tomek2201

Urządzenia do badania pH gleby

Polecane posty

tomek2201    50

Witam. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na temat mierników pH gleby. Czy posiadacie takie urządzenia? Jeśli tak to jakie? Zakupiłem niedawno za niewielkie pieniądze takie urządzenie.  Jeszcze go nie testowałem ale jestem ciekaw czy ktoś ma taki miernik i czy według niego jest on wiarygodny?

http://allegro.pl/miernik-ogrodniczy-kwasomierz-ph-gleby4-funkcyjne-i5013208473.html

image.png.d74525442eaefdfe141fac249f9b9779.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2319
ja juz pytalem sie na tym forum to kazdy mi odradzil pisali za zawsze pokazuje 7 jedynie w occie mniej . lepiej jest kupic plyn helliga bardziej wiarygodne

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585
A u mnie bardzo dobrze sie sprawdza, orientacyjnie można wiedzieć co jest na polu

RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczyn    585

Porównywane z badaniami


RÓB TO CO LUBISZ, A NIGDY NIE BĘDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Wątpliwa jest jego wiarygodność. Tanim sposobem na przybliżoną ocenę pH gleby jest płyn Helliga, nic w tej cenie nie będzie tak wiarygodne. 


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryk    140

Bwaiłem sie kiedyś analogowym Ph metrem, taki zielony z alle... i płynem helliga. Hellig pokazywał mi zawsze ok. 6 Ph. Analogowy od 5.5 do 6.5 Ph. Mierzyłem w ok 10 miejscach na pow. 1 ha. Pomairy robiłem w 2016 r. Badania z OSCHR To 6,5 w 2014r. 4,5 w 2016r. 5,7 w 2017r. Zakładając że stacja w 2016 dała odbytu to wyniki były zbliżone do prawdopodobnego wyniku ok 6 Ph.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawek0    3

@tomek2201

 

Takie mierniki pH nie są zbyt wiarygodne, mają one rozbieżności od 0,5 - 0,8 pH, dodatkowo ich działanie jest skorelowane z wodą, czyli gleba musi być wilgotna, żeby można było uzyskać wynik wahający się +/- 0,5 - 0,8 różnicy pH. Jeżeli chciałbyś polać wodą z kranu wysuszoną glebę i pobrać wynik, to będzie on zafałszowany ponieważ woda kranowa ma różny odczyn. 

Oczywiści jeżeli ten miernik ma Ci służyć do sprawdzenia kryzysowego wyniku pH Twojej gleby, to oczywiście tak... ale jeżeli przy użyciu tego urządzenia chcesz ustalać dawkowanie wapna do podniesienia odczynu, to nie polecam. W takim przypadku polecam pobranie próbek gleby z warstwy do 30 cm i wysłanie ich do stacji chemiczno-rolniczej, tam wynik będzie wiarygodny.

Pozdrawiam,

Sławek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wielkopolanin
      Panowie proponuje nowy (szukałem i takiego nie znalazłem), myślę, że ciekawy a na pewno ważny temat. Jak to jest u Was, czy badacie Swoją glebę? Jeśli tak to na co, jak często i ile za to płacicie? Jak myślicie, czy w warunkach Waszych wsi było by zapotrzebowanie na usługę badania gleby, od pobrania próbek, do dostarczenia wyników i zaleceń? Ja muszę się przyznać, że do tej pory nie badałem gleby, dopiero w tym roku po raz pierwszy na studiach zacząłem to robić.
    • Przez adam1980026
      Witam
      Mam dla wszystkich forumowiczów prośbę. Tak wyszło ze dostałem około 5 ha ziemia 4 kl. i gorsza, ziemia ciężka rodzaj glina Chciałbym wyjść z tego z twarzą a miałem 6 letnią przerwę w rolnictwie. Postanowiłem zrobić badania gleby żeby zobaczyć co tam siedzi i od czego zacząć oto moje wyniki a optymizmem nie napawają
      Mam pytanie czego i w jakich ilościach tam zasiać żeby mi coś urosło.
      Dodam ze na polu/próbce nr 1 planowałem zasiać jęczmień lub owies a na polu/próbce nr 3 pszenżyto na jesień Reszta próbek mnie nie interesuje to nie moje
      Proszę o jakieś uwagi lub inne sugestie co można by zrobić jaki nawóz jakie ilości czym opryskać na chwasty czy miotłę żeby było co zebrać Wiem tylko tyle ze poprzednia osoba uprawiała tam pszenice i żyto a pryskane było środkiem glean 75 wg pole .Teraz jest popokładane po żniwach tak myślałem żeby kupić wapno magnezowe około 5-6 t/h z Libiąża i rozsiać a później jak będzie się siało dać np Kizeryt ok 300 kg/h i jakiegoś azotowego jeszcze nawozu Proszę o pomoc i doradę a nie opiernicz za kogoś!!!

    • Przez dzikijohn
      Panowie co za "...." wymyślił te przepisy odnośnie badań ziemniaków na eksport?? Przecież inne kraje takich obostrzeń nie mają... Jak to zwalczyć?
    • Przez ArturKubacki
      Witam
       
      Otóż po egzaminach będę składał do technikum papiery , ale o co chodzi z tymi badaniami ? Np jak bym szedł do technikum ekonomicznego lub o organizacji reklamy ? Co badają ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich,
      Od dłuższego czasu śledzę sobie nasz rynek maszyn rolniczych, fora rolnicze i z tego co zauważyłem trudno w naszym polskim internecie znaleźć jakąś sensowną stronę, na której można by poczytać albo pooglądać różne nowinki związane z rolnictwem. Mam tutaj na myśli różnego rodzaju testy maszyn, wyniki badań naukowych, testów polowych, ciekawe nowe rozwiązania.
      Z rozmów z wieloma róznymi rolnikami wynika, że oni szukają takich rzeczy, chcą być na czasie i wprowadzać ciekawe rozwiązania do swoich gospodarstw, ale dużo rzeczy trudno po prostu znaleźć.
      Co myślicie o stworzeniu takiej strony? Czy interesowałyby was takie rzeczy?
      Z tego co czytam po różnych wątkach to przewijają się tutaj tego typu rzeczy, ale raczej trudno coś znaleźć jak się szuka czegoś konkretnego. Także chętnie posłucham waszych opinii:)  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj