PAWOO

Jaki pług wybrać?

Polecane posty

kamieniak89    31

Właśnie ten pottinger kusi, i za servo plus nova 35S, u mnie troszkę drożej wołają, ale to kwestia negocjacji. Chciałem początkowo w Kuhnie brać koło transportowo-kopiujące, czego nie widzę w pottingerze, no ale przy tej masie pługa nie jest to aż takie wymagane :blink:


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

przy wyborze pluga polecam dokladnie sie zastanowic nad hydrauliczna zmiana szerokosci roboczej, to drogi element wyposazenia dodatkowego, ktorego cena zniecheca, ale gdybym teraz wybieral plug nie odpuscilbym tego gadzetu :blink:

sprawa wyglada nastepujaco:

plug biega ze 170 konnym MF (DIN) i ma 5 odkladni polsrubowych, gdyby mial vario na orke po rzepaku (z podorywka) bylby rozstawiony na maxa, po pszenicy z uwagi na troszke przyslabego konia ustawilbym sobie np. na 40 cm i byloby idealnie, a gdy jest mocno ciezko po burakach na 30 :D i gitara, a tak wszystko jest orane na 40 i niepotrzebnie sie marnuje pieniadze przy orce na polgwizdka po rzepaku, a np. w burakach w tym roku poszedl (bo byly idealne warunki), ale max glebokosc to 15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Te serwo o którym ja piszę coraz bardziej kusi, hydrauliczne zabezpieczenia i regulacja przemawiają za tym pługiem, no i ten cały system SERVOMATIC. Co do koła transportowo-kopiującego to jest taka możliwość, teraz zacząłem dopiero czytać ulotkę, a jutro do szkoły :blink:.


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

W poprzednim poście troszke się pomyliłem co do wagi pługów Pottinger, SERVO 25 Nova 4 skibowy waży 1159 kg a SERVO 35 Nova Plus 4 skibowy waży 1416 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOKSKOZLOW    0

Jakiej marki trójke pług obrotowy wybrać(używany tak do 80 konnego ciągnika)?

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest jakość wykonania,model,jakość krycia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28
Jakiej marki trójke pług obrotowy wybrać(używany tak do 80 konnego ciągnika)?

Chciałbym się dowiedzieć jaka jest jakość wykonania,model,jakość krycia?

 

ja mam new hollanda td80 i zapiolem go w 3skiby obrotowy kongsklide skjold azurowe odkladnice z przedplozkiem

i pieknie sie nim orze i ciagnik swietnie daje rade i jest jeszcze spory zapas mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michu7    7

Mam Lemkena Opal 110 z zabezpieczeniami non stop. Podoba mi się ten pług i fajnie orze. ma ścinacze i kryje dobrze, większość Lemkenów jakie widziałem miały przedpłużki (pewnie lepiej kryją gdy jest więcej resztek pożniwnych). Ogólnie polecam!

 

Ciągam go DF Agrofarmem 100, ale na pewno 80 koni wystarczy. pług nie jest ciężki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam - ja tez mam zamiar kupic pług- myslałem UG ale sam nie jestem przekonany co go tej firmy moze lepiej wydac troche wiecej i kupic cos lepszego - moze ktos doradzi ? mam ciagnik claas arion 620 (135 KM) mysle o pługu 4 skibowym przynajmniej na rostawie 45 cm ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

To tylko Kverneland AB lub AD. Szerokosc orki plynna od 30-50cm na skibe. Wiec mysle ze bylby OK.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

właśnie najlepiej kverneland AB100 takiego planuję kupić do 8441 bo ma hydraulicznie regulowaną szerokość orki ale jeszcze zostało przekonać do niego ojca bo on chce tur S 3+1x35. Potem jak kupisz większy ciągnik to pług będzie do niego idealny


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

witam. kupuje ciagniki i troche spzetu.

dokladnie to DF agrofarm 100. chce do niego podpiac pług obrotowy 4 skibowy Overum BX

czy poradzi sobie z tym pługiem w orce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brykal    0

Jaki plug (obrot) jest wart uwagi ale z odkladniami AZUROWYMI 3+1 lub 4 skibowe

i czy z przedpluzkami brac?

Kolejne pyt. czy 80KM da rade 4-skibowce w czarnych ziemiach II-IIIb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwaga    0

Mam pytanie czy NH t5060 uciągnie pottingera obrotowego cztero skibowego na glince pod górke klasa ziemi 5,6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Nic za bardzo polecić nie mogę bo nie za bardzo jestem w temacie pługów . Jeśli chcesz 4 skiby to może zagonowe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1810    13

jest już kilka tematów na temat pługów i powiem wam ze Kvernelandy są przereklamowane jak dla mnie to bym wybierała miedzy lemkenem a Gregoire Besson co do GB to mało znane pługi ale bardzo bardzo dobre godne polecenia sam posiadam i jestem bardzo zadowolony w mojej okolicy wymieniaja kvernelandy na GB , ewentualnie zostaje podejscie patriotyczne i można wspomóc polski przemysł i kupić Unię

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/383562-deutz-fahr-m410-gregoire-besson-r47/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

w mojej okolicy mało kto kupuje już UG, dużo jest pługów akpila tych jednobelkowych. Sam taki posiadam i wszystkim polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

A ja polecam LEMKENA Euroopala :) zakupiłem ten pług i powiem Wam że jestem w szoku jak lekko orze :) . Do tej pory uzywalem Uni Ibisa i roznica w spalaniu na 1ha to okolo 5litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1981    9

Euroopal 5 :) nie mam jakiegos szalu na sprezynach moim zdaniem najlepsze zabezpieczenie bez plynnej regulacji ale warty plug uwagi ,bo orze pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj