tomek1990

Hodowla niosek pytania

Polecane posty

tomek1990    0

Witam, planuje przerobić oborę wymiary ok 400m2 na kurnik, i mam kilka pytań które mnie dręczą:) Prosiłbym o pomoc

1. Jeżeli planuje hodować 2000-3000 kur, czy warto robić automatyczny system pojenia, karmienia. Czy dopiero przy większym stadach to się opłaca ?

2. Planuje na 100% zainwestować w oświetlenie i wentylacje, ogrzewanie. Czy ktoś wie mniej więcej jakie to są koszta na 400m2 ? 

3. Jaka najlepiej rasę wybrać?

4. Co robić z kurami przy wymianie stada?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

jak przerabiać się nie opłaca wyposażenie to jakieś 250 tyś na 5 tyś kur plus kury szt 30 zł przy obecnej cenie jaj to ci 100 tyś za same kury jak nie masz kontraktu z jakimś odbiorco to zapomnij 

dodatkowo pamiętaj że pasza tylko z ac lub de heus a nie jakieś kurka z podwórka czy inne badziewie 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1990    0

jeśli 250tyś koszt wyposażenia, mógłbyś mnie oświecić poszczególnie co ile kosztuje? bo chyba z palca wyssane, albo gdzieś przeczytałeś,

ta słyszałem o de heua same negatywne opinie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Porządna automatyczna wentylacja to koszt 10 tyś zł na 400 m , linia pojenia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym to około 15 tyś zł ( można za 10 zmontować ale słabiej wykonana i jak zajdzie kamieniem to męka przez cały dzień będzie), paszociąg około 25 tyś , nagrzewnica gazowa z zamknięto komoro około 20 tyś ( no chyba że będzie to centralne )  , izolatka klimatyzowana do przechowywania jaj wraz ze stojakami - 15 tyś no i klatki to koszt około 100 tyś zł big dutchman z optymalnym wyposażeniem oczywiście są to ceny netto kolego ( jak zdecydujesz się na gniazda to będzie o połowe taniej jak klatki ) ale przy takiej ilości to samemu ciężko :)

aby oceniać paszę trzeba najpierw ją wykorzystać a nie słyszeć 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drozd82    0
Dnia 28.11.2017 o 22:47, Zefir napisał:

Porządna automatyczna wentylacja to koszt 10 tyś zł na 400 m , linia pojenia wraz ze zbiornikiem wyrównawczym to około 15 tyś zł ( można za 10 zmontować ale słabiej wykonana i jak zajdzie kamieniem to męka przez cały dzień będzie), paszociąg około 25 tyś , nagrzewnica gazowa z zamknięto komoro około 20 tyś ( no chyba że będzie to centralne )  , izolatka klimatyzowana do przechowywania jaj wraz ze stojakami - 15 tyś no i klatki to koszt około 100 tyś zł big dutchman z optymalnym wyposażeniem oczywiście są to ceny netto kolego ( jak zdecydujesz się na gniazda to będzie o połowe taniej jak klatki ) ale przy takiej ilości to samemu ciężko :)

aby oceniać paszę trzeba najpierw ją wykorzystać a nie słyszeć 

ciezko przy takiej ilosci samemu,u mnie 2 osoby robi 12tys kur,sam robie pasze itd,3 osoba rozwozi towar 3 razy w tyg,wyposazenie mozna dorwac tanio,czesto ludzie sie wysprzedaja,dodam ze zbior mam automatyczny nie klatkowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bambi14
      Witam, chcialbym zakupic palnik do gospodarstwa, zeby móc zalutowwac rurke stalową, wlutowac np kranik do chlodnicy traktora czy nawet podgrzac cos zeby szlo wygiac czy sciagnac.. pytanie do was, jakie kupic butle? wystarczy butla z tlenem i zwykla kuchenkowa propan butan do takich rzeczy? nie uzywalbym tego zbyt wiele, a butle maja okresy waznosci, wystarczy mi butla 6kg? a moze inna sie lepiej finansowo oplaca? jakie spoiwo uzywac do lutowania stali/ miedzi/mosiadzu?
    • Przez WojtekSprus
      Witam mam kurnik ok120m2 
      za chwilke bedzie zima macie pomysł czym to ogrzać zimą ? 
       
    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Kazimierzjaceniuk
      Moj ojcie hodowal konie i je sprzedawal od 30 lat w takiej malej wiosce na opolszczyznie teraz ja sie tym zajmuje od kilku lat chcialbym sie dowiedziec czy takie hodowle trzeba gdzies zglosic,placic podatki od sprzedazy albo ilosc koni zglaszac.
    • Przez Zico99
      Witam
      Proszę o wypowiedź ludzi zajmujących się produkcją jaj kurzych. Jaka musi być liczba kur żeby sprzedaż jaj była opłacalna?Czy warto zaczynać od zera?(mam budynek ok 400m2)
      Bardzo proszę o wypowiedzi. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj