danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damianzetor9540    2705
2 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Mi na 60 krow + 60 jalowek wystarcza ok 35ha, 25 to zboza ozime i qq ziarnowa. Tresciwe oprucz gniecionej qq z zakupu.

Poziomka zalezy jaki masz woz ale te 10 minut napewno wystarczy

Dobre gleby to Ci starcza. Samo to że Twoja qq ma prawie 1.5 m aktualnie co gdzieś pokazałeś na forum już dużo mówi ze rejon sprzyjający do uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
18 godzin temu, soltys48 napisał:

Tylko dojenie przez 8h w systemie 4 zmiennym,zakwaterowanie jest wyżywienie na własny rachunek. Na początek próbna umowa i ok 3.5 tyś po 3 mies 0.2,- za litr do podziału plus premia

Wziął to co było najszybciej,krów nie wydoił do końca i rura,czy coś więcej zginęło się jeszcze okaże na ta chwilę na kamerach tylko to było widać 

Tu tylko i wyłącznie dojenie 

A za 1800 pojda do jakiegoś zakladu i bd zasuwac 8 godzin w pocie czola i poganiaczem nad głowa

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3

A co myślicie o oborze wolnostanowiskowej z korytarzem takim zebym mógł spokojnie paszowozem przejechać i tylko z jednej strony trzymać 65 sztuk dojnych i hale udojową a z drugiej strony nic by nie było czy nie był by to tańszy koszt ? Bo wszystkie obory wolnostanowiskowe są z jednej strony dojne a z drugiej młodzież a ja bym drugiej strony wcale nie robił bo mam juz oborę 9 letnią uwiężniową 40 miejsc i do niej dobudowałem wolnostabowiskowa w której jeszcze spokojnie wejdzie 40 sztuk wiec w starej bym trzymał młodzież 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Lepiej wszystko utrzymywać  w jednakowym systemie lub do tego dążyć bo zwierzęta nie wybaczaja błędów i później słono się za to płaci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja za 1,3 m kupiłem obore na 60 szt + 10 ha ziemi 2/3 klasa 🙂 ale od komornika wiec chlopaki nie bac sie budowac jak cos to sąsiad kupi 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja mam wlasnie zaprojektowana pod waska dzialke obore 19m szeroko z korytarzem pod jedna sciana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
3 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Dobre gleby to Ci starcza. Samo to że Twoja qq ma prawie 1.5 m aktualnie co gdzieś pokazałeś na forum już dużo mówi ze rejon sprzyjający do uprawy.

W polsce jest wiele województw z bardziej sprzyjajaca aurą do uprawy nizeli podlasie gdzie wegetacja jest opozniona. Na wielkosc plonu oprucz klasy gleby ma wplyw wiele czynnikow tj nawozenie ph termin siewu itd. Za miedza sa qq do kostek ale jak ktos czeka z siewem do 10 maja to jego sprawa. 

Mam gleby 4-6kl z przewaga 4b

Ta ze zdjecia w galeri jest najładniejsza reszta ma ok 1.1m, ponizej odmiana brigado podczas ostatniego dikarmiania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Mi na 60 krow + 60 jalowek wystarcza ok 35ha, 25 to zboza ozime i qq ziarnowa. Tresciwe oprucz gniecionej qq z zakupu.

Poziomka zalezy jaki masz woz ale te 10 minut napewno wystarczy

To mi 29 ha nie wystarcza na wykarmienie +/- 40szt wszystkiego. To chyba daje do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
5 godzin temu, kr9292 napisał:

Niezły wynik. A ile konkretnie zboża i kukurydzy na ziarno kosisz

W tym roku 12 ha pszenica hondia i arkadia + 6ha pszenzyto meloman. Qq ziarnowa 10ha odmiany rigoletto figaro i farm pilot. Trawy max 3 lata, lucerna 4 i zmiana dzialki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I jak ten meloman? Jedni go chwala drudzy nie. Ja mam u siebie fredro i trapero. Frdro wyglądało lepiej do póki nie dostało Kłosu a trapero niższe ale nie o sama słomę tu chodzi 

Zraszacze najlepiej zrobić samemu od końcówek opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Właśnie 1 załozyłem z końcówki opryskiwacza, ale wydaje mi się że ponad litr na minutę to trochę dużo leci z niego. Jak wysoko macie u siebie wentylatory nad posadzką?

20190610_171607(0).jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
39 minut temu, zetorr6441 napisał:

W tym roku 12 ha pszenica hondia i arkadia + 6ha pszenzyto meloman. Qq ziarnowa 10ha odmiany rigoletto figaro i farm pilot. Trawy max 3 lata, lucerna 4 i zmiana dzialki 

To ile kukurydzy na kiszonkę w takim razie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może żółte końcówki daj i bedzie dobrze. Na małej stronie też zakładałes wentylatory? 

Sieje pewnie po zbożu jakieś mieszanki gorzowskie albo te super nova i potem kosi pierwszy pokos i idzie orka i qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

W ubieglym roku 14ha na kiszonke w tym  15 wszystko zalezy jak urosnie

Farmer mam go na 4 i na 5-6kl to narazie wyglada pieknie potem bede na pilu obok to wrzoce fotke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

12 ha pszenicy 

6 ha pszenżyta 

10 kukurydzy na ziarno 

14 na kieszonkę 

To już 42 a pisałeś że zywisz z 35 a tu jeszcze nie ma traw. Chyba że niezłe zaokraglenie strzeliłes xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Przecież napisalem ze tresciwe oprucz gniecionej qq w rekawie z zakupu. =Pszenzyto przenica i ok 7ha qq na sprzedaż 

Trawy +lucerna 17

Edytowano przez zetorr6441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
4 godziny temu, Rolnik1230 napisał:

Fajna obora na ile sztuk dojnych i jaki koszt +/- ?

 

Koszt to słabo porównywać bo obora ma 12 lat, wtedy ponad 800k, z jednej strony jest 56 legowisk, a z drugiej mam 3 kojce dla jałówek i jeden jako izolatka

3 godziny temu, Farmer6820 napisał:

Może żółte końcówki daj i bedzie dobrze. Na małej stronie też zakładałes wentylatory? 

Sieje pewnie po zbożu jakieś mieszanki gorzowskie albo te super nova i potem kosi pierwszy pokos i idzie orka i qq

Spróbuje ze zmianą tych końcówek i tak na razie zrobiłem tylko przed halą udojową, ale krówki zadowolone i z tego. Na małej stronie nie zakładałem, jałówki muszą się trochę pomęczyć bo trochę jednak kosztują :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Brałeś z falownikiem?  Mi gość z Delavalu wycenil 5 o srednicy 130 cm na 22 tys tyle że sterowane z automatu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj