vailus

Obornik

Polecane posty

vailus    10

Witam.

Mam takie pytanie odnośnie wywozu obornika. Jak powszechnie wiadomo jest sztywna reguła że do 30 listopada trzeba to zrobić. A co w przypadku gdy wcześniej naprawdę nie da się wjechać na pole? Połowę już wyziozłem i zaorałem. A co z resztą? Czekać do wiosny czy jest możliwość po 30 listopada to zrobić? Po ostrych opadach, ciężkiej ziemi i już rozleciałej melioracji w wielu miejscach które mi pozostały do zawiezenia po prostu nie da się wjechać na pole.. Co w takim wypadku robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
A kto się przejmuje tymi zakazami i nakazami? Jak masz normalnych sąsiadów albo w ogóle ich nie masz to róbta co chceta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vailus    10

No są zdania podzielone xD jedna sąsiadka jest j**nięta i wszystkim robi zdjęcia xD reszta ogólnie spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Ja zostawiłem obornik na płycie i mam 6ha do zaorania. Liczyłem że pogoda pozwoli się z tym uporać. Teraz w polu wszędzie woda, terenowym autem na górce prawie się zakopalem, płyta pełna a zwierzęta na oborze. Siadaj i płacz. Liczyłem że rozwioze po trawie po suchszych kawałkach koło domu. Dzwoniłem do Odr, to powiedzieli tak-jest tak mokro że na ściernisko nie - bo musiałbym od razu przeorać, na trawę nie, bo jest za mokro i pada-w razie kontroli napewno się przypiernicza, na pryzmę na tuz nie-bo musiałbym mieć na to miejsce na obszarze, który nie jest podany do dopłat. 

i co teraz? Na ściernisko na pryzme, czekać mrozu i wtedy to załatwić z nadzieją że akurat wtedy nie przyjadą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Tylko najpierw musi być przymrozek dobry, bo narazie to u nas zapowiadają śnieg i koło 0 a potem znowu odwilż..

Tak sobie planowałem, czy nie wywieźć teraz na pole na ściernisko i nie poczekać do któregoś weekendu(pod warunkiem że byłby mróz) mrozu, bo płytę muszę na już oproznic

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
withanight    1108
W głównej mierze to kwestia sąsiadów czy są w porządku czy nienormalni. Zawsze zostaje jeszcze opcja sprzedaży albo zamiany na cokolwiek.

Take me Away !...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

W regionie ciężko raczej zbyć, bo wszyscy mają tak jak ja-bagno w polu. Chyba jednak zrobię pryzmę na polu i będę czekał mrozu, bo wcześniej i tak z pługiem nie da rady wjechac. Wywieźć na trawę nie zaryzykuję, bo do dyspozycji teraz miałbym tylko kawałek dobrze widoczny z drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Trzeba liczyć, że sąsiad nie podkabluje. :D


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Famer21
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia pola obornikiem. Czy mogę zastąpić obornik jeśli sam nie posiadam z braku hodowli? Kiedyś UG wyszedł na rynek, jako oprysk na słome, który robił z tej słomy coś w rodzaju właśnie obornika, ale nie zdał zadania. Potrzebował bym na 20ha żeby rozwieść po polach.
    • Przez dawid141413
      Witam, chciałbym kupic widły do obornika do ładowarki tylko nie wiem z jakiej firmy, z góry dzieki
    • Gość
      Przez Gość
      Dwie koncepcje. Pierwsza wywożenie obornika na ściernisko, wymieszanie go agregatem talerzowym, gdzie będzie tak  czekał na orkę wykonaną przed siewem. Druga koncepcja to przejechanie ścierniska agregatem, obornik zaś wywożony dopiero przed orką. Co lepiej zastosować? W pierwszym przypadku, obornik będzie równomiernie rozłożony w profilu glebowym i częściowo rozłożony, a w drugim będą ograniczone do minimum straty azotu.  
    • Przez Radosław
      Witam mam rozrzutnik marki unsinn niemiecki z 1995 roku i problem polega na tym że nie działa mi posuw gdyż mam uszkodzoną sprężynę od zapadki jak i same zapadki są do wymiany i tu moje pytanie gdzie można dostać te części bo w agromach mają tylko do polskich a handlarze oświadczają mi że nie ma zamienników do tej marki może ktoś coś wie gdzie można takowe części dostać niżej daje załączniki tych owych części. na pierwszym zdjęciu jest ta zapadka którą poszukuje a na drugim znajduje się (jest zaznaczona) sprężyna króra jest zrobiona z blachy stalowej. Popycha zapadke do koła


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj