thomas015

Dobór maszyn do gospodarstwa PROW

Polecane posty

thomas015    2

Witam, może mi ktoś wyjaśnić jak ARiMR liczy dobór maszyn na gospodarstwo?

Mam 15 ha pola i np o jaki ciągnik się mogę starać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2

no a inne maszyny ? jak oni to oceniają? Np agregat uprawowo-siewny lub pług?

Edytowano przez thomas015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
17 minut temu, KubaP12 napisał:

Ciągnik to raczej słabo żebyś dostał, nie ma żadnych punktów

Jak dobierze maszyny punktowane to jest szansa. Chcesz znać moc ciągnika na 15ha ale jaki jest profil gospodarstwa- produkcja roślinna czy zwierzęca, bo to też jest ważne a nie wiem czy nie ważniejsze w obecnym PROW-ie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

https://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/wnioski/PROW_2014_2020/MGR/2015/Zasady_doboru_maszyn_PROW_2014-2020.pdf

Polecam przestudiować zanim zacznie się snuć jakieś plany. Jak masz hodowlę  na poziomie 30DJP to i na 10 ha "teoretycznie" powinni Ci przyznać ciągnik o macy 100KM. Tym bardziej jeśli w gospodarstwie posiadasz ciągniki starsze niż 20lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaP12    0
Niby tak ale wtedy ciagnik który nie ma punktów zabiera punkty tym maszynom które posiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Weź poczytaj rozporządzenie to wszystkiego sie dowiesz. Nie da się tego prosto wytłumaczyć. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaP12    0
Załóżmy ze kupujesz ciągnik i jakąś tam inną maszynę i za tą maszynę masz 5 punktów a ciągnik nie ma wcale i te punkty na pół się dzielą cos w tym stylu. A z rozporządzenia to ciężko cokolwiek zrozumiem. Najlepiej zgłoś się do osoby która zajmuje się robieniem takiego wniosku, wszystko dokładnie Ci wytłumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Nic się nie dzieli co ty bredzisz człowieku. Na końcu rozporządzenia jest wzór jak liczyć punkty, jak ktoś ogarnia matematykę i zna ceny maszyn to sobie bez problemu policzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaP12    0
To zapytaj kogoś kto robi wniosek maszyna która nie ma punktów zabiera tej która ma. Oczywiście jeśli znajdą się w jednym wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas015    2

no ale z doborem ciągnika, to trzeb liczyć odległość działek od siedliska i łączną wartość kw wszystkich ciągników? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Z doborem ciągnika to grubsza sprawa, liczą sie ciągniki które masz, czy jest hodowla , czy lekkie czy ciężkie ziemie, rozdrobnienie działek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaP12    0
Kolego to ciężki temat kazdy mówi cos innego dlatego dowiedz się u kogoś kto się tym zajmuje na codzień i wie o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71
2 godziny temu, mickas092 napisał:

Nic się nie dzieli co ty bredzisz człowieku. Na końcu rozporządzenia jest wzór jak liczyć punkty, jak ktoś ogarnia matematykę i zna ceny maszyn to sobie bez problemu policzy. 

Tak jest kolego jeżeli bierzesz maszynę nie punktowaną nawet niewiele wartościową a punkty lecą w dół (wszystko przez współczynnik kosztów). W setnych to jest nic ale w dziesiątych robi różnicę na liście i to sporą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaP12    0
Nadal jest minimum 1.5 pkt żeby się załapać do rozpatrzenia wniosku? Czy cos się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Z 1,5 ptk to będziesz na końcu listy, żeby dostać zwrot to trzeba co najmniej 5 ptk mieć, zależy od województwa. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaP12    0
Umiesz czytać? Żeby Ci przynajmniej wniosek przyjęli to jest 1.5 pkt a to chyba normalne ze tylko ci z większą ilością dostaną zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ludzie z liczbą 1,5ptk to trzeba być imbecylem by w ogóle składać wniosek, po pierwszym naborze mogę wam poradzić że 5 ptk wam starczy o ile dołożą kasy jak wcześniej bo jeżeli nie to 7ptk może być za mało

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez massey3075
      Witam ! Posiadam Deutza 120 i z tyłu założone mam opony o rozmiarze 540 65 r38.  Jakie opon założyć do przodu ? 380 70 r28 ? Może ktoś ma Deutza na takich oponach ? Pozdrawiam
    • Przez Zico99
      Witam 
      Czy ktoś może wie jak wygląda sprawa z kredytem gdy zakupiona maszyna jest finansowana(60%) z PROW?
      Czy PROW biorą pod uwagę jako wkład własny gdy bierzemy kredyt fabryczny np w John Deere?
      Proszę o wasze wypowiedzi.
    • Przez mechanizator72
      Witam, pracuję na fermie bydła mlecznego, sama ferma liczy 1300 krów, ale nie o to chodzi. Zarabiam nieco ponad 3000 netto, moi rodzice prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 20 ha, obecnie mamy 46 opasów. Od pewnego czasu pomagam finansowo w rozwoju gospodarstwa, w ciągu roku z około 30 sztuk powiększyliśmy nasz inwentarz do około 50, co jest wzrostem o 40%, czyli całkiem sporym jak na 12 miesięcy.  Sprawia to też, że w tej chwili w gospodarstwie jest spory procentowy udział sztuk do 1 roku. Czy waszym zdaniem warto nadal w to inwestować, aby dojść do granicy 100 sztuk i za kilka lub kilkanaście lat rzucić pracę na etacie i żyć z gospodarstwa, czy może nie bawić się w samodzielną działalność i żyć  z tego co zarabiam?
    • Przez Kris1976
      Panowie pytanie o poradę 
      1. Kupno agregatu https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowy-dziekan-orion-apollo-herkules-dociskowy-transport-CID757-IDvyLy5.html  który z tego linka myślałem nad 3 zdjęciem, myślałem na łapami serca ( jak to potocznie mówią )
      2. kupno włoki polowej https://www.olx.pl/oferta/wloka-lakowo-polowa-6m-4-rzedy-CID757-IDtpt8x.html#cc383c9778;promoted
      3. wszytko bedzie pracowac z ciagnikiem Mtz 82 
      4.maszyny nie moga byc wieksze niz 3,20 m taki wjazd posiadam 
      5. Co do włóki to będzie używana tylko do włókowania pola po orce klasa ziemi to I i II
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj