danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kewink    141

Nie wiem nie było czegoś takiego wcześniej dzisiaj kierowca oddał wyniki robione w laboratorium w Sokółce to na szybko zobaczyłem żadna krowa nie ma poniżej 0,520 a  parę dni temu przyszło z baniaka 0,495 czy coś koło tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
kewink napisał:

Czy lizawki solne mają jakiś wpływ na punkt zamrazania mleka? 

co najwyżej na ilość mleka w zbiorniku😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Mleczarnia już cię nie chcę 

W lato krowa potrafi dużo wypić i mniej zjeść i jakoś problemu z wodą w mleku nie ma. 

to raczej problem z mleczarnią a nie wami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

To jak nie chcą mnie to niech walą prosto z mostu 😄 a nie parszywie okradają i problemów robią. Jakiś miesiąc temu instruktor był na gospodarstwie ok 20km od nas. Jakieś tam mieli problemy i też pozaklasowe. Instruktor mówił że jedne gospodarstwo na jego terenie nie miało pozaklasowego mleka przeglądałem papiery z ostatnich 10 lat. Gadał o nas 😄 narmalnie z nazwiska powiedział gospodarzowi myślał pewnie że i tak nas nie zna ale matka z tamtą pochodzi to się dowiedzieliśmy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

@kewink nie mogą ;) bo jak by od tak sobie zrezygnowali z odbioru mleka to by musieli sami karę zapłacić za zerwanie umowy, a tak to zaczną ciągle coś wynajdywać w mleku przestaną odbierać z powodu "pozaklasowego" mleka i wszystkie kasy i reszta ich ominie

gościu który woził qq u nas miał podobnie ... też z nim tam mleczarnia walczyła aż w końcu tak im sie popsuła jakość jego mleka że na spokojnie mogli zrezygnować z odbioru beż zadnych kar ... a dla czego ? bo pewnie im trasa nie pasowała i dla tego chcieli go wywalić z trasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
15 godzin temu, poziomka napisał:

Mam pytanie ma ktoś jakiś namiar na ogniwa hakowe do rozrzutnika leboulch ? Bo nie mogę znaleść nigdzie odpowiednich grubość 14mm

chodzi o ogniwa   Vaucanson ? droga przyjemnosc jak nic nie znajdziesz to  farmtrade jest dilerem  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

A pojęcia nie mam ile płacą za pozaklasowe pierwszy raz spatkała mnie ta przyjemność 😁  nie dopytywałem się.

A trasa raczej nie ma nic do rzeczy bo nie musi jechać do mnie przez jakieś bagna czy cholera wie skąd. Jak by mnie wywalił to i tak by jeździł koło mnie. Chyba że wszystkich że wsi wywalą 🤔 ośmiu jest dostawców, tylko ja najmniejszy w wiosce 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jesteś pierwszy na trasie? Wozaki na blachach BZA? Ktoś tu już na nich narzekał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Leszek a co Ty tak szalejesz??? tak Ci cenę mleka podnieśli, że rabujesz marchewkę i buraki? 😁😁😁😁 bamber jeden 😁👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wysłodki mam przydzielone bo mamy 5ha buraków . A marchew to tylko 4 tony . 

Musze oszczędzać kukurydze. I dlatego kazałem dzwonić do kierownika i prosić o jednego tira chociaż. I tak przykryję 2 poczekam 2 tygodnie niech się trochę ukisi . 

A cena to klapa 1,14 ale może od nowego roku będzie u pośrednika który płaci cenę gusowską. 

No i może uda się do grupy producenckiej dostać. 

Ogólnie kukurydzy mi nie starczy i w tym problem. A ni od szwagra przyczepa ziarna kukurydzy będzie brana. 400zł za tonę mokrej to chyba nie tak dużo. 

Energia w dawce to podstawa, białko to zawsze ze śruty mogę podnieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Chyba podobnie. Mama się pytała o cenę to powiedział że się dogadamy. I tak mu to na rękę to tą marchew miał między ziemniakami zasianą . 

Wysłodki już są .Kierowca 50zł wziął a cukrownia dopiero za 2 miesiące odliczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

UWAGA UWAGA HODOWCY📣📣 JESLI NIE MACIE OPŁACONYCH SKŁADEK ZA BIEŻĄCY ROK W PZHBIPM, które nie są pobierane przez zootechników, nie będziecie mieli prawa głosować w nadchodzących wyborach do władzy waszych kół. Informacje to podał dziś KRZYSZTOF BANACH na sali sądowej w procesie, który wytoczyliśmy z kolegą Brulińskim PZHBIPM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, ASZv3 napisał:

Jeśli ktoś potrzebuje dokupić sianokiszonkę w belach to w przyszłym tygodniu robimy ostatnie zbiory - zapraszam do kontaktu. Bele nieowinięte, prosto z pola - widzisz co kupujesz. Prasa pasowa Claas Variant. Bele 120-125cm, dowozimy po 44 szt. Wolne ilości na tą chwilę mniej więcej: mieszanka motylkowych (lucerna + koniczyny + niedużo traw) - około 6 aut, czysta lucerna - 2 auta, trawy DSV - 1 auto, trawy łąkowe (niezalewowe) - 3 auta. Dostępne również bele owinięte :)

Po ile sprzedajesz? u nas w okolicy trzeba dać 100-110 i się kupuje w ciemno ;)


KPZ "Zetor Team"- Wiceprezes

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, KARGO napisał:

UWAGA UWAGA HODOWCY📣📣 JESLI NIE MACIE OPŁACONYCH SKŁADEK ZA BIEŻĄCY ROK W PZHBIPM, które nie są pobierane przez zootechników, nie będziecie mieli prawa głosować w nadchodzących wyborach do władzy waszych kół. Informacje to podał dziś KRZYSZTOF BANACH na sali sądowej w procesie, który wytoczyliśmy z kolegą Brulińskim PZHBIPM.

O co tam się drzecie z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Założyłem sola dzięki jednemu pracowników z federacji. Mam pytanie odnoście jałówki która jest już wycielona ale jest w puli jałówek. Wczoraj miałem próbę i pracownik wszystko wypisał nie wiem czy poczekać aż się wszystko zaktualizuję ?? Nie mogę potwierdzić cielności bo już jest przekroczone 300 dni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
20 godzin temu, jarecki napisał:

chodzi o ogniwa   Vaucanson ? droga przyjemnosc jak nic nie znajdziesz to  farmtrade jest dilerem  


Dzięki na przyszłość zachowam namiary , już na olx znaleźliśmy w Mojsikach W TERENACH Wysokiego Mazowieckiego. Cena 100zł/szt brutto grubość ogniwa 13.9

Mam pytanie ktoś tu pisał o odrobaczaniu krów albo w temacie o żywieniu. Kiedy wy odrobaczacie te krowy bo z tego co wiem to nasz wet mówił że karencja na mleko jest w laktacji a w zasuszeniu to też nie bardzo bo jest ciąża. Może ktoś mi rozjaśnić temat i w ogóle co daje te odrobaczenie krów ? Z góry dzięki za odpowiedz. :)

55 minut temu, leszek1000 napisał:

Założyłem sola dzięki jednemu pracowników z federacji. Mam pytanie odnoście jałówki która jest już wycielona ale jest w puli jałówek. Wczoraj miałem próbę i pracownik wszystko wypisał nie wiem czy poczekać aż się wszystko zaktualizuję ?? Nie mogę potwierdzić cielności bo już jest przekroczone 300 dni. 

Myślę, że się zaktualizuje po jakimś czasie a jeżeli nie to tak jak  @ChiquitaB pisze trzeba zrobić.
Na krowach jak nie ma stwierdzonej cielnosci( grupa pokryte) to wchodzi się w zakładkę rozród wybiera opcje nowa cielność i zaznacza się cielna powinno pójść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

No pani już dzwoniła i wszystko powiedziała. Poczekam powinno się zaktualizować. Przez sola wysyłacie nowe urodzenia do agencji ?

Dopiero dzisiaj mi papiery wypisał i krycie też będzie pisał w solu bo brat często zapomina na kwitku wypisywać i później nie wiadomo kiedy pokrył i czym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj