danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Nie strasz chłopaka. Jak pisałem żadnej drugi raz nie wypadła a były dalej hodowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Co do wypadania macicy u nas jak krowa się mocno dmie wlewamy do pyska denaturat wymieszany z gliceryna albo glikolem ,( alkohol odgazowuje) analogicznie przy podejrzeniu trawieńca można tak samo dodać do sondy i czasem  uda się że opadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7219

Nie prawda, że jak raz wypadła to będzie wypadać, a znam przypadek że krowa 6 porodów i 4razy macica wypadła i wszystko poza tym ok. Z tego co wet mówił nie jest to nic nadzwyczajnego, po prostu zdarza się. Sęk w tym żeby w porę reagować bo jak w nocy wywali to na rano będzie sztywna. U mojej wepchnął zaszył, za tydzień kazał przeciąć szwy i wszystko w porządku 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Nic nigdy nie jest pewne w przypadku żywego organizmu. U nas w tamtym roku została pokryta krowa po wypchniętej macicy. Do porodu wezwalismy weta żeby od ręki ja po porodzie zabezpieczył. Jak się okazało słusznie bo ledwo zdarzył szwy założyć takie było parcie. Wet stwierdził że ma takie skłonności i odradził kolejnej inseminacji.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
37 minut temu, Thomas2135 napisał:

Nie strasz chłopaka. Jak pisałem żadnej drugi raz nie wypadła a były dalej hodowane.

Mojej 2x wypadła. Teraz znowu się spodziewam. Zaciela się elegancko i doji świetnie. Podejrzewam, że ma z natury silne skurcze parte. Dlatego to krowa specjalnej troski😝

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Ja też😄 Zadziwił mnie ten komentarz. Zawsze do woli daję. Rzadko która chce więcej niż 40 l, ale zdarza się i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie rekordzistka wypiła około 65l. Najpierw dziele drinka na 30l. A później ile chce to jej przynoszę i dolewam trochę gliceryny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118

Szczerze, to nie spotkałem się nigdy z wypadnięciem macicy, czytałem tylko w gazecie. Dopiero po poczytaniu AF uświadomiłem sobie, że takie coś naprawdę występuje.

W jakim procencie stada krów to u Was występuje?


Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie przez 10 lat, 300 krów, 4-5 wypadnięć. Więc bardzo baaaardzo rzadko :)

Ale znając życie po wypowiedzeniu (napisaniu) takich słów mogę oczekiwać wypadnięcia 😆 Kiedyś wspominałam jak to długo bez cesarakiego cięcia w oborze, za dwa dni już było 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doloress   
Gość Doloress
21 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Dla antybiotykosceptyków :) chociaz pewnie już wszyscy ten artykuł znają 😁   Da się?? Da się! 

 

Pewnie że da się. ;) u nas często leczy się bez antybiotyku. Vataprofen + maść wystarczy. Jesli to nie pomoże to dopiero antybiotyk. 

Z tym wypadaniem macicy  to różnie. U mnie przez 10 lat nic, a później przez trzy lata jedno wypadniecie w roku... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja właśnie wczoraj pokryłam bestię w 5.laktacji, która w poprzednim wycieleniu miała wypadnięcie macicy..."dać jej szansę" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja się weterynarza spytam czy warto kryć . Jak narazie krowa je wczoraj dostała bolusa wapniowego dzisiaj też dostanie. Myślę że wróci do zdrowia. W panice wzięliśmy kawałek czystej folii po kiszonce i trzymaliśmy aż po przybycia weterynarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@leszek1000 to dobrze, chociaz na takie sytuacje warto miec czyste przescieradło :) ja też kiedyś tak stałam z krową i trzymałam 😊 do tego letnia woda i polewanie macicy zeby do przyjazdu lekarza się obkurczała :) bedzie dobrze 🤞

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Testy PM kosztują 14,99 PLN netto za sztukę. Zamówienie minimum 10szt. Czyli 150 + 15 przesyłka. Zamawiam i spróbuję. Jeśli dzięki temu zmniejszę ilość mleka z karencją, to zwróci się szybko. Wszystko zależy od czystości pobrania próbek. Interpretację można uzyskać wysyłając zdjęcie do doktora Smulskiego. Od kogoś trzeba się nauczyć😉 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A inkubator?

Az tyle masz na karencji ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Nie mam na karencji nic od września. Ale bywało różnie przea nadgorliwość weterynarzy. Wylęgarka 200-300zł lub pożyczę od znajomych. Testy bezpośrednio przez dr Smulskiego zamawiam. Jak ktoś chce kontakt email to na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Cieszyłam się, że po wycieleniu ładnie się 3szt doją i mam😓 Jedna ma 2 mln, druga 1 mln somatyków i obydwie po 53-55 l dziennie. Leczone przed i w trakcie zasuszenia pod antybiogramy i d*pa wołowa. Średnia do 400 podeszła. Masakra😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A co ci wyszło ? 

O ładnie doją,szkoda że ta somatyka 

Mi ostatnia z paciorkowcem została. Jest zasuszona zobaczymy.. A tak to po wycieleniu mam spokój,ale po 2,3 miesiąca pojawia się somatyka i znika. Już kiedyś o tym pisałem. 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj