danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859

To najmi pasówke i niech zbija na kamień ... A jak sprzedający będzie skakać to powiedz że balot jest balotem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
7 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Ogólnie u nas to cena kosmos 40 zl za 120 i sobie musisz zwinąć a ja za presowanie 120 - 12 zl z siatka 10 ze sznurkiem 

  Ursusem [warfamą],tłukę na dozwolony max za 12 zł  bez mojego sznurka. Tylko że nie chcą siatką, ale bym wolał na mojej siatce za 13 zł.     ,No po  co tłuc prasę tyle czasu na maxie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

https://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/wiekszosc-krow-w-usa-po-dwoch-buhajach,87318.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
11 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Ogólnie u nas to cena kosmos 40 zl za 120 i sobie musisz zwinąć a ja za presowanie 120 - 12 zl z siatka 10 ze sznurkiem 

10 zł/szt za presowanie, sprzedaje słomę po 20zl/szt 120x120. Im większe tym droższe. POS


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182
16 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Co to jest ten Megasil? W internecie nie mogę znaleźć.

Mieszanina kwasów. Dużo tego stosuje podczas usług kiszenia ziarna. 2 litry na tonę i spokój na całe lato. 

Ten kwas mocno paruje więc sprawdza się też przy wybieraniu kiszonki. Pryska się ścianę w silosie i przykrywa folia. Tylko możliwie bez rozcięczania. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja już się sparzyłem na bakteryjnych zakiszaczach. Kwas to kwas nie bakteria, która żyje bądź nie. Jest aktywny zawsze. Żałuję trochę, bo mogłem na sianokiszonkę kupić i przetestować. Takie coś i wychodzi taniej niż bakteryjny sano, gdzie w dużym worku jest tylko tani benzeosan sodu.

https://agrigol.pl/kwas-dz5/15

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Zakiszacze biologiczne też trzeba umieć dobrać. I odpowiednio zaaplikowac. Np u siebie wszystkie ziarno kukurydzy kisze z zakiszaczem funkcyjnym z lactobacilus buchneri. Ukierunkowanym na produkcję glikolu. A kwas to tylko konsrwant i zabezpieczy to co już teraz jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

A po uj wam te zakiszacze proponuję zanim wydacie pieniądze dostosować wymiary pryzmy/silosu/rękawu do potrzeb i zbierać odpowiednio wilgotny materiał

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
18 minut temu, Ninja napisał:

A po uj wam te zakiszacze proponuję zanim wydacie pieniądze dostosować wymiary pryzmy/silosu/rękawu do potrzeb i zbierać odpowiednio wilgotny materiał

Jaki mądry. Lepsi od ciebie jednak stosują i widzą sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Które wyslodki bardziej opłacalne tofee w granulce czy takie wiurki suche?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Robię ziarno qq w rekawie od ładnych kilku lat i tak jak kolega wyżej pisze przy wilgotności 33-37 żadne zakiszacze  nie sa potrzebne. Sąsiad zrobil 28% i latem ciągle plesnialo u mnie przy 35%  nawet latem zero 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Gdy wzrasta s.m w kukurydzy, ryzyko zagrzewania się i psucia podczas "zruszenia" ściany kukurydzy wzrasta, można nawet 50 cm ziemi nasypać, opon nawalić a "nitki" pleśni na wzdłuż pryzmy się zrobią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie zawsze warunki i sytuacja pozwalają zebrać w odpowiedniej wilgotności. Czasem bywa tak, że rośliny zeschnięte a ziarno mleko. Robić wąską pryzmę też nie jest łatwo. Przy podstawie 7 m ciągnikiem ponad 2,8 m szerokości kończąc górę nie da się ugnięść ślad przy śladzie. Góra jest zbyt wąska i problemem jest ugnieść środek.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Tak jak Tomas pisze, waska pryzme nie latwo ubic. Na szerokiej mozna jezdzic kolo w kolo, na waskiej zawsze cos sie ominie przy duzej wysokosci.

Jak ten kwas stosujecie na pryzme ? Jakis ciagnik z opryskiwaczem jezdzi przy kazdej warstwie? Dalo by to cos na koniec przeleciec kwasem po ostatniej warstwie przed przykryciem folia?

Stosujecie kwas w aplikatorze w prasie ? Podobno prasa mocno dostaje po d*pie i zre blache, ktora rdzewieje. Ja w prasie stosowalem tylko bakteryjne z aplikatorem "home made" z banki, pompki od spryskiwaczy i dyszy z opryskiwacza. 

Co do bakteryjnych to trzeba stosowac wode ze studni, woda miejska z chlorem sie nie nadaje, bo niszczy bakterie. Duzo ludzi o tym nie wie i pozniej wyrzucaja pieniadze w bloto, albo maja efekt placebo.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
10 godzin temu, Rolnik1230 napisał:

Wiecie gdzie mozna kupiś miernik mleka do aparatu udojowego ?

Taki jak u mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na przednim tuz miałem pług do śniegu a na tylnym opryskiwacz. Pryskane co warstwa czyli 2 przyczepy. Woda brana z własnego ujęcia, prosto z ziemii. Dawałem sano Labacsil a i tak nic nie dało, bo tam gdzie były omijaki(za wąska pryzma, za szeroki ciągnik) miałem pleśń. Tylko te kwasowe zakiszacze z kwasem mlekowym, mrówkowym mogą powodować korozję. Benzeosan sodu, sorbinian potasu, bakterie nie mają raczej tej tendencji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Thomas2135

No tak, tylko tu byla rozmowa o kwasach i sam pisales o kwasach. Dlatego napisalem, ze kwasy niszcza prase, z tego powodu stosowalem bakteryjne.

I pytanie czy ktos stosuje kwasy w prasie i jak to faktycznie jest.

Bo na pryzme z kuku to chyba sam sie skusze w nastepnym roku cos podzialac, bo w tym roku to naprawde mam duzo odpadu. U mnie problem, bo blisko i sprzet nowy + wynajety i nie ma czasu dobrze ubic, a gdzie tu jeszcze o oprysku myslec... Dal by cos obffity oprysk po ostatniej warstwie? Bo to jednak glownie gora i boki sie psuja.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

poniżej 50% wysokości silosu/ pryzmy , zdaje się zbędne stosowanie , w dolnej partii chyba nikomu się nie psuje, dużo soków idzie w dolne partie i dobrze kiśnie 👍 gorzej im wyżej , tutaj bym nie szkodował, a ostatnie najwyższe 30 cm lał bym aż w oczy by szczypało. I tak taniej niż z toksynami 12-mscy walczyć :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj