danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ThePerkins    913

Może i się opłaca dla tych co mają wiecej tych sztuk , u mnie przy 17 krowach kupić taką za 7-8 tyś to strzał w kolano a po drugie nie daj Boże jakby kopneła w kalendarz to już całkiem , wole mieć tą wydajnośc mniejsza niż ma być u mnie weterynarz co 2 dni. Miałem taką ponad 9tyś tylko co z tego jak ja już w nią przez 3 lata ze 3 tyś wsadziłem i nie długo leci do żyda bo cycek zmarnowała .... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi bardziej chodzi o to że nie ma co się zarzynać bo też są inne zajęcia niż gospodarstwo. Mam studia i mógłbym pracować na etacie ale  nie za bardzo siebie widzę w pracy na etacie i szefem który tylko pogania aby szybciej. Dlatego lepiej mieć te gospodarstwo i robić kiedy się podoba. 

Edytowano przez mk9422

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1377
Mam studia,w innym zawodzie w razie w.Mam pasję i zapał bo wychodzę z założenia że albo coś robić dobrze albo wcale.Wkladam serce w gospodarstwo.Ale różne myśli są w głowie.I nie pierdzijcie że idź na etat za 2tys bo można też założyć własną działalność lub dorobić się lepszego stanowiska i wielu ludzi ma kąpiel od nas i nie jesteśmy demonami biznesu.U nad żeby zarobić większe pieniądze trzeba mocno się napracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

z tego co widze to grono ludzi szuka krów od zaraz bo cena wysoką tj. zadowalająca. 

Aktualnie jestem w trakcie restrukturyzacji krów i powiem Wam szczerze jestem przekonany iż w najbliższym czasie cena pierdyknie, może nie msc czy dwa ale to kwestia czasu.   Tak było jest i będzie że nie kupuje się towaru gdy jest on na max.  -a własnie on raczej JEST.

A lecenie w kulki mleczarń z parametrami to dopiero jazda, niejednokrotnie człowiek szykuje mleko pod próbe bo się domyśla ze bedzie i jest OK super zadowolony a przychodzi sms a tu lipa!! a drugi raz myślimy sobie ahhh tam pierdziele świeta dam lub przecież tam takzę pracuja ludzie i odpuszczą ,a oni niet! -próba, ma się świadomość za***istych wyników tj. duzych wskażników tych co nie trzeba -A TU wszystko w normie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dlatego mówię że gospodarstwo to przedsiębiorstwo i jak Ktoś inteligentny to nie będzie robił po to żeby "mieć przed sąsiadami" tylko po to żeby przeliczać ile ż tego zostanie w portfelu. Jak mam żywienie ustawione na 9 tyś. L, kupię taka sztukę która da max 7 tyś. L to tylko pasze zmarnuje i miejsce w oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547
2 godziny temu, GR_Stachnik napisał:

Tzn?

TZN znajomi w Mrozowie są zapisani na czerwiec 2018-ale towar mają naprawdę super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Odpowiem dla zainteresowanych nowymi przepisami OSN tak mają być dofinansowania czytalam o tym. Jeszcze nie wiadomo w jakiej formie, ale będzie pomoc.

Co do wydajności krów to macie świętą rację. Lepiej chyba dać więcej i kupić lepszą. Ja mam teraz hale z pomiarem mleka i na bieżąco widzę ile, która daje. I zauważyłam pewną ciekawostkę większe sztuki dają więcej mleka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
@soltys48 Pewnie mówisz o byczkach małych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Znajoma kupiła 2 jalowki to stwierdziła że z jej stada 50 szt. żadna nie dorasta. Cielaki 60 kg i żadnych problemów zdrowotnych. I wydajność odpowiednia. Wiem że mają teraz 10 szt. na sprzedaż ale z której obory to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Wiem tyle,ze byli na selekcji i nic co by im odpowiadało nie jest wystarczająco wysoko cielne więc odpuścili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 m-c ciąży. Myślę że warto poczekać po nowym roku jak cena mleka spadnie to oni też zejdą w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Mam jedną od nich. Z Niemiec, a w papierach że z Rumuni. 9 tys. L wyciągnęła. Ale bardzo problemowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Tak paszport na Kobylin. Nie polecam. Ludzie oczy otworzą jak się wycieli. Sam sobie odchowam to wiem czego mogę się spodziewać. A tak apropo Czy robił ktoś kiszonke z kukurydzy w rękaw? Ile placiliscie za rękaw i usługę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

My robiliśmy koszt 3 500 plus 300 załadunek ładowarką. Około 50 ton ziarna. Aha to cena z konserwantem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
To kzk robiliście? z gniotownikiem ? Bardziej mi chodzi o duży rękaw do kiszonki z całych roślin i maszyna na którą można z rozrzutnika ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

za rękaw i usługę?Gnieciona?

9 minut temu, GR_Stachnik napisał:

Tak paszport na Kobylin. Nie polecam. Ludzie oczy otworzą jak się wycieli. Sam sobie odchowam to wiem czego mogę się spodziewać. A tak apropo Czy robił ktoś kiszonke z kukurydzy w rękaw? Ile placiliscie za rękaw i usługę?

za rękaw 120t usługa-gniecenie solidne+zakiszacz plus rękaw 6000,-załadunek po Twojej stronie

kiszonkę ładuje w rękaw Matuszyk ze stawnicy kosztów nie znam-mieli teraz wystawione na sprzedaż z ubiegłego roku podobno 250t w rękaw

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusz342    90

To jestem pocieszony ta nowiną bo ja nie robiłem tego ponieważ miałem duże zbiorniki welbowane pod oborami i rodzice jeszcze wtedy o tym nie myśleli że gospodarstwo będzie szło tak szybko do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja będę starał się pracować nad wydajnością, ale żeby to zrobić trzeba mieć genetykę nad którą się nadal pracuje, co w trakcie wymiany rasy trwa długo. Co innego jak ktoś ma dobre stado od ojca. Druga sprawa to użytki zielone, które przesiewam na ile to możliwe. Do tego wsiewki z traw czy koniczyn.  

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    913
A robicie gnieciona mielona kukurydzę? w bigbagach? , ja robię już 2 rok i jestem bardzo zadowolony wzrastają parametry i mleko tylko później jak już ciepłej w kwietniu to plesnieje :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile dajesz tego na sztukę ? ja zrobiłem z hektara w tym roku na próbę.Ale narazie stoi to pod wiata ale podobno to tez się musi trochę zakisić robiliśmy to na początku listopada i tak przymierzam się od grudnia zacząc to dawać .Dajesz to do wozu czy bezpośrednio krowie ? Myślisz że jak dorzucę 1,5 kg na sztukę to będzie dobrze ? Chciałbym zrobić to tak żeby zaraz zapalenia nie wleciały bo wtedy dopiero zarobię /Rozmawiałem z żywieniowcem i miał przyjechać i mieliśmy pomyśleć ale widocznie przy tych cenach ludzie go mocno wzywają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj