danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
6 minut temu, danielhaker napisał:

Wysłodki muszą się zakisić (ile czasu?) czy można od razu dawać? Jak jest lepiej?

Ja daje od razu i nie widzę różnicy z tymi co później daję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

@poziomka znam nie jednego, co tak robi. Porażka jakaś, ale chyba lepiej sprzedać i za 200 zł, bo odchowywać nie umieją i padają im w kojcach grupowych, jak muchy. Pare lat na grzyby nie chodziłam, bo się tylko o padlinę potykała w lesie😡

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
3 godziny temu, danielhaker napisał:

Wysłodki muszą się zakisić (ile czasu?) czy można od razu dawać? Jak jest lepiej?

Zdecydowanie zakisic. Chociaż te 3 tyg wtedy już zimne są i zero strat

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12165
pedro2 napisał:

Fakt, chodząc po lesie duzo ostatnio tez natknąłem się na 3 sztuki. 

Co za ludzie przecież łatwiej wykonać telefon i zabiorą a niektórzy to i 15zł za padlinę dają w ten sposób to roznosi się choroby

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Jak zdrowy to raczej nikt u nas nie wyrzuci, ale przy takich cenach jak $raczka czy płuca leczyć... U mnie we wsi dużo ludzi handluje cielakami,kupują zdechlaki za grosze i się bawią


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

Co za ludzie przecież łatwiej wykonać telefon i zabiorą a niektórzy to i 15zł za padlinę dają w ten sposób to roznosi się choroby

no i jak to tak to ? ktoś inny ma się drobić na ich cielakach ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

Ma ktoś z was kamerkę w oborze? Na co zwrócić uwagę? Może ktoś kupował ostatnio i poda link do oferty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Kupował ktoś z was holenderki albo dunki? 😛 ile trzeba wyłożyć? 

Jak zamierzasz kupować i będziesz miał wybór to bierz dunki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Albo szukaj dobrych Polek i nie dorabia pośredników 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7204

Radek chyba byczki w końcu sprzedał... Szarpnął grosza i już mu Polki śmierdzą 😋


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pedro a Ty nie sprzedajesz ? zaproponuj cos koledze  😋😋😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6703

Szczerze to wolałbym właśnie Polki 😛 mam 5 krow do sprzedania na teraz to może by się wymienił na dwie dobre 😛 

Paulina Twoje krzyżówki mi się podobają to może bys ze dwie sprzedała po cichu 😛

Edytowano przez radekz200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Radek Hahaha 😅  w tym roku 10 sprzedalismy już  😛 może w przyszłym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256
12 godzin temu, poziomka napisał:


@przezuwaczka  był u nas wczoraj żywieniowiec i mówił że u was pod wysokim mazowieckiem jak rodza się byczki to ludzie są w sciekli i normalnie psom oddają niż sprzedać po 200zł a jaka prawda to nie wiem. Podobno w każdej plotce jakieś ziarno prawdy jest, może gdzieś i jest taki desperata.

Mieszkam 5km od Wys-Maz i nigdy nie słyszałem większej bredni, bynajmniej moja okolica nie praktykuje takich metod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Zawisza napisał:

bynajmniej

Tylko nie bynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj