maly123a

NORDSTEN LIFT-O-MATIC Nie przekazuje napędu na tryby

Polecane posty

maly123a    0

Witam

Mam  problem  z  siewnikiem  (zaznaczam , że  jestem  nowym posiadaczem  owego siewnika) po  przekręceniu  kołem   tryby sie nie  poruszają łańcuch się  porusza płynnie  tylko zapadka  przezkakuje  co może być tego  przyczyną ? Mam  pytanie  jeszcze  do  czego służy ta  wajha   na  ostatnim  zdjeciu ? Może  ktoś  posiada   instrukcje  obsługi  lub  tabele  wysiewu  to prosiłbym  o wstawkę.

IMG_20171128_072822093.jpg

IMG_20171128_072836444.jpg

IMG_20171128_072842504.jpg

IMG_20171128_072901711.jpg

IMG_20171128_073358574.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly123a    0
Nie co ty w dwie strony probowalem ta zapatka przeskakuje nie wiem czemu sprerzynka na zapatce jest sprawana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    211
a kręcąc kołem siewnik masz podniesiony na podnośniku?, jeżeli tak to wtedy ta przdnia belka podnośi radlice i rozłącza napęd właśnie na tym sprzęgle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101
mogą też być lejki podniesione i zabezpieczone i też tak może być, tylko nie wiem czy w tym modelu się je blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly123a    0
Prubowalem na podniesionym moze dlatego dopieto co go kupilem sprawdze jak bede mial czas na opuszczonym i dam znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co ten smar na kołach i łacuchu?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaraz się dowiesz że do tego jest inny smar B|. Moim zdaniem lepiej tak niż na sucho .

Swoją drogą ładny siewniczek . Można wiedzieć cenę ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

zęby w skrzyni powinny chodzić na sucho ( są plastikowe) i żeby wszystko działało redlice muszą być opuszczone, jak do siewu

 nie widzę rynienki i znaczników , a tak siewnik ładny

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4256

Mam taki sam(chyba), tylko nieco gorsza blacharka. Znajomy ma taki, to jest już cały brunatny :)

U mnie w tym roku po siewie zobaczyłem, zebzaczęło jakby przeskakiwac-krece kołem, rolki się kręcą i nagle jakieś 1/4 obrotu kola-rolki się nie kręcą i nagle znowu normalnie. Pozdejmowalem oslony-wszystko chodzi, wszystko całe, nic nie zuzyte - kręcę kolem-normalnie wszystko chodzi-wtf?

A blokadę ma-patrzac od przodu-na lewo od wieżyczki, na dole taki haczyk przekręcany na ośkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly123a    0
rynienka i znaczniki zdjęte zostaly na czas pruby, za siewnik dalem 3300 zl moze i duzo, ale stan jest nawet dobry, dzisiaj z rana prubowalem siewnik na opuszczonym wszysko dziala jak nalezy nawet znaczniki dzialaja, mam pytanie odnosnie pruby kreconej ile obrotow korba przypada na jeden pelen obrut kola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

wyliczenie na 1ar,  100/szer.siewnika/obwód koła= ilość obrotów koła . Więc podpieramy siewnik by koło napędowe było w powietrzu , kręcimy kołem tyle ile wyszło .a zarazem liczymy obroty  korby i wszystko jasne, mamy próbę na jeden ar

 

 

 

móglby ktoś zwymiarować rynienkę do próby kręconej, przy moim nie było i problem z rozkładaniem plandeki

Edytowano przez jacek3773

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, maly123a napisał:

A po co się smaruje, żeby nie było tarcia chyba nie?

Te tryby na sucho powinny chodzić, wjedziesz siewnikiem w suchą ziemię to zobaczysz że smar+ kurz= papier ścierny. 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
    • Przez Dawidek190
      Witam! Kupiłem niedawno od handlarza siewnik nabudowany Nordsten NS3040 na agregacie Doublet-Record. Niestety nie dostałem do niego tabeli wysiewy i instrukcji. proszę o pomoc.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj