😅😅😅 zaraz obok "wymię jak szmata" jak krowa tydzien przed wycieleniem nie zrobiła wymienia 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

damianzetor9540 zrobiłeś kurs inseminacji? Oprócz tych niektórych objawów co opisane wyże ja zwracam uwagę na temperaturę krowa w ruji do krycia jest ,,gorąca''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, rolas360 napisał:

To jednak nie przechodzisz na montbeliarde?

Tatuś mi nie karze paprać stada inna rasą. Ciężki z charakteru człowiek

1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

 

Jeśli jest ruja widoczna zewnętrznie (skacze, daje się obskakiwać) to przy rzeczywistej rui będzie też czysty przezroczysty śluz widoczny w czasie skakania, na ogonie lub jak już sztuka leży. 

W badaniu rektalnym ewidentnie czuć nabrzmiałą, twardą macicę i czuć kazdy z jej rogów, w czasie badania często wypływa wspomniany śluz. I to jest dla mnie potwierdzeniem.

W przypadku rui "rzekomej" czy jak ją nazwać, kiedy krowa skacze na inne i daje się obskakiwać będąc w ciąży, nie ma śluzu, macica jest jak flak wisząca sobie, jeden róg większy (ciężarny). Na rękę czuć od razu, że to nie ruja :) Takiej krowie grzecznie dziękujemy i odstawiamy do kojca żeby nie skakała i nie poroniła ;) przynajmniej w wolnostanowiskowej :)

 

Z tym śluzem to fakt słuszna uwaga. Wczoraj zbadałem jałówke i krowę i obie miały nabrzmiałe macice i śluz ładnie leciał, ale nie pokryłem bo jeszcze nie dostarczyli nasienia. :D

18 minut temu, Primula94 napisał:

Miesiac temu. Netto!

IMG_20191108_090121.jpg

Ceny katalogowe to i ja mam takie same. Za Gareta w sexie jak pisałem 125, Slatan Youngster po 120, Dreamshot zwykły 70 a w sexie 100. Ceny brutto. Nie jestem w żadnym związku, prywatna osoba i dopiero moje pierwsze zamówienie. 

Jak Ci łapały po Youngsterze i Dreamshot w sexie? Masz jakieś wycielone po Dreamshot zwykłym? Daje jakieś jałówki? Jest teraz w fajnej promocji 10 + 8 ale nie wiadomo czy będą z niego jałówki. 

14 minut temu, slawek74 napisał:

damianzetor9540 zrobiłeś kurs inseminacji? Oprócz tych niektórych objawów co opisane wyże ja zwracam uwagę na temperaturę krowa w ruji do krycia jest ,,gorąca''

Tak zrobiłem.

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Możecie coś więcej o tej promocji 10+8? Akurat przymierzam się do zamówienia, można by było skorzystać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj