danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
21 minut temu, Adamqq3 napisał:

Jakby nic nie zostawalo to bym sie tym nie zajmowal 😂 niech kazdy ma takie wydajności jakie chce i tyle 

Wiadomo, że musi zostawać. Różnica jest tylko w wysokości obracanych pieniędzy. Na koniec rachunek ekonomiczny wyjdzie podobny. Temu co doi mniej i temu co doi więcej zostanie powiedzmy 30%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
27 minut temu, leszek1000 napisał:

Po co się kłócicie. Jakby każdy miał 12 tyś z obory to po co te forum. Każdy ma jakieś problemy i tu możemy je rozwiązywać. Nie ma co się wychwalać ważne żeby dobrze nam płacili za naszą ciężko pracę. A czy ktoś ma 12tyś  czy 7tyś kogo to obchodzi. Wszyscy poumieramy a wasze przechwalanie nic wam nie da 

U mnie nie da rady 10tyś osiągalność bo jak krowa stoi pół roku albo i więcej i nie chcę się zacielić  to nic nie zrobisz. Wet bada żywieniowiec układa a mi się nie składa. 

Nie chodziło o przechwalanie się tylko o rasy bydła 🤔 nikt się nie kłócił, trochę nadinterpretujesz :)

Ja też uważam, ze jestemy tu po to zeby sie wspierać, ale musi dojść czasem do konstruktywnej wymiany pogladow doswiadczeń i nawet przekomarzania. Nie chodzi o to tutaj żeby kazdy kazdego klepał po plecach.

Ja w was (prawie wszystkich) cenię to, że potraficie rozmawiać z szacunkiem do siebie chociaż kazdy praktycznie ma inne zdanie na tematy poruszane :), a nie wymachiwać zaraz epitetami i wyzwiskami. Na tym polega rozmowa chyba 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    294
1 godzinę temu, plati napisał:

Ja doje metodą AT4 i OSM Włoszczowa do każdego litra dopłaca 2gr. 

W moim gospodarstwie był czas że to wychodziło na zero. Teraz trzeba do oceny trochę dopłacić 

W mlekpolu nikt nie dopłaca, federacji cenniki w górę i wychodzi okolo 800zl za 50szt miesiąc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Włoszczowa dosyć dobrze współpracuje z federacją. Jak byłem w OSM Szczekociny to tam wręcz mieli pretensje, bo ich wyniki czasem znacząco rozmijaly się z oceną.

 

Ja mam 25 sztuk i właściwie trzymam tylko dlatego, że sprzedaje jałówke ciemne z papierami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś miałem okazję podziwiać efekty 20 lat pracy nad genetyka efekty piękne i udało się wybrać co trzeba. Cena 6500 tys w zdjęciu karta jednej z jałowek które udało się nabyć 

received_557690931647774.jpeg

received_2297452417049526.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. mam taki problemmm a mianowicie według badań wyszly u mnie w stadzie bvd, neosporoza i gor.. q . szczepie od bvd , niestety na neosporoze nie ma szczepionek bo chyba z nia mam najwiekszy problem . w lato dwa poronienia u jałowek , gdzie w jednym plodzie stwierdona została neosporoza i dziwne przypadki u 3 jałowek gdzie w 4-5 tygodniu stwierdzona ciąza a po 4-5 msc pokazuja ruje. U kruw poronienia zdarzaja sie 3-5 w roku. ogólnie nie mam promlemu z brakiem jałowek bo \jest 50 krów i 54 jałowki. Nikomu nie sprzedajne do dalszego howu.. wet muwi ze wszedzie jest tego pelno i nie ma co sie tak bardzo martwic... ja bym wolał troche pobyć sie tych chorob tylko w jaki sposób.. bo sprzedanie całego stada i kupienie nowego nie wchodzi w gre... za duze koszty i nie wiadomo czy nowe tez bylo by zdrowe...  macie moze jakies pomysly zeby jakos stopniowo przy niewielkich kosztach to wyeliminowac?

Edytowano przez rolnikzzamiłowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Która firma według was ma najlepsze buhaje w swojej ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Ja nie mam aż takich, ale jak już mówiłem wszystko idzie w parze. Im większa wydajność, tym bardziej sztuki były żylowane(Myślę o matce). 

 

U mnie tylko kiszonkaz kukurydzy, sianokiszonka z trawy i lucerny, na jesień wyslodki buraczane, i ogólnie otręby i sruta rzepakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@Paulina1985 nie będziecie dawać mućkom młóta ?? Ja już pisałem wcześniej że z SM krzyżówki są dziwne , ale nikt mnie nie słuchał 😛 poczuje cielaka i mleko zjeżdża każdego dnia a tyłek rośnie 🐄 . A tak wogóle czysty SM gdzieś czytałem wczoraj że wydajność 6500,    mix  z hf powinne dawać  teoretycznie , ale i tak  gorzej od ich matek hf . Albo nie umiem ich krzyżować albo żywić. HF leje ale roboty dużo z nimi na uwięzi :/ a to noga a to ruja ni jaka

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta obora w której byłem korzystala tylko z WWS nie oszczędzali na tym i teraz są efekty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja korzystam wws, genomix, wchirz, mcb,trochę mchirz i abs Ale chciałbym korzystać z jednej lub dwóch firm żeby brać większe porcje nasienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Czym się różni w katalogu "siła mleczności" a indeks produkcji czy jakoś tak ?

 

czy krowa któa ma PF 140 i w indeksie mleko 1600 , będzie krową o większym potencjale  od krowy która ma PF 150 i w indeksie mleko 1200 ??

@Farmer6820 ładna posadzka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gospodarstwo po dawnym PGR a i tak jest wszystko z głową pomyślane i uprawnione na tyle ile się dało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z chęcią tez bym pare takich sztuk kupil 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, marcinffff napisał:

@Paulina1985 nie będziecie dawać mućkom młóta ?? Ja już pisałem wcześniej że z SM krzyżówki są dziwne , ale nikt mnie nie słuchał 😛 poczuje cielaka i mleko zjeżdża każdego dnia a tyłek rośnie 🐄 . A tak wogóle czysty SM gdzieś czytałem wczoraj że wydajność 6500,    mix  z hf powinne dawać  teoretycznie , ale i tak  gorzej od ich matek hf . Albo nie umiem ich krzyżować albo żywić. HF leje ale roboty dużo z nimi na uwięzi :/ a to noga a to ruja ni jaka

Nie dajemy już chyba 3tydzień i jest zaje...fajnie. Oczywiście inne komponenty zastąpiły młoto. My nie dajemy dlatego, że pomimo mojej inicjatywy szef nie zdecydował się na jego konserwowanie po przyjezdzie, po prostu sobie lezało i plesniało...stąd nasze problemy. Ale jeśli ktoś je konserwuje lub kisi po przyjeżdzie z browaru i odsaczeniu wody do dlaczego nie? dobra smakowitosc, dobra strawność itd. U nas powstala dawka ze zmianami i jest Ok. Mleko nie spadło, pobranie w pierwszych dniach mniejsze, teraz jest dobrze. 

Ja z krzyżowek SM ogolnie jestem zadowolona, ale jak juz setny raz powtarzam to nie kaliber na roboty udojowe i nie wymię na roboty udojowe. Ktos pisał, ze sm z Czech jest nic nie warty. My mieliśmy z czech i nasze SM dlugo przodowaly w rankingach federacyjnych co roku, ich mieszanki rownież dawały dobrze mleko. Tylko...wszystko zależy od genetyki, jak potencjału nie ma to i najlepsze zywienie o kant pupy 🤷‍♀️ kiedys moge wstawic jak bede miala czas kilka wyfajnisci mieszanek i naszych simow, rozbieznosci są spore od 5tys do 10tys 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Leszek soja, rzepak, nie wiem dokladnie w jakich proporcjach i ile w dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek, może tamten w koncu się od nas odstosunkuje 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
23 godziny temu, kr9292 napisał:

Jaki skład ma u was tmr dla zasuszonych

Taki jak dla jałówek 15 trawy 6 qq 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj