danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

poziomka    20
Dnia 1.05.2019 o 11:28, rolstudent napisał:

Odstaw kukurydzę zboże. Zostaw je tylko na samej sianokiszonce i daj z 1kg rzepakowej.  

I jak to podawać  bez żadnych dodatków ? sam czysty rzepak ?

 

Dnia 2.05.2019 o 12:44, lem1991 napisał:

Ile razy mam ci powtarzać , że krowa ma żebra, nawet żebra ma żebra. 


Piszę często z telefonu tam nie mam poprawy błędów ortograficznych. Następnym razem się poprawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Poprostu wsyp szufelką a one zjedzą. A najlepsze na ruje jest pastwisko. Może warto je wyciągnąć z obory. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Ok tak zrobimy a witaminy odjąć? . Ogranicza nas miejsce . Bo tam gdzie miejsce to pryzmy z qq a gdzie blisko trawy to poddsiewane to szkoda trawy żeby poniszczyly Ale coś będzie trzeba pomyśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Siał ktoś trawę poznaniakiem? Nie zapycha się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Ja tak sieję i elegancko wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, tedek2 napisał:

Siał ktoś trawę poznaniakiem? Nie zapycha się?

W sensie, co się nie zapycha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Piaskiem te redlice i wtedy ziarno nie leci, kiedyś w konnych jak się przystało na chwile to sie zapychaly 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

Zaden ale jak dobrze pamietam było troche wilgoci w ziemii to tak jedna osoba musiała tam dziobać żeby odetkac. Nie wiem jak to jest w ciagnikowym bo nigdy osobiście tym nie siałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Teoretycznie te plastikowe zapadki na redlicach mają zapobiegać zatkaniu, ale dla pewności lepiej w locie. 

Pytasz czy trawę? Przecież w zbożu tak samo.


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poznaniaka chcesz kupować do siania trawy? Bóg Cię opuścił? Rozumiem jak ktoś ma swój od lat i nim sieje, ale teraz gdy wybór w maszynach jest duży szukałbym czegoś innego. To taki trochę lepszy siewnik konny.🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja nie potrafię ustawić poznaniaka ani do zboża ani do trawy. Nigdy mi nie wyszło tyle co chciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65
1 godzinę temu, LTZ55a napisał:

Teoretycznie te plastikowe zapadki na redlicach mają zapobiegać zatkaniu, ale dla pewności lepiej w locie. 

Pytasz czy trawę? Przecież w zbożu tak samo.

W zbożu to się przytykalo bo ten konny nie miał tych zapadek. Trawy nie sialem ani konnym ani tym ciagnikowym to nie wiem czy lepiej czy gorzej. @Thomas2135 co mi szkodzi zobaczyc i za 800 zł kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Co Wy panowie tu psioczycie 😋 bardzo dobry sprzęt, co do ustawień to u mnie stary typ na trybach bardzo ładnie wysiewa. Mtn szacowana na oko, próba kręcona zastąpiona jednym przejazdem na polu i też na oko za dużo czy za mało☺️ i wszystko cacy, mieszankę kwalifikat zakładałem 170kg/ha i tyle wyszło. 

Jak będą wydarte redlice to może zatykać w mokrym, ja wymieniłem wszystko, ale klapek z tyłu nie mam  w locie podnoszę i opuszczam z przyzwyczajenia

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

POZNANIAK najlepszy do siewu trawy, rurki odsuwam do przodu i nasionka spadają bezpośrednio z kółek wysiewających na ziemię, rozsypując się na powierzchni. Na czarnej zaoranej glebie, lepsze efekty niż po VREDO, aby tylko woda była. Przełożenie trybów w przekładni na wolnonasienne  i na  A 3 -A 5  dawało 35 kg  DSV  2013

a redlice się zatykają w zbożu ponieważ trzeba uszczelnić redlice przed gumą ( tą harmonijkę ) tą szczelinę pianką budowlaną aby kamienie i ziemia z kół ciągnika nie wlatywały tam , efekt na pierwszym hektarze zero zapchań, i umiejętne opuszczanie siewnika wyłącznie w trakcie jazdy, inaczej niszczymy redlice

mam też przerobione znaczniki na hydrauliczne 😛 i ścieżki w zbożach zakładam na 13,5 m 

nowy z polskich Agromasz fajny jest talerzowy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, kr9292 napisał:

Ja nie potrafię ustawić poznaniaka ani do zboża ani do trawy. Nigdy mi nie wyszło tyle co chciałem.

Jaki masz typ? Ja mam ten niebieski na bezstopniowej regulacji 

20180920_100853.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Z 2007 r. Za cholerę go nie mogę ustawić. Próbę kręcona robie kilka razy a w polu i tak wychodzi co innego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7220

Aa to już nowszy sprzęt to nie ma się co dziwić 😉 a tak na serio we wsi kolega też ma z tych lat i za nic nie może go dobrze ustawić. Na forum też było dużo dyskusji jednym sieje idealnie wg próby, a u innych cyrki.

Gośćma dzierżawę obok mnie w zeszłym roku kupił agromasza sr300 2 metry siane metr pusto tyle co z lejków resztki zleciały i z nowu 2m siane metr nie i 8ha takie fale. Coś w przekładni z trybem było nie tak, nie zazębiał w jednym miejscu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja tam do rzutowego siewu nie wrócę. Można siać w popioł i nic nie wywieje, zagarniać nie trzeba. Rośliny w rzędzie mają mocno związany system korzeniowy. Są mniej podatne na uszkodzenia, wyrywanie przy grabieniu czy wypasie. Ścinam pierwszy pokos po siewie, odrasta i mogę śmiało krowy wpuszczać. Przy rzutowym siedzą lużno i zaraz wszystko powyrywane.

@kr9292 jak masz zasówki ustawione? Ja w swoim Tume też miałem trochę problemów z próbą kręconą. Na tym samym ustawieniu raz siało z próby 300 g innym razem 350 albo 400 bez przestawiania. Raz z aparatu leciało dobrze a czasem wcale. U mnie winne okazały się zasówki i wyjąłem je całkowicie. Minimalnie zasłaniały komorę aparatu i trawa się zawieszała. Teraz jest dobrze, ale mam inny typ aparatu wysiewającego(wałek wielorowkowy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Ja tam zadowolony z wysiewu lucerny swoim Agromaszem 🙂 szkoda tylko ze mam 23 leje a nie 25 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710
Napisano (edytowany)

Ja swój siewnik (S056 3m na bezstopniowej skrzyni) kręcę wg tego wzoru. Siałem trawę lucerne w tym roku i wysiew co do ziarenka można powiedzieć. Redlice zapychaja się jak na uwrociu cofnie się ciągnik z opuszczonym siewnikiem. 

post-8148-1236283964_thumb.jpg

Edytowano przez lukasz20

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj