danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Każde stłuczenie, obrzęk leczy się podobnym zestawem. Guza promienicy ostrzykuje się antybiotykami z grupy tetracyklin i streptomycyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@czesio1612ja mam prawie 50/50 jałówki/krowy. Ale ostatnio 10 porodow i 10 bykow i 11 sie zapowiada, bo sporo po terminie. Dopiero po niej beda jalowki sexem. Juz cholera bierze, bo tanie te byczki i malo chetnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

Ja tam na leczeniu sie nie znam, zasugerowalem to co pisaliscie to powiedzial co i jak jego zdaniem to wyglada i dal zeby pomoglo. Mam nadzieje ze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko smaruj maściś ichtiolowo-kamforową. 

U mnie na 20 parę krów zostaje 5-6 jałówek, bo tyle się rodzi. Do tej pory wystarczało, choć w zeszłym roku wypadło i szt i w tym już 2 i robi się za mało. Teraz już będą wolniej wyjeżdżać, mam nadzieję to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Ja mam sto na przeszło sto, gdzie więcej jałoszek. Cena to bywa różna, ale nawet tam gdzie nie mówię ceny to i tak nikt nie pyta. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    222
2 godziny temu, dabrowskit napisał:

Jak dużo różnią się wyniki u was między federacją a mleczarnia?

U mnie jakoś dziwnie spora różnica wychodzi, już na próbnym zaniżam nawet, za każdym razem patrzę na wagę ile jest a i tak mi się wydaje że dziwnie zawyża ta ich waga. Raz tylko dobrze wyszło. Wczoraj był udój śr  wg federacji 25l ze zbiornika ok 23.5-24 bo cielaki dostają trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja na 48 dojnych mam aktualnie 41 jałowek tylko już prawie polowa pokryta, a reszta poniżej 6 mscy 😒 teraz będę musiał kilka sprzedać a potem będę miał dziurę i kolejny wysyp

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

U mnie +/- 35 krów i cały czas mam jałówek 30+, ale dopiero od dwóch lat wszystko sobie zostawiam. I też dopiero 3 rok sam inseminuje wiec dopiero pojawia się lepsza genetyka do dojenia, a to wszystko co się nie nadaje to leci na rzeź bo albo mało mleka, albo się nie zaciela, albo jeszcze coś i duże brakowanie jest. W tamtym roku też na około 40 porodów miałem serię 15 byczków potem ze dwie cieliczki i znów kilka byczków i potem brakuje na remont stada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Macie rację z tymi wysypami ja mam monitoring stada i wykresy graficzne w komputerze. Wierzcie mi jeszcze z miesiąc i zniknie "nadprodukcja byczków". Część osób je przetrzymuje, ale z nowych porodów będą nieliczne. Ja mam dużą przewiewną oborę, a po zeszłorocznych upałach prawie wszystko mi się zacielało na początku jesieni, potem już nielicznie dlatego ostatnie 2,5 miesiąca nie wychodzę z obory. :P Na przyszły rok nie lepiej będzie już czego ja im nie daję :S a i tak ciężko z zacieleniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    226
Xawier napisał:

2 godziny temu, dabrowskit napisał:

Jak dużo różnią się wyniki u was między federacją a mleczarnia?

U mnie jakoś dziwnie spora różnica wychodzi, już na próbnym zaniżam nawet, za każdym razem patrzę na wagę ile jest a i tak mi się wydaje że dziwnie zawyża ta ich waga. Raz tylko dobrze wyszło. Wczoraj był udój śr  wg federacji 25l ze zbiornika ok 23.5-24 bo cielaki dostają trochę

bardziej chodziło mi o parametry mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

To jak u Was wygląda, ile jałówek na ile krów?

91% , bez krycia seksowanym nasieniem.

krowy 350szt, jałówki 320szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba chodzilo o procent jalowek w stadzie, a nie procent rodzacych sie jalowek do bykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

Dokładnie a ja o tym drugim na 31 wycielen było 22 jalowki a tak jalowki do krów to ok 1:1 sie zwykle trzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czasem mi dochodzi do 100%, ale trzeba sie cieszyc z tego co jest. 

A jesli chodzi o urodzenia to chyba u nas wychodzi 50/50, ostatnio 5byczkow z rzedu, potem 5 jalowek z rzędu, oby tak dalej. Jak bedzie gorzej to i seksem bedzie się kryło, co zrobić 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja podawałem roczny przychówek na moje stadko. Jak macie jałówek do krów 1:1 to co roku po 1-2 lakatacji każda krowa wypada czy zasuszone won a w to miejsce jałówki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas albo mlode wchodzą za stare albo sprzedaż jakichś pierwiastek, (w tym roku sprzedalismy jalowki cielne) albo szybkie zasuszenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1358

Ja mam już stan że nie zwiekszam narazie więc zaciela sie te po najlepszych sztukach a reszta na opas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Paulina chyba teraz nie sprzedawałaś? Pełny szacunek dla "stadka" :) to ile osób u was przy tym chodzi? Mi się marzy choć trochę tego uprzedać, ale dopóki mleczarnie nie zaczną podnosić cen mleka to przy naszej suszy zero szans na zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Krowiarka w tym roku w maju sprzedawaliśmy. Byki idą na bieżąco do stałego odbiorcy.  Tylko my nie mamy wyrasowanych hfów :) Żadnego obliczania Pfów :) miks miksów :), więc i zywieniowo trochę wybaczają. Nie jest kolorowo :) i wiele osób przy tym chodzi, bo to roboty udojowe, 7sztuk, choc kazdy uwaza, ze przy robotach nie ma roboty ;) Obecnie szukamy rąk do pracy z zakwaterowaniem 😭 bez potrzeb umiejetnosci dojenia, tylko z checią do pracy na trzy zmiany (czyli noce też wypadają) i co? i nic :) Lepiej mieć mniej a obrabiać jak tu koledzy piszą :) Mniej krow mniej nerwow, mniej pracownikow=mniej nerwow :)

Jak masz dobre stado to jasne, musisz przetrzymać, bo chętnych będzie nie dziś to za miesiac za dwa. Na jesien jak zwykle cena mleka pojdzie do gory i pojawia sie samozwańczy hodowcy kupujący wszystko co ma wymię i potencjalne mleko :) Powodzenia 👍

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

Ktos tu pisal ze cielaki ciezko sprzedac. 6 dniowy mm byczek wystawiony na olx poszedl w godzine, facet po 5 minutach dzwonil. Zanim dojechal mialem 11 telefonow. Poszedl za 850

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

@Paulina1985 , a dziwi Cię to że nie ma rąk do pracy? Bo mnie nie.. Jak ktoś za darmo dostaje kasę, to po co mu pracować... Do tego doprowadził nasz piep..ony rzad rozdajac pieniadze na lewo i prawo.. 

Teraz wiecej i lepiej ma ten co ma kilka ha zziemi oddanej w dzierżawę ,niz ten co ma tyle samo a pracuje na swoim..

Biora kase za dzierżawę, doplaty, na paliwo skladaja sami... i za suszowym stoja pierwsi.. i maja w du.ie ze to sie nalezy temu co to obrabia..(zasluguje na to) i tylko strasza i wez tu sie rozwijaj.. 

Sam mam zamiar stawiac obore wolnostanowiskowa( zawsze o tym marzylem) i coraz bardziej mi sie tego odechciewa patrzac na to co sie dzieje wokół.. NA TĄ CHO.ERNA NIESPRAWIEDLIWOŚĆ...

  • Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj