danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kkrzysiekk    7

Ostatnia laktacja jersey u mnie 305 dni 10141 kg.

Względem hf szału nie ma ale przeliczajac  na suchą masę, cenę mleka i stosując przelicznik duński do poszczególnych ras wychodzi korzystnie nawet na tych paru sztukach.

U mnie buhajki jak na razie się sprzedają  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
6 godzin temu, Thomas2135 napisał:

U mnie też sam nie wiem co żre prąd. Dojarka, hydrofor, podgrzewacz(terma), agd w domu już wszystko w miarę energooszczędne. No i jeszcze sprzęt w garażu, ale z tym różnie. Bywały miesiące, że zużycie miałem 500-600 kWh jak nic w garażu nie dłubałem a były też po 700 kWh zużycia. Cyrk z tą energą. Miałem jedną fakturę do 16 października i już po 20 dniach kolejną wystawili do 4 listopada. Zmieniłem taryfę na początku roku i miało być 180 zł taniej do poprzedniej a wychodzi nadal tyle samo. Chyba inne opłaty poszły w górę a jest ich ze 20 na fakturze. W tej chwili na C11 ponad 1 zł za kWh. 

Taka terma swoje zżera, kup sobie takie urządzonko do gniazdka które mierzy pobór prądu przez urządzenia i zobaczysz ile to potrafi zużyć, szczególnie zimą. U mnie w termie przez rok bedzie grubo ponad 1000zł za zużyty prąd i to na pewno nie po cenie 1zł/kwh bo ja mam dużo taniej na fakturze. I jak miesięcznie płacę teraz maks 900zł to taka terma sama w sobie robi 10% rocznego zuzycia.

 

@radekz200 Jaką masz tą halę łukową? 10x12? ile w nią zmieścisz balotów słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, czesio1612 napisał:

U mnie w termie przez rok bedzie grubo ponad 1000zł za zużyty prąd i to na pewno nie po cenie 1zł/kwh bo ja mam dużo taniej na fakturze. I jak miesięcznie płacę teraz maks 900zł to taka terma sama w sobie robi 10% rocznego zuzycia.

Po założeniu dojarki i termy rachunki wzrosły o 100 zł. Do przyjęcia. Z czasem to zużycie zrobiło się większe. Co do ceny to tyle mi wychodzi. Nie będę wchodził w szczegóły, ale dałem się zrobić w konia z wzięciem taryfy firmowej C. Miało wyjść podobnie co na G11, ale po 1 fakturze poczułem jakbym dostał po pysku. Wrócić z firmowej na C na G niemożliwe chyba, że zrezygnuję z produkcji i vatu. Mam jednak pewien plan to obejść.

2 godziny temu, kr9292 napisał:

Nie widać, pobieranie paszy jest całkiem fajne , laktoza w normie, tłuszcz nawet ostatnio skoczył dość sporo, więc raczej nie

Tym też bym się nie sugerował. Rok temu parametry mleka super, mleko było, apetyt też a podkliniczna kwasica na całego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708
53 minuty temu, czesio1612 napisał:

@radekz200 Jaką masz tą halę łukową? 10x12? ile w nią zmieścisz balotów słomy?

Wymiar taki jak podałeś 😛 nie wiem ile słomy wejdzie ale maszyn to tyle upchałem 

FD2AFCA2-F9D0-4BDA-AF60-DB098A90CDFF.jpeg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

@Thomas2135 z tym przejściem na taryfę C to strzał w kolano trochę. Skladales ostatnio pismo żeby nie podnieśli ceny prądu? Bo przy taryfie C już był obowiązek złożyć jeśli się chciało uniknąć podwyżki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@michalcium  u mnie na ostro kiedyś w worku 😂

Resized_20190305_075954_1307.jpeg

Ale to jeszcze nic :) kiedyś w worku od witamin znalazłam malą szufelkę plastikową 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Dlatego u mnie krowy i jalowki powyżej 150 kg wrzucane mają magnesy do żwacza bo 3 lata temu miałem z tym duży problem drut 1 mm  pocięty pod skosem na kawałki 1,5-2 cm nic przyjemnego parę sztuk poszło mam nadzieję że przypadek a nie celowe działanie. Magnes co prawda też wszystkiego nie wyłapie  Ale zawsze zabezpieczenie jakieś jest

Edytowano przez michalcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
36 minut temu, marcinffff napisał:

z u mnie 8 porodów od niemek w tym roku i same byki :( i 1 martwa jałoszka :( czekamy dalej

Skąd brales i dlaczego akurat niemki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, michalcium napisał:

@Thomas2135 z tym przejściem na taryfę C to strzał w kolaqno trochę. Skladales ostatnio pismo żeby nie podnieśli ceny prądu? Bo przy taryfie C już był obowiązek złożyć jeśli się chciało uniknąć podwyżki 

Teraz to wiem. Wtedy babsko wprowadziło mnie w błąd i tyle. Zmieniałem taryfę z C12a na C11 i przy wyliczeniach miało być mniej a nie jest. Porównywałem u Taurona i stawki te same co w Energa. PGE nie odezwało się na prośbę o kontakt a Energa po 3 miesiącach się odezwała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie w tym roku 19 cieliczek i jeszcze ok 10 porodów do nowego roku. Ale w przyszłym roku dziura bo tylko 9 jałówek sie wycieli 🤷 dużo więcej byczków sie rodzi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

@Thomas2135Mi też bajczyła jak przepisywalem prąd z ojca na mnie ze 100% vat będę mógł cofać itp przy fakturze z G12 mam 60% do zwrotu ale za 2 miesiące 1467 kWh 875zl z ostatniego rachunku i w domu 2 lodowki zamrażarka 2 tv zmywarka pralka terma w domu terma w oborze zbiornik dojarka fakt śrutownika nie używam ponieważ mobilna mieszalnia robi tresciwe Ale przy tym zużyciu chyba nie tak źle z rachunkami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6708
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

różne rzeczy są w wysłodkach .... kawałki plastiku, kawałki druta

Ale ja mówię o suchych granulowanych 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205
8 godzin temu, radekz200 napisał:

Pedro jak chcesz to możemy się wymienic Ty mi cielna jałówkę ja Ci 2 małe byczki i trochę dopłace 😂

Biorę jałówe na sznurek i już pędzę w podskokach 🏎️🏎️ 😉 dzisiaj mnie stały klient trochę poddenerwował, z sąsiadem już w sumie 7 ostatnich jałówek po wycieleniu wzięli i zawsze targuje się półtorej godziny. 5100 netto i ani centa, chłop już mi kasę do ręki dawał, a żoneczka nie i koniec, potem stówę na pół chciała dzielić 😋. "Tobie stówa nie robi różnicy bo sprzedajesz, a my będziem musieli ją doić" 🤣 Z wielką złością trzasneli drzwiami i pojechali. Adios jutro drugi ma przyjechać 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
3 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Skąd brales i dlaczego akurat niemki? 

Przez handlarza z okolic Kolna, ich matki 10-12 tys wydajnosci , były już pierwiastkami jak kupiłem. Dunki głównie Konrad sprowadza to też 2 dunki kupiłem w łomży

teraz sexowanym będę próbował je kryć bo nie tylko mleko dziś potrzebne

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

@damianzetor9540  my kryliśmy 3,2 lata temu buhajami z tej firmy( w sumie teraz też kryjemy tylko mniej, głonie abs i alta), bo inseminator miał tego sporo, ogólem top gen ma 3 firmy w sobie CRI COGENT i evolution . My bralismy przeważnie buhaje  z COGENT bo były najlepsze z tych 3 firm.
@przezuwaczka  był u nas wczoraj żywieniowiec i mówił że u was pod wysokim mazowieckiem jak rodza się byczki to ludzie są w sciekli i normalnie psom oddają niż sprzedać po 200zł a jaka prawda to nie wiem. Podobno w każdej plotce jakieś ziarno prawdy jest, może gdzieś i jest taki desperata.

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj