danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

Wypadnięta macica to nir wyrok o ile w porę włożona i flaki nie zajęły jej miejsca. Lekarz zaszył wargi? Powinna wstawać  jeść jak zdrowa krowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Cielak był mały jak kot. 30 minut po porodzie było ok. Po godzinie chciałem ją wydoić a ona leżała już z macicą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

W wypadniętą macice? to poto żeby się szybciej obkurczyła (zmiejszyła :D ) żeby było łatwiej ją włożyć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nic jej nie będzie. Przynajmniej moim nic nie było. Musisz przywilnować czy do przemieszczenia trawieńca nie dojdzie. To, że raz wypadła nie znaczy, że powtórzy. Nie skakała po jakichś krowach w rui?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Polał ją wodą z preparatem przeciw bakteryjnym 

Przed porodem się spuściła i przewróciła. Brat mi mówił bo mnie nie było przy tym 

Tylko cielak tyłem wychodził,ale ja zanim skończyłem doić to brat sam cielaka wyciągnął 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

O to u mnie dawali zastrzyki bezpośrednio w macice przed włożeniem później ją myli w ciepłej wodzie i powoli wkładali. U mnie też jakoś po godzinie od porodu wypadła

a po robocie założyli takie agrafki przez dwa dni je miała

DSC00613.JPG

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Po śmierci ojca pierwszy raz mi to się przytrafiło. Jak żył ojciec to pierwiasce wypadła macica.Wet wsadził,ale krowa miała uszkodzone nerwy i nie mogła chodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przed porodem już musiały osłabnąć więzadła. Często wysokocielne krowy robią za byka i obskakują inne. Mogła też leżeć w kanale, na krawędzi legowiska i tyłek jej zwisał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Też chyba po godzinie wypadła. Nie wiem co było przyczyną. 

No jej zawsze odbyt trochę wystawał To od tego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Moja jest teraz pare miesięcy cielna (nie pamiętam ile) i dostaje dodatkowe witaminy z wapnem 27,5% zawartości chyba formofos dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

aha. Ja jutro kupie kilka bolusów wapniowych i co 12 godzin po bolusie dostanie o ile wszystko będzie git. Brat coś mówił że z prawej stronie dziurę ma to chyba trawieniec,ale z tego wszystkiego zapomniałem wetowi mówił. Jutro się okaże 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiesz różnie krowy leżą, stanowiska mają za duży spadek. Przez życie pamiętam ze 3 lub 4 wypadnięcia. Powody jak wymieniłem wyżej. Jednej pierwiastce MO wypadła zaraz po porodzie, ale droga z Czech w 9 msc ją wymęczyła. Więcej sytuacje się nie powtarzały. Miałem raz taki przypadek, że krowa też mocno zadem zwisała na rusztem i w 4 msc przy badaniu cielności lekarz kazał ją zabrać na równe stanowisko, bądź coś podłożyć, bo płód był blisko wyjścia zamiast na dole i mogła poronić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A z tym trawieńcem ? jak to zauważyć  

Nie miałem drinka to dostała mlekopan i 30litrów letniej wody 

Nigdy nie miałem przemieszczenia  trawięca i nie wiem jak to zauważyć 

Po porodzie jadła tmr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja też nie miałem. Podobno przez klepanie prawego boku i wydawany dźwięk da się to odróżnić. Pierwsze co to pewnie apetyt straci. Może w google znajdziesz więcej objawów.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

Możesz jej taką dawkę zaaplikować a później podawaj jej do paszy jakieś witaminy z wapnem,  pierwsze co to nie bedzie chciała jeść 

 

Edytowano przez Mateusz6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, przezuwaczka napisał:

Dokładnie. Nauczka jest. Na wysokobiałkowe koniecznie cukry i/lub bakterie kiszonkarskie. Na brzegi pryzmy dodatkowy ciągniki do ujeżdżania z czystymi kołami😉 W tym roku wyszło elegancko. Ciekawi mnie pryzma z lucerną. Oby wszystkie zabiegi i zawracanie sobie d*py były owocne.

Jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie przypadkiem każą między szczepieniami 3 tygodnie zrobić przerwy. Stosuję Bovela(BVD) i Rispoval(IBR). Ocenię działanię, jak zbadam młode na obecność przeciwciał wirusa terenowego itp.

Będzie od stycznia. Pytaliśmy moderatorów SOL.

Skoro sugerujesz, że potężna firma wypuszcza bubel, pewnie masz rację... Znasz chyba ogólną zasadę tworzenia szczepionek, na czym polega?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wcześniej co robiłeś? Nie pomagałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, leszek1000 napisał:

Krowie dzisiaj wypadła macica. Wet jakoś ją  wsadził. Pytanie jak rano nie będzie chciała wstawać to ją podnosić ? o ile przeżyje 

Jak się dalej nie odwapni, będzie ok. Do następnego porodu wołaj weta i mów, że wywaliła poprzednio, to da od razu po porodzie na zmniejszenie parcia. Moja Basia 2x wywaliła macicę i za pierwszym razem zaciela się po tym.

 

38 minut temu, Thomas2135 napisał:

Skoro sugerujesz, że potężna firma wypuszcza bubel, pewnie masz rację... Znasz chyba ogólną zasadę tworzenia szczepionek, na czym polega?

Używałam Biobos i moja mała genialna weterynarz od rozrodu zasugerowała zmianę, bo testowała różne szczepienia na 100tkach stad. Teraz może są lepsze. 3 lata temu zmieniłam i zniknęły mi w 80% problemy z zacielaniem jałówek chociaż.

@Paulina1985 normalnie miodzio opis diagnozy trawieńca. Ja nie miałam, znam teorię tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wcześniej pomagałem,do szkoły jeździłem do Bydgoszczy. Nie myślałem że zostanę na gospodarstwie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Miałem w tym roku 3 wypadnięcia, ostatnie kilka dni temu. Jeżeli macica szybko włożona będzie Oki o ile wet ma pojęcie i nie porwie jej przy władaniu. Z moich niestety jedna wyjechała po włożeniu jeszcze tego samego dnia ale to nie z winy macicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Mój wet główna firma co leczy większość gminy i drugi co robi korekcję z drugiej gminy odradził bovele. Ewentualnie po roku jak nie będę zadowolony to możemy spróbować. Mówili że po tej raz w roku w wielu stadach sytuację jak przy zakażeniu tj. mutanty, gorączki i upadki. 

Też miałem ostatnio macicę wypadnieta  ale po tyg złapała trawieńca i ja sprzedałem. Wydawało się że pobiera jak tako , nie było gorączki . Trzeba takiej pilnować i  lekko przesadowac ze dwa razy w ciągu tyg po zabiegu.

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj