danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Ale podgardle, a "pomiedzy przednimi nogami" to jest duza odległość :) długosc szyi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiedziałem, że krowa ma gardło przy mostku. Na przyszłość to warto byłoby precyzyjniej określić miejsce. Tu może być uraz podobnie jak u Damiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
47 minut temu, radekz200 napisał:

A co zrobić jak krowie zrobił się jakis jakis twardy guz w podgardlu? 

Miałem to samo u jednej krowy to jest ropień , niczym nie smarowałem żadnymi maściami i po jakimś czasie sam pękł i wylała się niezbyt gęsta maź o kolorze jasnobeżowym a było tego coś ponad litr. 

5 minut temu, radekz200 napisał:

Dobra źle się wyraziłem 😛 tutaj 

0BD26F67-35A1-47AF-A8B0-D7662FEBE147.jpeg

Prawie w tym samym miejscu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182
22 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Z pompy na koniec jest za zimne, przyjemniej u mnie. Dlatego dla cielaków doje 1-2 sztuki w konwie i wtedy jest git. 

Skoro z pełnym mlekiem mniej roboty niż proszek to czemu kupujesz preparaty? Tym bardziej że masz taksówkę

Sprzedaje mleko po 1.4zl a litr preparatu kosztuje 1zl. Więc trochę kasy zostaje. 

A taksówkę czzy inne udogodnienie, nawet Jakiś keg sobie przerobić, polecam dla karzedgo. 

Znajomy kupił podwozie od wózka na 2 kołach trochę pospawal i wstawił na to 2 kegi po 50 litrów. Jeden ma dla byków a drugi dla jałowek. Cwaniak te kegi obwinol przewodem grzejnym od jakiegoś ogrzewania. Szkoda że patent chce zachować tylko dla siebie i nie chce się nim pochwalić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Jeśli to promienica to niewiele. Trzeba poobstrzykiwać guz dookoła antybiotykami z grupy tetracyklin i syreptomycyn o ile to promienica. Trzeba wykluczyć ewentualny uraz. Jeśli jednak to nie uraz to antybiotyki tylko powstrzymają rozwój guza, ale nie zniknie. Jak się rozrośnie to może zaszkodzić

@damianzetor9540 z krową lepiej?

Tak. Na następny dzień już było git ale dostała druga dawkę antybiotyku i do wczoraj podawałem przeciwbólowe. Prawdopodobnie za***ała o ten nieszczęsny murek od paszy

1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

(tylko tą część gdzie ropień) zapalenie pępka?? u nas na to szedł antybiotyk przede wszystkim (do miesiąca). U starszych maść rozgrzewająca (np. jodowo kamforowa) i robiliśmy usg, po jakimś czasie nacięcie przy znieczuleniu, ropa wyszła i było Ok. 

Ona tez dostała antybiotyk. 

Z kolei kiedyś jedna tak miała i biegiem czasu jej samo zeszło i aktualnie jest w 2 laktacji

IMG_20191006_111113.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego ja nie robiłem murków tylko pas z prasy i się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianzetor9540 proponuję zrobić USG jeszcze. Kiedyś lekarz tylko iglą sprawdził, niby ropa poleciala, wział za skalpel a tam jelita zaczeły wylatywac...😁 ale ropa zeszła, zaszył i jalowka już cielna dawno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Mieszanka gorzowska, na tą chwile ma już miejscami 15-20 cm. Czy jak ją zostawie taką duzą to przez zimę mi jej nie wyprze?

20191006_123808.jpg

20191006_123623.jpg

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie tez ostatnio w murek jedna przylozyla ale po antybiotyku schodzi jej juz. Wczoraj wycielila mi sie 3 tyg przed czasem krowa, cielak chyba slepy bo jak glupi po scianach chodzi i plamy na oczach biale. Ale jak z mlekiem przychodze to trafia do wiaderka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do mleka po węchu idzie :)

Mi się dziś cieliła wieloródka 9dni po terminie 😒 nogi cielaka takie jak moje ręce 🤦‍♀️ byk chyba z 60kg ma 😬 jutro go zważę 😁 ale wsunął 4litry pierwszej siary w mig 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

w marcu miałem upośledzonego byczka, oczy latały , ślepy, pił normalnie, padł po 3 tygodniach nagle

coś ala BVD ale nie miał nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Agronom z pod parczewa ma mloto w ofercie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie ma ktoś jakiś namiar na ogniwa hakowe do rozrzutnika leboulch ? Bo nie mogę znaleść nigdzie odpowiednich grubość 14mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj