danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Primula94    373

Mi właśnie 20 slomek Gareta  sie skończyło i teraz,sie zastanawiam czy dalej go brac . Ostatnia wycena 158 pf. Ogolnie jeszcze sporo mialem Fisko i Suleusa. W seksie tez Bravenessa i w konwencji Dreamshotem. A czemu Youngster?

Edytowano przez Primula94

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

Jakimi buhajami kryjesz i z jakieh firmy? 

Różne różności, firmy top gen, wws, abs, cri a buhaje sporo było po Jedi, Montross, frazzled po supersire też jest sporo, teraz leci dużo wws'em typowymi pokrojowcami np. Doc, Undenied, Diamondback ale katalog dostać u nas w pl ciężka sprawa. Pokrewieństwo w stadzie jest duże i trzeba kombinować.

Edytowano przez Zawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
37 minut temu, Primula94 napisał:

A czemu Youngster?

Bo dobrał się dobrze. Obce pochodzenie i niski imbred z moimi krowami. Wysoka produkcja i długowieczność oraz PF 153 teraz 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Biorę. Ostatnio Gareta i Youngstera wzieliśmy.

po ile sprzedają gareta? bo  mi sie nasienie kończy , to może bym go  zakupił:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Daje wielką wiedzę o Twoim stadzie :) Zaryzykuję stwierdzenie, że zaden z programów zarządzania stadem nie daje tylu informacji co SOL...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

1 możliwość rejestracji inseminacji bez kwitów ( jeśli jesteś inseminatorem), 2 podgląd we wszystkie dane zwierząt: kiedy inseminowana, prognozowana data zasuszenia, przygotowania do wycielenia, kiedy się powinna wycielić 3 po wprowadzeniu numeru tel. będziesz dostawał przypomnienia o różnych pracach na przykład terminie kolejnej rui u danej sztuki. To tylko kilka funkcji. Taki rejestr wszystkiego co związane ze stadem. Krótko mówiąc bardzo przydatne narzędzie które nic nie kosztuje a ułatwia życie. Ja jestem użytkownikiem od prawie dwóch lat, i sobie ten program chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobacz sobie nawet na testową stronkę, co tam można  poklikać. Nie wiem czy moduł zdrowie nie jest dodatkowo płatny, ale to są małe koszty jeśli w ogóle.

Informacje zawsze pod ręką w telefonie, mozesz chodzic po oborze czy pastwisku i sobie sprawdzać co chcesz o jakiej chcesz sztuce :) a nie zapisywac na kartce a potem isc do komputera i analizować. Nie znam nikogo kto uzywa SOL i jest niezadowolony lub używał i zrezygnował. Spotkalam się natomiast ze stwierdzeniem, ze tam jest  ZA DUŻO informacji 🤷‍♀️ 

Kolega wyzej ladnie zobrazował, choć funkcji i mozliwości jest dużo dużo wiecej :) jestem na TAK 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przydałoby mi się coś takiego do obsługi. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
15 godzin temu, bop23 napisał:

po ile sprzedają gareta? bo  mi sie nasienie kończy , to może bym go  zakupił:)

Byli u mnie dzisiaj i pytałam😜

1-9 szt 160 zł, 10-19 szt 130 zł, od 20 wzwyż 85 zł słomka

4 godziny temu, RusiL napisał:

Cytując klasyka "Będzie Pan zadowolony"😁

Jak będziesz sumiennie uzupełniał😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
3 godziny temu, Mistrz18 napisał:

Miał ktoś kontrolę z ochrony śr w gosp? Jakie kwity potrzebne i co ze sciekami z dojarni?

Sasiad miał. 

Zalatw sobie kwity z oczyszczalni, sprawdz dokładnie gnojownie szamba itp czy nigdzie nie wyplywa. Do tego kiszonki muszą byc na utwardzonym gruncie albo na folii. Skontaktuj się ze swoim biurem doradczym to ci trochę podpowiedza

Plan nawozowy itp podstawa 

Kontrolę agencyjne przy nich to pikuś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Plan nawozowy itp podstawa 

Właśnie się przybieram. Wzięłam plik z agencji o stanie rocznym zwierząt i będę do programu działki wklepywać. Zobaczymy, czy szkolenie z ODR mi wystarczy😁

500zł kary za brak dokumentacji(ponad 300 zł wykonanie przez firmę doradczą)

2000zł za nieprawidłowe zagospodarowanie nawozami naturalnymi

3000zł za rażące wycieki i niedociągnięcia

A i człek, któremu sprezentujecie nadmiar nawozu, też musi mieć dokumentację chociaż tą uproszczoną.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Plan nawozowy to jest chyba dla tych co mają ponad 60 DJP i 60 ha. Mniejsi tylko piszą rejestr nawozów. Tabela dostępna podobno na CDR Brwinów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Właśnie ten rejestr będę robić. Do tego potrzebne dane o ilości, wieku i sposobie przetrzymywania zwierząt. Co rok masz przez to inny obornik i gojówkę lub gnojowicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy ktoś z was używa glukometru z paskami do badania ilości ciał ketonowych w krwi u krów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj