danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

My też mamy do października paszy z tamtego roku ale mimo to jeszcze potrzebujemy. Coś czuję że tania sianokiszonka będzie w tym roku. Może od razu trzeba pełna obore wstawiać 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U was tez chętnych na zwiększenie nie brakuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Hej mieliście może u siebie przypadki przemieszczenia trawienca y krów? Mam teraz taka sztukę, zaczęła 2 laktacje ale ani to Hf ani stara rura, ot normalna mieszana sztuka. Parę dni po porodzie przestała jeść, weterynarz stwierdził że trawienie przenosi się na lewą stronę. W sobotę napakowal leków, wapno, drożdże, glikol, piwo a w niedziele stwierdził że trzeba operować. Na dzień zisiejszy krowa jest ospala i je słabo ale je, powoli dziubie Kkiszonke z kukurydzy, zjadła przed chwilą 1,5kg pelnoporcji i 1kg ziarna kukurydzy. Kupa jest taka o, w normie. Nigdy nie miałem takiego przypadku w stadzie, wydajność mam ok 7 tys więc, żadne rekordy i eksploatacja zwierząt. Nie chcę pociąć bez sensu krowy jeśli to sla diagnoza. Pukalem w bok palcem ale nie słyszę żadnego dźwięku którego nie było by u innych sztuk. Jak rozpoznać czy to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Jeśli to trawieniec to w tym przypadku proponuję dużo ruchu dla krowy... u mnie kilku w karierze pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Jeśli lekarz stwierdził przemieszczenie to powinien dać leki rozkurczowe i najlepiej wtedy krowę przegonić po łące 🙂 i na drugi dzień sprawdzic czy wrócił na swoje miejsce, ale jak wróci to odrazu krowa dostaje apetytu, przemieszczenie może zrobić się np gdy był duzy cielak i skurczajaca się macica robi miejsce w brzuchu, krowa nie dożera przez no lekko ketoze i robi się przemieszczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
9 minut temu, tumiwisizm napisał:

Hej mieliście może u siebie przypadki przemieszczenia trawienca y krów? Mam teraz taka sztukę, zaczęła 2 laktacje ale ani to Hf ani stara rura, ot normalna mieszana sztuka. Parę dni po porodzie przestała jeść, weterynarz stwierdził że trawienie przenosi się na lewą stronę. W sobotę napakowal leków, wapno, drożdże, glikol, piwo a w niedziele stwierdził że trzeba operować. Na dzień zisiejszy krowa jest ospala i je słabo ale je, powoli dziubie Kkiszonke z kukurydzy, zjadła przed chwilą 1,5kg pelnoporcji i 1kg ziarna kukurydzy. Kupa jest taka o, w normie. Nigdy nie miałem takiego przypadku w stadzie, wydajność mam ok 7 tys więc, żadne rekordy i eksploatacja zwierząt. Nie chcę pociąć bez sensu krowy jeśli to sla diagnoza. Pukalem w bok palcem ale nie słyszę żadnego dźwięku którego nie było by u innych sztuk. Jak rozpoznać czy to to?

Z przemieszczeniem trawienca nie pomoge, ale poradze, zeby dobrze to zbadac, bo u mnie nawet ostatnio byla mocna ketoza u pierwiastki i tez byla ospala, malo jadla, a dawala prawie 40 litrow. Teraz po 2 miesiacach sie poprawilo, ale i tak nie jest to jakis "zarlok" w porownaniu do innych. Chodzi mi tylko o to, zeby na 100% nie stawiac diagnozy trawienca po tym, ze krowa nie ma apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Wlew po porodzie też bardzo obniża ryzyko. 50 Pyralginy i jazda bo jak się zacznie na drugą stronę brać to tylko naciąganie linkami lub skalpel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

U mnie idzie zawsze kilka wiader cieplej wody z gliceryna po porodzie i odpukac nigdy przemieszczenia nie mialem, chyba, ze mialem a nie wiedzialem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Jeśli same piją to jak najbardziej... wtedy wlewy nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Po porodzie odrazu to praktycznie każda krowa wypije z oszołomienia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Zależy co za pójło. Ja daje stimula to 90% jak dotknie nosem to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
51 minut temu, radekz200 napisał:

Po porodzie odrazu to praktycznie każda krowa wypije z oszołomienia 

U mnie jest praktycznie na odwrót... 


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

2 pokos

Dziś poleciała saletra 230 kg na ha 

received_320906988824337.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@tumiwisizm jeśli lekarz stwierdził przemieszczenie trawieńca i umie zrobić operację (jeszcze zalezy czy tylko zabieg na przytyczki, czy endoskopowo czy otwiera krowę i szyje pozniej) to zgadzać się i ratować krowę, im dluzej zwlekasz tym gorzej, bo potrafi powstawać włóknik między otrzewną a trawieńcem i ciezej bedzie zrobic repozycję. przy dobrze zrobionej operacji 100% szans powrotu do zdrowia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184
tumiwisizm napisał:

Hej mieliście może u siebie przypadki przemieszczenia trawienca y krów? Mam teraz taka sztukę, zaczęła 2 laktacje ale ani to Hf ani stara rura, ot normalna mieszana sztuka. Parę dni po porodzie przestała jeść, weterynarz stwierdził że trawienie przenosi się na lewą stronę. W sobotę napakowal leków, wapno, drożdże, glikol, piwo a w niedziele stwierdził że trzeba operować. Na dzień zisiejszy krowa jest ospala i je słabo ale je, powoli dziubie Kkiszonke z kukurydzy, zjadła przed chwilą 1,5kg pelnoporcji i 1kg ziarna kukurydzy. Kupa jest taka o, w normie. Nigdy nie miałem takiego przypadku w stadzie, wydajność mam ok 7 tys więc, żadne rekordy i eksploatacja zwierząt. Nie chcę pociąć bez sensu krowy jeśli to sla diagnoza. Pukalem w bok palcem ale nie słyszę żadnego dźwięku którego nie było by u innych sztuk. Jak rozpoznać czy to to?

Treściwe odstaw u mnie wet fika do góry ,,kołami'' robi dwie dziury i przywiązuje sznurkiem żołądek zdarzyło się kilka razy i wszysykie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Hej był właśnie weterynarz, potwierdził diagnozę. Jutro zabieg, nie będzie jej otwierał tylko mamy ja przewrócić do góry nogami, podejrzewam że to to samo co mówisz @slawek74 . Wygląda na to że może i coś z tego będzie, szkoda było jej tak sprzedawać. Facet stwierdził że to wina żywienia w zasuszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

My mieliśmy jedna krowę co ja 3 razy fikalismy. Raz 2 dni po wcieleniu nastepny raz 3 tygidnie później jak jej nici uciąl po 2 dniach przestała jeść a 3 raz jak była cielna 2 miesiące i nic się jej nie stało. Miała takie skłonności i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12184

Robert robił u mnie krowę z prawostronnym w 7 miesiącu ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
29 minut temu, Farmer6820 napisał:

2 pokos

Dziś poleciała saletra 230 kg na ha 

received_320906988824337.jpeg

Drugi pokos 😋

IMG_20190527_103739.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ładna 😊 kiedy kosiłes? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

6 maja,  razem z żytem . W tedy jeszcze susza była i ją zaczynało wypalać , a ladnie bujala . Wiec ten kawalek wykosilismy, a reszta w ten czwartek była koszona. 

IMG_20190506_112942.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Było trzeba wszystko ciapac xd wygrałbys na tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7214

Ładnie i kawałki konkretne😉 nie zeschła się za bardzo lucerna? Widać u Ciebie też nieźle powymywało uprawy... Trafiłem gdzieś na fotki z okolic Pisza rowy na półtora metra i dołki zamulone masakra


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj