danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pedro2    7199

Nie przejmuje się, ale jestem w szoku co ludzie potrafią wymyśleć... Specjalnie przyjechał kuzyn z sąsiedniej wioski  i pyta co to u nas się dzieje takie rzeczy ludzie gadają. Ostro 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
8 godzin temu, pedro2 napisał:

Ja pierdziele ludzie to są jednak bardzo twórczy co chodzi o plotki. Dowiedziałem się, że cała wieś huczy, że rzuciłem krowy bo inspekcja budowlana zakazała mi trzymać krowy bo w oborze ściany popękały,grozi zawaleniem 🤣 i przez problemy z kredytami musiałem krowy sprzedać 😵 a choroba to tylko przykrywka. Normalnie nie wierzę, nie wiem czy się śmiać czy płakać... najlepsze jest to, że ściana od starej części obory pękła w jednym miejscu, ale jeszcze przed odbiorem budowy i pani inspektor stwierdziła, że to normalne przy łączeniu nowego ze starym i bez żadnego problemu podpisała papiery. 

k**wa nie wierzę. A od jakiegoś czasu coś mi śmierdziało bo dużo ludzi pytało jak tam zdrowie i czy coś hoduje, zdziwieni wielce jak mówiłem, że ponad 50szt bydła jest.  Ogrodzić się murem 3metry i nigdzie nie wychodzić, z nikim nie gadać? To są cyrki, zaczęło się od tego jak kupiłem kawałek niby łąki dziadostwa zarośla za grosze i zrobiłem porządną łąkę. Normalnie słów brakuje 

Spokojnie 5 przesel na 2.5metra starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

@pedro2 teraz musisz dobre auto kupić żeby mordy pozamykać. Niestety tak to dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Właśnie jestem w trakcie poszukiwań auta 😋 domek też będziemy ogarniać, materiał już jest... Jeszcze przyjdą i spalą sk***ysyny

Właśnie jestem w trakcie poszukiwań auta 😋 domek też będziemy ogarniać, materiał już jest... Jeszcze przyjdą i spalą sk***ysyny


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    928

Wszędzie tego samego , ostatnio było u nas trochę awarii i qq się taczką woziło już każdy każdego wypytuje co to się stało , że wozimy taczką. Jeden cep jest taki , że pyta się kierowców ile mleka mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś ojciec kredyt poręczył pijakowi wspólnie z jego kuzynem, ludzie zaczęli mówić że spłacamy bo tamten spoczynku pił przez tydzień w miesiącu, w ciągu dwóch lat zaczął pić codziennie, krowy doiła jego matka z pracownikiem, wypłata za mleko wpływała do banku w którym miał kredyt, bank co miesiąc potrącał pieniądze przez 4 lata, najciekawsze było to że największe ploty robili ludzie ogarnięci ci co mieli największe kredyty a nie typowe plotkary, doszło nawet do tego że ten gospodarz przepraszał ojca że przez niego ludzie opowiadają że zaraz zbankrutujemy, nawet chłop co mieszankę wozi się śmiał czy mam mu czym zapłacić, i że ludzie powinny zająć się pilnowaniem swoich pieniędzy przy d*pie bo im ciągle brakuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A mnie śmieszą ludzie , którym się wydaje , że inni o nich ciągle mówią , bo im zazdroszczą . Natura ludzka ma to do siebie że interesuje się innymi ludźmi . Wystarczy spojrzeć ile w TV programów informacyjnych i ile pogoni za sensacją . Normalne , żadna zazdrość , a co najwyżej ciekawość .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199

Nie trolluj zetirki ja mam w d*pie czy ktoś zazdrości czy nie, nie ma czego zazdrościć. Dziwi mnie to jaką sensację stworzyli z mojej  tragedii, co niektórzy już zacierali ręce jak zachorowałem, że gospodarke będę wyprzedawał. A tu zonk jeszcze dokupiłem. Jak kupiłem to śmieli się, że dziadostwo krzaki, jak zrobiłem porządek trawka już rośnie to teraz kole w oczy bo za grosze. Olewałem bo to już norma takie gadki. Ale to co teraz wymyślili to już szczyt. 

Pomagałem nie jednemu w potrzebie, zachorowałem, w lato ledwie z biedą do ciągnika mogłem wsiąść co 2 tyg w szpitalu. Przychodzili z ciekawości za zmysłami, myślisz że któryś się zająknął czy może trzeba pomóc coś przy żniwach? Nikt absolutnie nikt, a do klepania głupot to proszę... 

  • Like 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Krowa dostała kextona przed ocieleniem i juz ponad miesiąc ja męczy. Nir wypluła a zachowuje sie jakbym cos chciala wypluc jest osowiala i nie chce jesc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co na to lekarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
Napisano (edytowany)
12 minut temu, tedek2 napisał:

Krowa dostała kextona przed ocieleniem i juz ponad miesiąc ja męczy. Nir wypluła a zachowuje sie jakbym cos chciala wypluc jest osowiala i nie chce jesc

U mnie to samo, tylko, ze jalowka. Mysle, ze to po prostu ketoza, chociaz nie wpadlem na to, ze moze ją meczyc ten bolus i jakos przeszkadzac. Mial ktos taki przypadek?

U mnie dostawala 2 razy glukoze dozylnie na poczatku i caly czas na glicerynie, wyslodkach i melasie. Cos tam wcisnie, moze pod 15-20kg kuku + troche sianokiszonki, tresciwa i te mieszanine z gliceryna, ale zawsze jej cos tam zostaje i musze to dawac innej krowie. Tez tak jakby nie pelnym pyskiem je, nie widac tego wigoru. Np. sasiadka obok to by zjadla wszystko razem z twoja reka, a ta jakas wstydliwa... :( Rowniez jest osowiala i bardzo spokojna. Kupilem specjalnie poskrom do dojenia, a ona nawet nie mysli noge podniesc.

Paradoksalnie najgorsze jest to, ze daje nawet pod 40 litrow.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

Teraz troche rzadsza, mozna powiedziec normalna, wczesniej twarda. Byla ketoza. Przykwasila? Tyle energi? Wydaje mi sie, ze na te litry to co ona je to jest duzy minus w bilansie energetycznym i ze dalej ketoza trzyma, a ty na odwrot, ze kwasica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, pedro2 napisał:

Nie trolluj zetirki ja mam w d*pie czy ktoś zazdrości czy nie, nie ma czego zazdrościć. Dziwi mnie to jaką sensację stworzyli z mojej  tragedii, co niektórzy już zacierali ręce jak zachorowałem, że gospodarke będę wyprzedawał. A tu zonk jeszcze dokupiłem. Jak kupiłem to śmieli się, że dziadostwo krzaki, jak zrobiłem porządek trawka już rośnie to teraz kole w oczy bo za grosze. Olewałem bo to już norma takie gadki. Ale to co teraz wymyślili to już szczyt. 

Pomagałem nie jednemu w potrzebie, zachorowałem, w lato ledwie z biedą do ciągnika mogłem wsiąść co 2 tyg w szpitalu. Przychodzili z ciekawości za zmysłami, myślisz że któryś się zająknął czy może trzeba pomóc coś przy żniwach? Nikt absolutnie nikt, a do klepania głupot to proszę... 

A pochwalić nikt nie pochwalił że dobrze zrobiłeś ? Wydaje mi się że za dużo uwagi przykładasz na to co kto mówi . Zresztą nawet wiem , a nie przypuszczam . Znam twoją reakcję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

http://www.agrofoto.pl/produkcja-zwierzeca/bydlo-i-mleko/lubuskie-blakajace-sie-stado-bydla-zostanie-zlikwidowane,85618.html

Czemu "Zieloni" nic nie robia w tej sprawie tylko dzikow bronia. Napewno ktos by sie znalazl zeby te krowy wziac a nie zabijac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7199
2 godziny temu, zetorki12 napisał:

A pochwalić nikt nie pochwalił że dobrze zrobiłeś ? Wydaje mi się że za dużo uwagi przykładasz na to co kto mówi . Zresztą nawet wiem , a nie przypuszczam . Znam twoją reakcję .

Wiem, że ludzie pieprzą i będą pieprzyć, mało to razy z kimś się rozmawia " a ten to tyle ma kredytów, tamten jeszcze więcej i znowu nowy traktor, pewnie w amerce kogoś mają" mnie takie coś wisi i powiewa, zawsze kończę temat skoro wziął to go stać. Ale takie historie wymyślać, że kogoś z własnej obory wywalili to jeszcze nie słyszałem ☺️ 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, asus921 napisał:

Teraz troche rzadsza, mozna powiedziec normalna, wczesniej twarda. Byla ketoza. Przykwasila? Tyle energi? Wydaje mi sie, ze na te litry to co ona je to jest duzy minus w bilansie energetycznym i ze dalej ketoza trzyma, a ty na odwrot, ze kwasica?

 

Bo dajesz takie rzeczy które zakwaszaja gliceryna jako tako a melasą bardzo. A piszesz że mało sianokiszonki je to czym ma się buforować ? Chyba że słomę dajesz i dobrze je :d  nie masz weta żeby stwierdził co jest ? Wszystko dzisiaj można zbadać . 

Edytowano przez ubogiwladek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
Napisano (edytowany)
5 minut temu, ubogiwladek napisał:

Bo dajesz takie rzeczy które zakwaszaja gliceryna jako tako a melasą bardzo. A piszesz że mało sianokiszonki je to czym ma się buforować ? Chyba że słomę dajesz i dobrze je :d  nie masz weta żeby stwierdził co jest ? Wszystko dzisiaj można zbadać . 

Mam weta, nawet dwoch bylo. Pisalem co jest. Ketoza

Mialo sie polepszyc i sie polepszylo, ale to jeszcze nie jest to.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
7 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Co na to lekarz?

Ze tak niektore mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A szo to? Ktos takie cos dostał?

Screenshot_20190506-195508_Samsung Internet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam i ja .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj