danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Zależy jakie papiery :) jak czysta rasa i po dobrej matce i ojcu, pokryta dobrym buhajem to sfrajerzyłaś ;) Ale nic się nie przejmuj, teraz ciężko dostać adekwatną cenę 🥺 Ludzie przy niskiej cenie mleka nie chcą inwestować w kolejne sztuki ☹ Oby szybko minęło, trzymam kciuki 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Ja sprzedałem dziś za 4800 netto bez cielaka. Szału nie ma bo 5.5-6tys netto za takie się brało. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

19 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Jak widzę w katalogach buhaje z ras innych niż HFy to wcale się nie dziwię, że ludzie narzekają na krzyżowki. Do tej pory nie wszyscy właściciele potrafią czytać wykresy liniowe buhajów, nie mowiac o tym, że połowa firm pokazuje o buhaju tylko to co im się podoba, nie tłumacząc i nie umieszczając w katalogu całych wykresów i wyceny. Piszą "długowieczne córki, zdrowe wymię i łatwe porody", no ja dziękuję, ale w tych czasach to za mało 😒😒😒 Bo okazuje się, że wiezadło słabe, racice płaskie a nogi iksowate...no ale porody łatwe🙄 Nie twierdzę oczywiście, że ten kto narzeka to wybrał kiepskiego buhaja (chociaż ja przy NRFie prawdopodobnie tak zrobiłam) 😁, raczej, że musimy zwracać przy krzyżowaniu dużą uwagę na wycenę i żądać maksymalnej ilości informacji. 

Jak ktoś wybiera buhaje, to jeszcze pół biedy.  Znam takich, i to nie małych gospodarzy, którzy nawet nie za bardzo wiedzą, co ten inseminator tym krowom wciska. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam nadzieję, ze to coraz bardziej odosobnione przypadki, gdy rolnik mowi inseminatorowi "pokryj tym z białą głową", albo "zeby latwe porody byly".

Kazdy robi jak uważa. Ja dziś odebrałam ciekawy poród :) dwa skubance się pchały na raz :) wkladam rękę, a tam 4 nózki od razu 😂  Wiem, krowa brudna 🤦‍♀️ 

20190824_094306.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowa brudna, to krowa szczęśliwa :P 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki, za długo nie porosną, bo to parka 😭 trzeba się zabrać za nasienie seksowane 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 U mnie po nasieniu sexie był byk.Żeby jeszcze łatwiej ,,łapały''to ,,przebrane'' dobro .🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Byk rozmiarów jakby był sam jeden :) jałowka mała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Miałem miesiąc temu bliźniaki to nie odróżniały się wielkością od pojedynczych akurat cztery sztuki się urodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

U mnie w poniedziałek na sprzedaż sztuka miesiąc po 7 wycieleniu problem z nogą był i gdy już noga wychodziła na prostą to przestała jeść i okazało się przesunięcie trawieńca wydajność w 6 laktacjach 45 tyś litrów bez szału Ale za to 7 cielakow z 8 słomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

uuuuu szkoda, ale duzo laktacji 👍 a ja sie cieszę, że 5-laktacyjne są w ciąży 😂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Dlaczego ? Przecież po zabiegu czasem i kilka laktacji można doić lub dokończyć tą chociaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sławek nie wiemy w jakiej była kondycji, moze juz sporo przeszła :) i ta noga. No i ja operacji na otwartej krowie tez bym nie zaryzykowała, może przytyczki, chociaż też laparoskopowo w okolicy u nas ktoś robi i przetacza 🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Ogólnie w tą laktacje wchodzila z problemami wycielenie 2 tyg przed terminem mleka nie za wiele potem ta noga i tak już miała to być jej ostatnia laktacja Ale mimo to szkoda pierwsza w tym roku co opuści obore że względu na chorobę i mam nadzieję ostatnia 

Edytowano przez michalcium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
12 godzin temu, michalcium napisał:

pierwsza w tym roku co opuści obore że względu na chorobę i mam nadzieję ostatnia 

świetny wynik 👍

kolege  mam co ma 80 dojnych w szopkach +100 młodzieży, 2,20m nad głową w oborze , pytam się jak się wiedzie, a on "człowieku, luks, żadnych zapaleń upadków " a lekarz rano i wieczorem przyjeżdża, chyba na kawę. Bakutil raz dwa na tydzień, ale nie wiem po co,  hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie wczoraj tez blizniaki się urodziły, pierwszego musialem obrócić bo bokiem chciał wyjść, niestety byczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
14 godzin temu, michalcium napisał:

Ogólnie w tą laktacje wchodzila z problemami wycielenie 2 tyg przed terminem mleka nie za wiele potem ta noga i tak już miała to być jej ostatnia laktacja Ale mimo to szkoda pierwsza w tym roku co opuści obore że względu na chorobę i mam nadzieję ostatnia 

W tym roku już 2 szt. Opuściły oborę nawet z niej nie wychodząc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj