danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damianzetor9540    2705
3 godziny temu, Krowiarka napisał:

Ja tez kupuję ziemię za IV głównie płacę 75 000 za ha. Drogo, ale nie mam wyboru, bo kończy mi się dzierżawa.

Co niektórym widzę wystarcza radość z ilości roboty bo nikt mi nie udowodni że 75 tyś za ha jest ekonomiczne. Szczególnie w takim roku jak tamten i tegoroczny. Zwykła wegetacja 

Toż to zamiast kilku ha lepiej kupić mieszkanie i dać w wynajem albo jakaś maszynę i puścić w usługi, pole za 70 tyś to się nie spłaci w ciągu życia tego co kupił, może dzieci albo wnuki...

Edytowano przez damianzetor9540
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222

Może zarabia na czymś innym i z zysku kupuje ziemie bo lubi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
5 godzin temu, michalcium napisał:

Jechałem ostatnio na mazury to bardzo dużo pól pozaczynanych jeśli ktoś ma braki z zeszłego sezonu to strach pomyśleć ile zabraknie za rok

sąsiad to już chyba z 1/3 qq skosił na zielono a gdzie do następnego roku .... też już kilkanaście dni kosze jednorzędówką ale qq od początku maja już nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko kukurydza i ewentualnie trawa na GO wchodzi. TUZ nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Na dożynkach się mówi że rolnicy tysiaczka przytulą a w rzeczywistości jakiś procent po 250zl dostanie i to tyle ale miastowi już zdążyli nam policzyć pieniądze.Ja osobiście ani grosza 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie gadaj . Dokładnie i wyraźnie słyszałem że rolnicy dostaną po 1000 zł suszowego do hektara .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
12 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Zwyczajnie dają tam gdzie jest taka potrzeba. 

ciekawe czy u niego jest taka potrzeba ;) ostatnio w TPR był artykuł o suszy i w jednej gminie susza była a w drugiej już nie .. pola przez granice na jednym i na drugim qq do kolan ale tylko na jednym była susza ...

 

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
10 minut temu, DanielFarmer napisał:

Na dożynkach się mówi że rolnicy tysiaczka przytulą a w rzeczywistości jakiś procent po 250zl dostanie i to tyle ale miastowi już zdążyli nam policzyć pieniądze.Ja osobiście ani grosza 😂

O to to i na drugi dzień wszędzie trąbią o 1000zl litościwy premier obiecał wszystkim. Mi to lotto, u mnie biedy nie ma niech inni skorzystają, ale za taką reklamę/ propagande to im mordy powinno powykrzywiać. 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
40 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Zwyczajnie dają tam gdzie jest taka potrzeba. 

Ty tak na poważnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
zetorki12 napisał:

Nie gadaj . Dokładnie i wyraźnie słyszałem że rolnicy dostaną po 1000 zł suszowego do hektara .

Pod warunkiem powyżej 70% i ubezpieczenia,a zazwyczaj jest mniej % więc 500 i bez ubezpieczenia więc 250...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, DanielFarmer napisał:

Pod warunkiem powyżej 70% i ubezpieczenia,a zazwyczaj jest mniej % więc 500

A o tym nikt nie wspominał . Morawiecki powiedział 1000 i tego się będę trzymał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12164

A u tych co mają chodowlę nie ma strat 30% i po ptokach 😕 a miasto kase liczy chłopu tysiąc do ha 500+ do krowy itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

29,9 %. Jakbyś miał 30% to by dali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak. dużo osób, pytaj :) nawet osobny temat chyba byl dla SOLa

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3

Słuchaj mam pytanie jak z tym zacząć ? Bo niby jak ktoś jest pod oceną to jest darmowe wiec jak sie zarejestruje to już nic nie musze robić i nie bedzie mi naliczac żadnych kosztów bo jestem pod oceną 

A o co chodzi z tym dostarczeniem domumentu w ciągu 60 dni do zootechnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj