danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
chuck00    207
10 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Tez u was w okolicy ludzie tak kończą z krowami ? U nas to jak słyszę 7 powiedziało pas ( jeden 400 szt dojnych, dwoch po 60 reszta to tacy mniejsi po 10 szt)

Nas jest dwóch na wiosce z krowami i na razie są 😆 W okolicy obory się budują, w Sobótce mieli 300 szt i wykasowali ze 2 lata wstecz i teraz mają zaczynać od nowa xD


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Tez u was w okolicy ludzie tak kończą z krowami ? U nas to jak słyszę 7 powiedziało pas ( jeden 400 szt dojnych, dwoch po 60 reszta to tacy mniejsi po 10 szt)

Nieeeeee.... ludzie z opasow na mleko przechodzą 😅 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
6 godzin temu, danielhaker napisał:

Vet wbija igłę, pobiera płyn i sprawdza na pasku od pH. Koszt paska kilka złotych

Gdzie wbija igle ? Bo mi  to trzeba jak krowie na rowie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Z mocznikiem zalezy jaka dawke chcesz docelowo osiagnac ja wprowadzalem przez 2 tyg, 1 tydzien polowa dawki docelowej rownoczesnie schodzilem z soi i rzepaku pewna ilosc i pozniej reszta i tez soi i rzepaku obcinalem. Pozniej ewentualna korekta z iloscia soi i rzepaku

Dzisiaj robilem lucerke w bale, szal 8 bali z 5ha

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, giggle napisał:

Mam problem z krową. Była wysoko cielna, na dodatek przyplątał się wrzód racicy. Przez dłuższy czas, zanim wet nie zrobił porządku, krowa przeważnie leżała, a jak stała to praktycznie na trzech nogach. Teraz już dobrze chodzi, tylko od tego leżenia , a raczej buchania przy kładzeniu, obiła sobie boki na udach nad kolanami. Są mocno opuchnięte, takie gule można powiedzieć. Na dodatek z jednej strony, w tym miejscu zaczęła odchodzić płatem skóra. Co mam z tym robić , czym smarować?. Czy, może owinąć to bandażem?. Pilne!!!

Wrzucam pytanie tutaj, bo w temacie raczej  nikt nie odpowie. Prosiłbym panów o odpowiedź, najchętniej samego moderatora (do pań jakoś nie mam zaufania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dobrze wiedzieć 😒 idę poplakać w kąciku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
49 minut temu, giggle napisał:

Wrzucam pytanie tutaj, bo w temacie raczej  nikt nie odpowie. Prosiłbym panów o odpowiedź, najchętniej samego moderatora (do pań jakoś nie mam zaufania).

A to peszek, bo najlepszym znawca w takich tematach jest tutaj kobieta.😁

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, poziomka napisał:

Gdzie wbija igle ? Bo mi  to trzeba jak krowie na rowie ☺

Po lewej stronie krowa ma żwacz i tzw. dół głodowy. Przykładasz prawą otwartą dłoń w ten dół (4 palce luźno złączone) a odstający kciuk wskazuje żwacz i miejsce kłucia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

https://www.agrofoto.pl/articles/top-bydlo/zla-passa-wielkopolskich-mleczarn/?fbclid=IwAR3Ev11kAH7Bf45nyLOpG3a-N0VuczZ1Gel2beCjhTV-dEgh5CKd8vZQmqI

Lyder hehehe....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Primula94 dzięki za uznanie 😉  Ja też was cenię :) koledze wyżej na pewno udzielicie cennych odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, giggle napisał:

Wrzucam pytanie tutaj, bo w temacie raczej  nikt nie odpowie. Prosiłbym panów o odpowiedź, najchętniej samego moderatora (do pań jakoś nie mam zaufania).

Spier.. aj z nią jak najszybciej. 2 krowy to miały i żadnej nie przeszło. Leki nie działają na to zbytnio i gnije staw. Kwestia kilku dni jak nie wstanie w ogóle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Paulina1985 napisał:

dobrze wiedzieć 😒 idę poplakać w kąciku...

Ha ha hi Paulina przypominałas o mleku mleko rozpuszcza się ok nie zostawia osadów ani grudek


Thomas2135 napisał:

1 godzinę temu, poziomka napisał:

Gdzie wbija igle ? Bo mi  to trzeba jak krowie na rowie ☺

Po lewej stronie krowa ma żwacz i tzw. dół głodowy. Przykładasz prawą otwartą dłoń w ten dół (4 palce luźno złączone) a odstający kciuk wskazuje żwacz i miejsce kłucia. 

dokłafnie tak jak kolega napisał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

hihihi. Sławku, a wiesz jaką macie dokładnie nazwę preparatu?? ja dziś robiłam próbę "rozpuszczeniową" w wiadrze i jest pięknie 👍 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
2 godziny temu, giggle napisał:

Wrzucam pytanie tutaj, bo w temacie raczej  nikt nie odpowie. Prosiłbym panów o odpowiedź, najchętniej samego moderatora (do pań jakoś nie mam zaufania).

No cóż jestem kobietą, ale odpowiem u nas na takie gule idzie ceftiosan na mleko nie nie ma karencji na mięso niestety jest, ewentualnie przy gorszych stanach amoxycyklina, ale tu jest karencja i na mleko. Ja smaruję maścią rozgrzewającą, aż się wyropi ewentualnie jak jest dziurka i się sączy można przepłukiwać strzykawką roztworem nadmanganianu potasu tak wyleczyłam kiedyś krowę. Teraz mam na izolatce z cieknącym ropniem i dostawała ceftiosan, bo daje dużo mleka chociaż mój osobisty Vet zalecał amoxycyklinę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Spier.. aj z nią jak najszybciej. 2 krowy to miały i żadnej nie przeszło. Leki nie działają na to zbytnio i gnije staw. Kwestia kilku dni jak nie wstanie w ogóle.

Jakoś żal się rozstawać. Kobitki nakupiły różnych psikaczy i będziemy próbować leczyć "po ludzku". Oczyścimy wodą utlenioną, potem coś tam na ranę, gaża i owiniemy bandażem. A od czego się to pojawiło u ciebie, że tak poobijały?.

@Krowiarka Z jednej strony małe piwo. Powinno samo przejść, ale z drugiej nie tylko dziurka, ale płat może 5 na 5 cm naderwany i widać mięso. Nie widać w tej chwili żeby się ropiło  . Ty też uważasz, że to poobijane, czy inna przyczyna?.

1 godzinę temu, Krowiarka napisał:

  ceftiosan, amoxycyklinę. ;)

To zastrzyki, czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 minut temu, giggle napisał:

Jakoś żal się rozstawać. Kobitki nakupiły różnych psikaczy i będziemy próbować leczyć "po ludzku". Oczyścimy wodą utlenioną, potem coś tam na ranę, gaża i ...

Szkoda, że tak po ludzku się z krową nie obeszliscie wcześniej tylko pozwoliliście na takie odleżyny i skakanie na trzech nogach...Teraz ją bedziecie leczyć wodą utlenioną 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj