danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

soltys48    19702
5 godzin temu, Xawier napisał:

A jaka jest stawka miesięczna? Z wyżywieniem i zakwaterowaniem? Pytam z ciekawości

Tylko dojenie przez 8h w systemie 4 zmiennym,zakwaterowanie jest wyżywienie na własny rachunek. Na początek próbna umowa i ok 3.5 tyś po 3 mies 0.2,- za litr do podziału plus premia

5 godzin temu, marcinffff napisał:

u nas w okolicy Ukrainiec żonę właściciela wykradł, ale żeby leki? 

Wziął to co było najszybciej,krów nie wydoił do końca i rura,czy coś więcej zginęło się jeszcze okaże na ta chwilę na kamerach tylko to było widać 

4 godziny temu, karol6130 napisał:

U nas z całym obrządkiem około 5000 i to nie ma chętnych, najgorzej z porodami, szczególnie nocą.

Skończyły się czasy nowobogackich odstawionych żonek, teraz idą do obory i pracują bo Ukraina nie chce za 1500 a na kredyt inaczej nie starczy.

 

Tu tylko i wyłącznie dojenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3

W chwili obecnej mam parę mieszanców mambeliardy 3 hf 100% simentale na stado 40 krów dojnych jest moze 8 krów dobrych które dają po 40 litrów dziennie 

 Trochę wtrące sie w rozmowę 

9 lat temu pobudowałem oborę stanowiskową na 40 sztuk dojnych w zeszłym roku do tej obory dostawiłem drugie tyle obory wolnostanowiskowej dla jałówek 

Jak myślicie lepiej w tej oborze wolnostanowiskowej zrobić 20 stanowisk z jednej strony i doic 60 krów na umięzi czy postawić nową nobore wolnostanowiskową na 65 sztuk dojnych a w starej trzymac same cielaki i jałówki tylko szkoda troche tak duzej i pojemnej obory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Rób tak żebyś to ty miał wygodnie i zwierzęta. A duże budynki dla jalowizny odplaca się w przyszłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z 40 na 60 to małe powiększenie na koszty nie wyrobisz na 80 chociaż rób. Bardziej przyszłościowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1230    3

Tak tylko ze posiadam 6 h pastwisk 13 h kukurydzy i 30 h traw 

A miec 80 krów dojnych to trzeba miec co najmiej 60 młodziezy 

A z tylu hektarów cięzko wykarmić 140 sztuk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stawiając na 60 krów musisz miec budynek mniej więcej 18-19 m na 42 koszt jednego m2 to około 1100zl za obore na rusztach więc koszt takiej to 850 tys netto a robiąc 6 m dłuższą dochodzi ci 15 legowisk przy około 100 tys kosztów. Im większa obora tym tańsze jedno legowisko w przeliczeniu na krowę 

A 120 sztuk z młodzieżą karmilismy z 45 ha przy dobrych wiatrach

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    315

W tym roku zrobiłem sianokiszonke w pryzmach. Teraz rozglądam się za jakimś wycinakiem do ładowarki teleskopowej. Co byście polecili? Jakie uzytykujecue? Jesteście z nich zadowoleni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie chcemy z jednego wozu zrobić dwa, z tym ze ten pierwszy bedzie bez tresciwej i melasy. Ile trzeba czasu gdy dodamy do mieszaniny nr2 treściwa i melasę aby sie to dobrze wymieszalo 10 min wystarczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Mi na 60 krow + 60 jalowek wystarcza ok 35ha, 25 to zboza ozime i qq ziarnowa. Tresciwe oprucz gniecionej qq z zakupu.

Poziomka zalezy jaki masz woz ale te 10 minut napewno wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No kolego przy tych cenach materiałow to za ta cene obory nie postawisz, aktualnie bez szalenstw minimum 20tys na stanowisko jak stawiac ma firma. Wiadomo im wieksza tym taniej wychodzi. U mnie na 40djp a docelowo ok 54 bodajze wejdzie to przy zgarniaczach i zbiornikiem na zewnatrz 600m3 w 1mln netto sie powinienem zmiescic. Plus taki ze przy ewentualnej pozniejszej rozbudowie o drugi taki budynek cena spada bardzo mocno bo odchodzi duzo rzeczy ktore juz beda. Pozwolenie jest decyzja srodowiskowa w trakcie, czekam teraz na arimr takze jak bedzie dobrze szlo do przyszlej zimy bedzie stalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

.Przesadzasz trochę ja liczę 1100 za sam budynek .wyposażenie to juz kwestia indywidualna. U nas wychodzi 970 zł za metr kwadratowy cena dogadywana na wiosnę. Z tym że od Siebie daje kurtyny poidla i oświetlenie. 

Za 20 tys za stanowisko to miałbym obore na roboty 😁 

Nie strasz chlopakow bo nie będą budować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Ja licze to juz z hala udojowa 2x4 ale uzywana. W tym mamy wszystko co trzeba, zgarniacze, pompe do pompowania gnojowicy, poidla , czochradlo, wykrywanie rui, stacje paszowa, bardziej bede negocjowal na wiosne. 1mln netto za calosc. Aha w tym jeszcze 10kw fotowoltaiki. Ceny materialow i ich podwyzki sa niepowazne, 5 lat temu pewnie z 1/3 mniej bym zaplacil.

No robot 0.5mln z gea obsluzy 65 sztuk tak realnie bez spiny, jak kiedys bym mial rozbudowac to robota pewnie wstawie

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, zetorr6441 napisał:

Mi na 60 krow + 60 jalowek wystarcza ok 35ha, 25 to zboza ozime i qq ziarnowa. Tresciwe oprucz gniecionej qq z zakupu.

Poziomka zalezy jaki masz woz ale te 10 minut napewno wystarczy

Niezły wynik. A ile konkretnie zboża i kukurydzy na ziarno kosisz

1 godzinę temu, maxler napisał:

W tym roku zrobiłem sianokiszonke w pryzmach. Teraz rozglądam się za jakimś wycinakiem do ładowarki teleskopowej. Co byście polecili? Jakie uzytykujecue? Jesteście z nich zadowoleni? 

Jakiś zachodni żeby szczęka zachodziła za zęby i ściany boczne były ostre. Gdybym miał ładowarkę to kupiłbym zwykły pilowy na tył ciągnika i przerobil na przód. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Żadna firma tak Ci nie liczy ale mimo to dużo ci wyszło.

U nas z nową hala udojowa 2x8 rybia ość na ful opcji, wykrywanie rui, zbiornik 8 tys na mleko, 2 mieszadla podrusztowe, robot do ruszt, 2 stacje paszowe, czochradla, automatyczne wentylatory, automatyczne oświetlenie Led, kurtyny sterowane stacja pogodowa i te poidla 

Wychodzi cena 17 tys z kawałkiem za legowisko 

Negocjuj na koniec roku co nieco blokady porob cenowe u dilerów. Po nowym roku zawsze jest 6 do 8 procent podwyżki a to sporo kasy jak się wszystko doda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

No akurat z gea bede bral wyposazenie i mam ceny przyklepane nawet po podwyzce tak zostanie. Do konca przyszlego roku. Jakbym chcial nowa hale z pomiarem, automatycznym wykrywaniem i pomiarem somatyki to dodatkowo 130tys zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To u nas jest Delavalu wszystko. Somatyki też nie mam jedynie pomiar. 

Na naszym rejonie narzekają na serwis z Gea a szybki serwis to podstawa w tej branży. A Gea prowadzi dziwna politykę podobno tylko paru ludzi na Polsce ogarnia te wszystkie sterowniki. 

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U nas przeciwnie delawal ceny kosmos i serwis slaby, a gea mi w niedziele w 3 godz do chlodni przyjechala jak sterownik w starej padl. A do dojarki na drugi dzien bo pomiar padl ale doic szlo. Duzo przez telefon potrafia naprawic🤣 ale to dobrze bo juz wie z opisu o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj