danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12191

Nie liczysz litrów z udoju tylko z miesiąca np. 10 krów × 25 litów dziennie = 250 × 30 dni = 7500 ×0,2gr =140 zł za ocenę zapłacisz 12zł(netto 13brutto) × 10 =120 (130brutto) jak więcej udoisz to na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chodzi o siniaki, jak za mocno się skręci to puźniej zostają ślady.

Kiedyś kręgosłup u jednej mi się złożył do góry podczas podnoszenia i po krowie.

Ja swoje często podnoszę jak nie mogę wstać, za dużo się podciągnął do przodu na stanowisku i jest problem. 

Kiedyś chwytaka cały czas ktoś pożyczał, teraz  coraz rzadziej ludzie biorą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Pytanie do osób posiadających swoje mlekometry. Spawdzacie je np po roku czasu czy mają dalej odpowiedni pomiar ? Jeżeli tak to gdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Oho, to za mocno skręcacie może...? Ja wolę jak kilka razy się wyślizgnie z tych kleszczy przy podnoszeniu i coraz to mocniej za kazdym razem dokręcać niż od razu na maks, szkoda zwierzaka.

Mój champion z polamanymi nogami sam wstaje od wczorajszej nocy 😬 oby nie za szybko 😬 jakiś szalony. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
10 godzin temu, kr9292 napisał:

Jak dostała antybiotyk to lecz do końca bo nikt na ubojni tego nie weźmie. 

Zabierają takie sztuki i nawet płacą. Zależy od regionu i firmy. Nie mówię tutaj o "łowcach skór "... 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@chuck00 u mnie też zabierają bez problemu ale jak na ubojni wyjdzie antybiotyk w mięsie to ja dostanę po dopłatach a nie handlarz😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Powiedzcie na co Wam to wygląda? Wczoraj nic nie było, dzisiaj rano piach zbieram, a tu niespodzianka pryzma dookoła dokładnie tak podziurawiona. Metr od ziemi na skosie, żadnych śladów ani ptaków ani psów, druga strona piach zjechał i prawie równo wzdłuż... jakby jakaś łajza z czymś szła i dziobała? Śladów na piachu nie widać bo zanim się zorientowałem jak to symetrycznie wygląda to sam chodziłem kilka razy dookoła, a i deszczyk do południa pryskał. 

Wieczorem przy klejeniu dopiero zauważyłem, że dziwnie to wygląda. A druga pryzma obok nie ruszona, zapomniałem bele sprawdzić 😒

IMG_20190814_194938.jpg

IMG_20190814_193845.jpg

IMG_20190814_194954.jpg

IMG_20190814_193837.jpg


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wygląda jakby dwoma palcami kciukiem i środkowym było szczypane. Ile dni u Was już pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

@a przypadkiem to nie bocian?  Te jego dwa palce przy zrywaniu do lotu. Pewnie jak zrywał sie do lotu wbił te swoje szpony zeby utrzymać równowagę temu folia wyrwana do zewnątrz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Pada? Nie pamietam co to dobry deszcz. Ja juz tych cz-b folii nie kupuje bo byle g... dziure w niej zrobi. Niby grube ale sztywne. U mnie kiedys wrony sie zlecialy i rypaly dziury dziobami to myslalem ze zejde jak to zobaczylem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem Pedro, bo nie mieszka aż tak daleko a czytam, że pada. U mnie też nieciekawie z deszczem. Zasiałem 3 ha trawy i jeszcze ponad 1,5 ha zasieję, ale plonu to chyba w tym roku nie zbiorę żadnego. Też mi przyszło na myśli dziś, że może bocian dziobem muchy łapał i stąd przeciwległe symetryczne dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Na wrony robotę też nie wygląda, np. jak mi zdziobają coś to robią otwory 3-4 cm średnicy a folia wyrywana/ wycinana jak otwornicą na ścianie .. Bez siatki na pryzmy nie ma szans u nas od kilku lat. Bele w folii na łące tylko na kilku parcelach mogę zostawić, na pozostałych 100 % po nocy do ponownego owinięcia

żyto z wyką ktoś sieje ? lucernie 3 ha musze zlikwidować, uschła na szpel :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będę siał 9 ha żyta a czy wyka będzie to sie okaże. Zależy czy kupię w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja 3.5ha lucerny chce dosiac ale po qq wiec na wiosne bede sial.  Brakuje mi 50 bali zeby na styk starczylo do kolejnego sezonu. Zostanie do skoszenia na wrzesien 4 pokos lucerny z 4ha i 1.5 trawy ktora nie rosnie wcale😑  no i 7ha poplonow mam wsiane wiec powinno dac rade. W tym roku lubin żółty i seradela na poplony wysiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Qq, wolałbym żeby to był jakiś zwierz... Ale dziwne to, co do pazurów bociana, podrywał by się do lotu 200 razy dookoła pryzmy? Też wygląda mi jak dziobanie, pierwsze skojarzenie żurawie albo bocian, ale zauważył bym jakiekolwiek ślady. A człowiek mógł iść po trawie obok piachu i nie zostawić znaku. Folia akurat tylko na tej pryzmie taka bo zabrakło, niby pryzmowa, ale potwierdzam szajs, dwie są pod srebrno-czarną i o niebo lepsza. 

Te dziury są symetryczne, foto na skosie i jakieś nierówności to nie wygląda, ale wszystko idealnie równe. Miałem wrony i sroki inaczej to wygląda. Nie wiem sam co o tym myśleć, bele w porządku. Chodzę jak debil dookoła i szukam znaków 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakby to zrobił czlowiek to by po prostu przejechał nożem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Podobną sytuację miałem w rękawie z ziarnem kukurydzy. Tu sprawcą okazał się dzik. Dziura co 2 metry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
30 minut temu, Paulina1985 napisał:

jakby to zrobił czlowiek to by po prostu przejechał nożem i tyle.

Chyba, że przebiegły i chciał stworzyć pozory, że to zwierzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek nie mierz wszystkich swoją miarą 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣  żarcik oczywiscie 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
2 godziny temu, pedro2 napisał:

Qq, wolałbym żeby to był jakiś zwierz... Ale dziwne to, co do pazurów bociana, podrywał by się do lotu 200 razy dookoła pryzmy? Też wygląda mi jak dziobanie, pierwsze skojarzenie żurawie albo bocian, ale zauważył bym jakiekolwiek ślady. A człowiek mógł iść po trawie obok piachu i nie zostawić znaku. Folia akurat tylko na tej pryzmie taka bo zabrakło, niby pryzmowa, ale potwierdzam szajs, dwie są pod srebrno-czarną i o niebo lepsza. 

Te dziury są symetryczne, foto na skosie i jakieś nierówności to nie wygląda, ale wszystko idealnie równe. Miałem wrony i sroki inaczej to wygląda. Nie wiem sam co o tym myśleć, bele w porządku. Chodzę jak debil dookoła i szukam znaków 

Ja bym wynajął detektywa 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok temu takie miałem na większości. W tym na dołku 0,5ha będą normalne a reszta 6ha będzie taka jak na zdjęciu lub jak palec. Nie ma siły nawet dobrze wiechy wypchnąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj