danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Pasta jest wygodniejsza i dobrze wypala, ale cielaka dłużej boli, musi być w pojedynczym kojcu żeby nie otrzeć się o innego lub inny zeby go nie lizał.

Wypalarka jest szybka i jesli zrobisz ze znieczuleniem to i mniej bolesna. Ja teraz tak wypalam.

Jak bardzo boisz się o rogi to możesz robić pastą za mlodu i pozniej sprawdzić jak bedzie mial 2 miesiace czy odrosły i ewentualnie wypalić. Koszt wypalarki większy, ale raz na 5lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Dzisiaj przyjechali po krowe, 15minut i mieli ja zabita i obrobiona na samochodzie. Tyle tez zeszlo mi papiery wypisywac w tym czasie. Chlopaki wprawe mieli moze z 1 litr krwi im uciekl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No szkoda :( oby jak najmniej takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Liczona poubojowo ale wiadomo ze nie po tej normalnej cenie. Dam znac ile wyjdzie bo najpierw daja mieso do badania na antybiotyki itp. Wtedy faktura.  Zona mowi ze ktos urok rzucił na nas bo od czasu jak sie ludzie dowiedzieli ze dzierzawy dobralem to od wtedy gorzej z tymi zwierzakami idzie😶😑

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wierz w uroki :) róbcie swoje :) Wszystkiego nie przewidzisz, a i upały odbijają się na krowach długofalowo. Będzie lepiej 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Stosuję ktoś suche wysłodki do paszowozu. Kończą mi się mokre i chcę coś dorzucić energetycznego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No mam nadzieje bo ja tez nie wieżę w przesądy itp.

Wkoncu zaczely dostawac qq z porzadnym ziarnem to mleko z odstawy na odstawe 100l woecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186

 3 m,i się pitol z belami widłologię,i rozdzieraj na pół ,a jak słomy garść rzucisz,to pełny,. ...😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
24 minuty temu, kizak napisał:

 3 m,i się pitol z belami widłologię,i rozdzieraj na pół ,a jak słomy garść rzucisz,to pełny,. ...😕

można kiszonki robić w kopiec a nie w zwijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Dzisiaj miałem 3 cudownych żywieniowców w odstępach 2 godzinnych, tylk dzień mi zabrali na gadanie, Piast, sano, Farmwet . Każdy pier...li na drugiego, dobrze że chociaż po długopisie i kubku dali to można było posiedzieć. Nowinki : "nie bierz Panie Marcinie nic z Sano, oni ludzi w konia robią" , nr 2 - "tłuszcz chroniony palmowy powoduje raka i zabija wątrobe, a gliceryna panie to już wcale nie pytaj co robi z krowami "  nr 3 " Panie jedź pan  pod Śniadowo, zobaczysz pan jak się ludziom wiedzie w hodowli " 😄

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej dzięki 1,75 zł w Piątnicy. Zagotowałbym się jakby mi ktoś tak powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2186
7 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

można kiszonki robić w kopiec a nie w zwijki

 Ok.tylko się odrywaj od wszystkiego ,  nie co dwa dni, a co dzień,lub co gorsza 2 x zaczynaj procedury z nakładaniem do niego. I po żdziebku sypiesz,a błoto samo się robi. Nic nie zrobisz bo mając 15 krów ,te ciągniki raczej przy jeszcze czymś ganiają,i kużwa nic tylko się przepinaj. Przy tylu mućkach,bezpieczne jest 8 m ,i jakiś z dożywociem w ,,mieszadle'', a jeśli robić co dzień,to na drugim biegu i trzydziestofka z bólami ,ale ogarnie. Tylko tu można gdybać,jeśli są idealne warunki do paszowozu,a tak i co mają po 30 krów,przeważnie nie mają. I wychodzi byle daszek dla wiercibeli,jakiś podlanyplacyk i witaj taczka😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Jakiś czas temu rozmowa toczyła się o dezynfekcji legowisk i polecaliście dezosan. Jesteśmy po II stosowaniu. Pyli się porównywalnie do wapna ale nie ma kaszlu u krów przy porównywalnym pyle.  Także dzięki za polecenie ( Za pierwszym razem zmieszałem wapno z dezosanem bo została mi reszta to jakaś reakcja zaszła bo jak bym wode mieszał w wiadrze jak zmieszałem obydwie rzeczy, ale krowy w I posypaniu kaszlały bo było jeszcze wapno a w drugim przy czystym dezosanie było ok)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@GrzesiekAgro   A od kiedy kreda pastewna służy do dezynfekcji i ma wlaściwości bakterio i grzybobójcze??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To, że jest buforem w dawce pokarmowej i zmniejsza kwasowość nie znaczy, że nadaje się do suchej dezynfekcji, bo jak sama nazwa wskazuje jest "paszowa".

Kreda pastewna to węglan wapnia, a nie wodorotlenek wapnia (jak wapno gaszone). Ma, więc inne własciwości. Nie łączy się tak z wodą z powietrza lub samą wodą aby stworzyć coś na podobę "mleka wapiennego", które wręcz ma własciwości żrące.

Naprawdę lepiej użyć kredę pastewną jako paszę :) Serio? używasz jej do dezynfekcji??? 🤔🤔🤔 Ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

  Tak serio, a w celach paszowych nie używam, a wapno to w celach budowlanych , jak mamy się tak czepiać 😋

Zrące to słowo klucz , czyli niszczy naturalna barierę ochrona , tj dobre bakterie , które giną w pH pow. 6,6. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12166

Na kredzie pastewnej można nieźle się ,,przejechać '' w połączeniu z wodą jest śliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj