danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Krowa dwa tygodnie do wycielenia 2 laktacja będzie ,nagle nie potrafi wstać takie osłabienie wezwałem weta podał wapno potas fosfor magnez glukoza bo widać że czegoś jej brak i nic. Zrobione badanie krwi względem niedoborów składników wszystko w normie ,nie stwierdzono rozerwania czy urazu teraz ma jeszcze gorączkę z wieczora 40.2  i grom wie co jej jest. Płód wydaje się ok skrętu macicy nie ma oznak porodów nie ma a krowa leży juz półtorej doby. Apetyt w granicach 30% zdrowej sztuki  ktoś ma pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
8 minut temu, Paulina1985 napisał:

@ChiquitaBz ludzką krwią mam to samo 🤣 mdleje przy pobieraniu krwi i na sam widok 🥺 

ja nawet nie wiem bo ostatni raz pobierali mi krew jak miałem poniżej 5 lat 🤔 ale ogólnie igieł sie boje 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
3 minuty temu, zkordalski napisał:

Krowa dwa tygodnie do wycielenia 2 laktacja będzie ,nagle nie potrafi wstać takie osłabienie wezwałem weta podał wapno potas fosfor magnez glukoza bo widać że czegoś jej brak i nic. Zrobione badanie krwi względem niedoborów składników wszystko w normie ,nie stwierdzono rozerwania czy urazu teraz ma jeszcze gorączkę z wieczora 40.2  i grom wie co jej jest. Płód wydaje się ok skrętu macicy nie ma oznak porodów nie ma a krowa leży juz półtorej doby. Apetyt w granicach 30% zdrowej sztuki  ktoś ma pomysł

A wymię? może zapalenie i ciężko znosi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
zkordalski napisał:

Krowa dwa tygodnie do wycielenia 2 laktacja będzie ,nagle nie potrafi wstać takie osłabienie wezwałem weta podał wapno potas fosfor magnez glukoza bo widać że czegoś jej brak i nic. Zrobione badanie krwi względem niedoborów składników wszystko w normie ,nie stwierdzono rozerwania czy urazu teraz ma jeszcze gorączkę z wieczora 40.2  i grom wie co jej jest. Płód wydaje się ok skrętu macicy nie ma oznak porodów nie ma a krowa leży juz półtorej doby. Apetyt w granicach 30% zdrowej sztuki  ktoś ma pomysł

może stres cieplny? jakie warunki w oborze ? dużo powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, slawek74 napisał:

Po co mam pytać w siano😃 ja się Ciebie pytam ,,siano'' to stać co roku na zmianę rasy oni ciągle eksperymentują za rok może łosie albo wielbłądy będą doić a czym karmić to trudno zgadnąć może totem albo żarówkami😃

Na prawdę muszę wymieniać zalety tej rasy? Na moich piaskach hf wyciągnąłby kopyta. Mają tu niektórzy i najlepszy ma 10 tys a reszta 8 tys. Bez rewelacji.

20 minut temu, Paulina1985 napisał:

@ChiquitaBz ludzką krwią mam to samo 🤣 mdleje przy pobieraniu krwi i na sam widok 🥺 

Kurde chciałem ostatnio oddać w krwiobusie to mnie wykopali. 😂 Miałem strupa po oparzeniu na łokciu a to niedopuszczalne, bo może być żródłem zakażenia. Nie wiedziałem. Może następnym razem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U każdego coś. U mnie kolejna jałówka zapalenie przed wycielniem na 4 strzyki. Krowa pomimo antybiotyku i butelki tetravetu do strzyka ma gorączkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 minut temu, kr9292 napisał:

U każdego coś. U mnie kolejna jałówka zapalenie przed wycielniem na 4 strzyki. Krowa pomimo antybiotyku i butelki tetravetu do strzyka ma gorączkę. 

A przeciwzapalny-przeciwbolowy???

@Thomas2135 szacun 🤣  Ja u krowy wszystko zniosę, fetotomię, stare lozyska,operacje, krwotoki...ale u ludzi nic🙃

Nie wiem czy ktoś miał badanie usg dopplera żył...na tym też zemdlałam...dwa razy pod rząd 🤣

Aaaa i jeszcze w trakcie uzuwania żylaków zemdlałam, bo lekarz za malo znieczulenia miejscowego wstrzyknał i czułam jak wyszarpywał 🤣 odleciałam ....na samą myśł mi słabo, idę się napić 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Moja zona miala to badanie i potem usuniecie zylakow to masakra jak na wpolprzytomnej zyly wyciagali.

Co do sano to slyszalem ze u nich krotki zywot maja krowki. 

W tym roku chce zakisic troche ziarna qq. Jaka dawke na sztuke przyjac zeby sobie wyliczyc ile bym potrzebowal? Plan taki ze kisze w bagu cale ziarno a potem przez srutownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
24 minuty temu, kr9292 napisał:

U każdego coś. U mnie kolejna jałówka zapalenie przed wycielniem na 4 strzyki. Krowa pomimo antybiotyku i butelki tetravetu do strzyka ma gorączkę. 

No niestety u każdego.... Wczoraj wycielenia jedna z 4 porodem wielki bysio, łożysko zostało i słabo je, druga z 3 porodem jeszcze większy bysio, mimo tego tylko ze starszą wyciagneliśmy ( wielkie rozwarcie) . Po 2 godz ojciec patrzył było ok , przyszedł do domu zjeść po pół godz poszedł doic , krowa wysadzona , tak bardzo że wszystko wyszło... wet po 10 min na miejscu  i nawet nic nie mogł zrobić , bo już schodziła.... I taki to piękny żywot z tymi naszymi krówkami... Jak nie urok , to sraczka.,...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@Paulina1985 Caly zestaw i antybiotyki z 3 grup.

@Primula94 ja raz miałem taki przypadek ze na 3 dzień wyparła macice a 3 dni po wycieleniu funkcjonowała normalnie. Niestety w nocy, w dzień może bym zauważył bo często do obory zaglądam.😒

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Temperatura wiadomo jak w oborze wentylatory chodzą ale te 25-26 w dzień jest . Jeszcze ja przekręciliśmy żeby odleżyn nie było to z dwie godziny a ona zpowrotem na drugą stronę sama 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, zkordalski napisał:

Krowa dwa tygodnie do wycielenia 2 laktacja będzie ,nagle nie potrafi wstać takie osłabienie wezwałem weta podał wapno potas fosfor magnez glukoza bo widać że czegoś jej brak i nic. Zrobione badanie krwi względem niedoborów składników wszystko w normie ,nie stwierdzono rozerwania czy urazu teraz ma jeszcze gorączkę z wieczora 40.2  i grom wie co jej jest. Płód wydaje się ok skrętu macicy nie ma oznak porodów nie ma a krowa leży juz półtorej doby. Apetyt w granicach 30% zdrowej sztuki  ktoś ma pomysł

Nie jest zapasiona? Ja mam taką, zalegla 2h po wycieleniu, ale nie z niedoborów. Lekarz stwierdził toksemię od wątroby, bo miała jakies dziwne rzucawki i prezyla sie strasznie, temperatura 41stopni. Dostała antybiotyki i wlewy dozylne, po dwoch dniach zaczeła w miarę wstawać i jeść, przed nami 39dni karencji na mieso, więc trzeba dalej walczyć. Powodzenia, może trzeba podać antybiotyk jak u nas.

W wynikach z krwi robiliscie na watrobe cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

To ile od tych MO doisz? rocznie dziennie?

Stawiam flaszkę jak to policzysz. Za rok miałem sprzedanego do mleczarni chyba 128 tys. Najwięcej doiło się 23 szt, najmniej chyba 13. Najczęściej było to 16-19 szt. Cielaki odpajane mlekiem po 6 L/szt. Poiło się 5-10 szt. Od czerwca zaczęły się zapalenia i praktycznie do grudnia jakaś sztuka była leczona. Całe mleko szło byczkom lub kanał. Był okres, że nie było komu dać to i po 30-60 L dziennie szło w kanał. Jak nie przez antybiotyk dowymieniowy to przez domięśniowy na racice. Takie są skutki jak się wpuszcza partaczy do obory. Spróbuj to teraz policzyć. Jak chcesz wiedzieć ile dawały dziennie to odsyłam pod swoje zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Primula94 współczuję. U nas kilka dni temu wypadnięcie macicy i to u największej oszołomki z obory, latała z tą macicą po calej porodowce wstawala i kladla się, zanim doktor przyjechal to minelo 40 minut i udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
9 godzin temu, radekz200 napisał:

Macie jakieś patenty jak wam rura od stanowiska przerdzewieje? 😛 ja wbijam kątownik i przyspawuje ale chętnie posłucham waszych 😂😂

Może lepiej na wkręty do betonu jeżeli to ten trzymający się betonu. Spawac strach bo jak nie ma uziemnienia to krowy wybijesz 

@marcinffff jak masuje się to się wywołuje siki bynajmniej to umiem chyba że gdzie indziej masujesz 

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na macice polecam ten pas kiedyś daliśmy za niego 200 zł ale robi robotę trzeba tylko umiejętnie podociagac go. Najgorzej jak na szybko się cieli i ktoś nie za ciągnie. W tym roku tylko jedna taka niespodzianka byla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
8 godzin temu, Thomas2135 napisał:

 

Kurde chciałem ostatnio oddać w krwiobusie to mnie wykopali. 😂 Miałem strupa po oparzeniu na łokciu a to niedopuszczalne, bo może być żródłem zakażenia. Nie wiedziałem. Może następnym razem. 

krew oddaje regularnie od 15 lat , na koncie mam już ponad 35l oddanej

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brawo Ty. Ja nigdy nie wiedziałem o poborze. Był raz autobus w Szczytnie to spontanicznie poszedłem. Teraz był drugi raz, ale nie wyszło. Mają chyba smsy wysyłać to będę na bierząco. Ja mam 0Rh- więc bardzo potrzebna. A dużo czekolady zjadłeś za te 35 L? 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Optimus    71
10 godzin temu, zkordalski napisał:

Krowa dwa tygodnie do wycielenia 2 laktacja będzie ,nagle nie potrafi wstać takie osłabienie wezwałem weta podał wapno potas fosfor magnez glukoza bo widać że czegoś jej brak i nic. Zrobione badanie krwi względem niedoborów składników wszystko w normie ,nie stwierdzono rozerwania czy urazu teraz ma jeszcze gorączkę z wieczora 40.2  i grom wie co jej jest. Płód wydaje się ok skrętu macicy nie ma oznak porodów nie ma a krowa leży juz półtorej doby. Apetyt w granicach 30% zdrowej sztuki  ktoś ma pomysł

Daj jej proszku na wątrobę i ma mykotoksyny nie bo wątroba obciążona też 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715
9 godzin temu, Thomas2135 napisał:

To jakis wynalazek 😛

 

1 godzinę temu, poziomka napisał:

Może lepiej na wkręty do betonu jeżeli to ten trzymający się betonu. Spawac strach bo jak nie ma uziemnienia to krowy wybijesz 

Uziemienie dobre 😛 różnicowka tez jest wiec można spawać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie ładna zdrowa sztuka była nie zapasiona nie za chuda. W sam raz. Przeciągów nie ma, na wątrobę daje osłonowo hepatil tak to raźna tylko leży kit tam będę trzymać do wycielenia robić wlewy i może się jakoś zregeneruje i wstanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Można spróbować postawić za biodra czy na pasach i zobaczyć czy w ogóle ma chęć stać, czy jest zupełnie bezwladna. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj