PAWOO

Jaki pług wybrać?

Polecane posty

piootr    4

U mnie kupił do Fortery 11741 też vogla  i orał niedaleko mnie  i  porównaliśmy orki jego z moim turem 5x40 i po moim  lepiej pole wygląda  8)  może jeszcze dokładnie go nie ustawił  , dośc lekko orze się tymi pługami , są lżejsze od unii ,  jest jeszcze 1 taki pług ale ten chodzi z silverem 130  i lepiej wygląda po nim orka  pewnie przyczyna jest w rególacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

hej Tomek. Ten pług u mojego sąsiada bardzo ładnie orze (Ma go 3 sezon. Agreguje go z Forterrą), ładnie też kruszy glebę, więc nie trzeba stosować żadnych kolczatek czy wałów kruszących. Może troche na zimę słabo stawia ziemię (orka powinna bć wysztorcowana), ale to chyba można ustawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

też zasanawiałem się nad zakupem pługa firmy vogel&noot czy Uni wasze wypowiedzi wpłynęły na to że zdecydowanie biorę Vogla znajomy ma Uni i bardzo narzeka używa go dopiero 3 sezon a już kilka razy spawał rame co mnie zbulwersowało. sądze że do forterry 11441  vogel 4x40 powinen być odpowiedni. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil5    0

Ja bym wzioł krevelanda 4 skibowego obrotowego zabespieczenia non stop utawiana szerokość orki taki nowszy urzuwany zmiesci się w 14-16 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Ja w najblizszym czasie tez bede szukal plug, chodzi mi o 5+1 polzawieszany, bez zabezpieczen (napewno bez non stop) o wzmocionej ramie (minimum 160x100), moze byc obracany lub zagonowy (jeszcze nie zdecydowalem), odkladnie piorowe. Prosze o propozycje bo nie wiem na jaka firme sie zdecydowac, plug ma byc nowy, bedzie pracowal na ciezkich ziemiach na zulawach, takze musze zwrocic uwage na wytrzymalosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja mam jednego V&N Vario 4 skibowego na zabezpieczeniach non stop sprężyna płaska, odstęp między korpusami 105 cm, pod ramą 82cm rama 15 x 15 cm, ma 5 lat jestem z niego zadowolony więc w tym roku kupuje drugiego V&N Vario 5 skibowego na non stopach hydropneumatycznych, odstęp między korpusami 85 cm i pod ramą 82 cm rama 15 x 15 cm. Cena ok 11 tys euro netto. Trochę doświadczenia z obracalnymi mam (ibis 3 skibowey z nr ramy 2, krone meteor, robiłem też kvernelandem Vario), ale z V&N jest zadowolony jeśli chodzi i o zużycie paliwa jak i o wygląd orki oraz obsługę i awaryjność.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a jaka jest masa obeznego i na jaką szerokośc jest ustawiony? do czego go zaprzekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
a jaka jest masa obeznego i na jaką szerokośc jest ustawiony? do czego go zaprzekasz?

 

Pług w miom wyposażeniu waży ok 1850kg. Można nim orać bezstopniowo od 1,4m do 2,3m (zmiana szerokości hydraulicznie),

podczepiany jest zazwyczaj do JD6910 ale spoko daje sobie również z nim JD6520.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soko74    39

Może ktoś spotkał się z takim ustrojstwem "Kyllingtad Plogfabrik Kleppe Norway" (spisane z tabliczki pługa),ciekawe czy można dokupić części do tego pługa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

a co myślicie o obrotówkach z akpilu

zastanawiam się nad zakupem takiej obrotówki tylko nie wiem jaka będzie leprza do MF 5445 90 km

KM 180 3+ wysokość słupicy 82cm rozstaw korpusów 105 cm szerokość orki 36-40-44-48 masa 1100kg

czy mniejszy KM 80, 3+ lub 4 wysokość 78cm rozstaw 102cm szerokość 28-32-36-40 masa 3jek coś około 900kg a 4 około 1100

 

cena KM 180 3+ -17600 brutto

KM 80 3+ - 13700 brutto

KM 80 4 - 16400 brutt

Bardzo proszę o wasze opinie i rady z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a co nim chcesz orać???KM180 można ustawić na max 146cm w praktyce może nawet więcej, KM80 4 max 160 więc nie wielka różnica ale w uciągu i masie napewno 3 skibowy lepiej wypada...mysle ze Twój MF będzie maił większy zapas mocy z 3 takze na górki bardziej wskazany...jaką masz prędkość na 1C i na 4D??u mnie troche szybciej jest na 4d ale nie pamiętam ile dokladnie...także na 1 biegu tylko podoruje a na 4 orka czasami nawet na 3...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

hej

ja mam już drugi pług V&N i jestem zadowolony z tej firmy chociaż smutno mi że firma z Paczkowa koło Swarzędza już nie będzie ich sprzedawać...

pierwszy pług( 3+1 skiby obracalny vario rama 14x14) miałem sprowadzony z niemiec i był do 160 konnego ciągnika ale mój fergusonn 100 konny bez problemu sobie poradził trochę był za ciężki i go sprzedałem a teraz mam nowego 4 skiby obracalny rama 10x14 regulacja mechaniczna 36-40-44-48

 

ja polecam V&N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

właśnie u mnie są trochę górki i dla tego sprzedaję swojego Tura 4 bo ciągnik nie ma zbyt lekko orkę też robiłem na 4 pług był ustawiony na jakieś 160-170 cm jechałem z prędkością około 6.5km - 7 km jak jechałem wolniej to orka nie wyglądała zbyt ładnie a z prędkością między 4 a 1 to nie pamiętam dokładnie sprawdzę i dam znać. Czyli brać km 180 - 3

Pioter co ty myślisz o tych pługach z Akpilu bo cena jest niezła . Czy może jakieś używane trójki? Te Akpiloskie nie będą zbyt ciężkie? bo jak na trójki to 1100 kg nie jest wcale mało a interesóją mnie maksymalne rozstawy korpusów i wysokości słupić bo sieję trochę kukurydzy na ziarno dlatego wolę większy pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja predkosi mam przy 1800obr

3c-5,5km/h ,3d-6,3km/h, 4c-7km/h, 4d-8,5km/h, 1c-8km/h, 1d-9km/h

 

jezeli chcesz wydac gotówke na ten pług to ja bym poszukał uzywki...za takie pieniądze to mozna znaleź prawie nowy sprzęt ja za swój dałem 9,5 tyś i nie załuję rocznie ok 40 ha przewróci...tylko podobno problem jest teraz znaleść dobry pług-przynajmniej w moim rejonie

 

jezeli chodzi o kukurydze to muszą byc przedpłużki albo chociaż scinacze

 

1100 kg na 3 skibach to nie jest dużo bo taki pług jest sporo krótszy także MF da rade-musi...

 

a co do firmy Akpil to nie mam pojecia jak u nich jakośc wygląda...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

ja predkosi mam przy 1800obr

3c-5,5km/h ,3d-6,3km/h, 4c-7km/h, 4d-8,5km/h, 1c-8km/h, 1d-9km/h

u mnie jest trochę inaczej prędkość max 36.5

przy 1800 cbr na 4c -6.3km/h, 4d - 7.5km/h, 1c-7.3km/h, 1d- 9.3km/h u ciebie 1 jest krutsz różnica 1km u mnie 2km/h dlatego moja 1 jest do bani :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

dzisiaj trochę pojezdziłem i na 4d jest przy 1800obr równe 8km/h a 1c 7,5km/h...a predkośc max mam 38,2km/h tylko ja mam opony 14,9-24 i 18,4-34, a Ty pewnie 13,6-24 i 16,9-34????

 

dlaczego oresz na 1c skoro 4d masz troche szybciej i zawsze możesz zrzucić niżej????


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

W 5465 przy 1800 obr te prędkości są odwrotnie. 1c jest szybciej


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Orkę robię na 4 d w razie potrzeby 4 c ale na 1 biegu jest za duża różnica nie mam takiego biegu żebym mógł sobie pomykać między 8 a 9 km przy w miarę normalnych obrotach

Ps. po dzisiejszym dniu przejechałem około 100 km następna wada mojego masseja poci się przedni most ja się chyba załamię ale jeden plus przy 36 C w kabinie chłodniutko wętylator na 2 klima nastawiona na połowę duuuży plus :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w którym miejscu Ci sie poci???Też masz firmy DANA???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

na środku może jak dociągnę śruby to przestanie kapać a most chyba DANA włoska robota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Na środku i tak nie ma śrób i dokręcenie może nic nie dać zrób tak jak ja zrobiłem sprawdź poziom oleju w moście a potem jak przejedziesz tyle jak napisałeś i most się nagrzeje to wykręć korek od mierzenia poziomu oleju i od nowa zakręć chyba że już teraz mają odpowietrzniki ?? tak samo robiłem przy zwolnicach z tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

i co przestało cieknąć? być może bo jak są zimne oleje to przecieków nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mietek180    0

Co powiecie o pługu Akpil KM 80 3+1 cena ok 19 tys wydaje mi sie rozsadna a mi do 1012 by idelanie pasował , jak dołoze troche obciazników na przód , kto ma akpila niech napisze do mnie PW lub gg 8800389 bo chciałbym dowiedziec sie jak jest z jakościa pozdro mietek180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

No i mam mały problem, na prow mieliśmy brać Kuhna multimastera122 4nsh, ale dowiadywałem się i może być ciężko bo raz że podrożał, a drugi raz że zamówienia realizują już na wrzesień. Teraz będę poszukiwał czegoś w podobnej jakości i cenie, a chodzi o pług 4 skibowy obrotowy ( musi być to 4+, aby w przyszłości była możliwość dołożenia 5 skiby), zabezpieczenia hydrauliczne, ścinacze albo przedpłużki, koło transportująco-kopiujące. Myślałem jeszcze nad gregorym, no i kvernelandem. Będąc u dealera kverniego wystawił mi za niego taką cenę zaporową że wyszedł ok 100 tys, ale był to zabieg czysto marketingowy, ponieważ chcą oni sprzedawać sprzęt uprawowy pottingera, dlatego wywalili taką cenę za kverniego. Co do cen gregora jeszcze się nie dowiadywałem, a za pottingera servo 35s plus nova ( vario i zabezpieczenia hydrauliczne) wołają 12 830e. Do dyspozycji mam 60000 zł netto, wiadomo można troszkę dołożyć. Wśród tych trzech firm którą najbardziej polecacie, może macie jakieś ciekawe spostrzeżenia. Pozdrawiam kamieniak89


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

Ja bym ci polecił pługi POTTINGER SERVO NOVA 25 z hydraulicznym zabezpieczeniem od kamieni, rama 100x100x10 mm, odstęp korpusów 85,95 i 102 cm,wysokość ramy 72 i 78 cm, kroje talerzowe-para, koła podporowe metalowe-para lub gumowe pojedyńcze, nie można w nich zamontować hydraulicznie rozszeżanej szerokości orki,są to pługi do ciągników do 120 KM, taki pług 4 skibowy kosztuje 62 000 brutto u jednego z dealerów

a POTTINGER SERVO NOVA 35 PLUS ma w wyposażeniu hydrauliczne zabezpieczenie od kamieni, hydraulicznie ustawianą szerokość orki, rame 120x120x10 mm,odstęp od korpusów 95 i 102 cm, wysokość ramy 74 i 80 cm, kroje-para, koła metalowe lub gumowe-para, są to pługi do ciągników 140 KM, cena 4 skibowego około 75 000 zł brutto. Sam się zastanawiam nad zakupem SERVO 35 bo są tańsze od kvernelandów o 25 tyś brutto. Waga Servo 25 to około 1200 kg, a Servo 35 to 1650 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj