czapla112

[Nieaktualne]MF 3060 czy może 1004

Polecane posty

czapla112    0

Witam. Czy ktoś mi powie który z tych ciągników jest "lepszy", na co zwrócić uwagę oglądając go u sprzedającego?

 

MF 3060 - Używany, Rok prod 1995, Moc 86km, Silnik 4 cyl Półbiegi Rewers mechaniczny.

I w sumie nie ma więcej informacji w ogłoszeniu. Po zdjęciach nie wiele widać bo czysty jak nowy.

 

MF 1004 - Rok produkcji 1985, 6600 Motogodzin, silnik 4 Perkins bez turba, 3 biegi, 1 pół bieg mechaniczny, reduktor, skrzynia całkowicie mechaniczna, posiada tura, tuza, kabina ogrzewana, pneumatyka do przyczep, opony tył 80% przód 50%,stan bardzo dobry, świeżo sprowadzony z Niemiec

Edytowano przez czapla112
Do zamkniecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

W 3060 musisz uważać na skrzynie bo naprawa kosztuje bardzo dużo, ale komfort jazdy jest dużo lepszy niż w 1004. W 3060 będzie ci brakować pneumatyki czy to do hamulców czy to do pompowania koła na polu.1004 ma ogólnie prostszą budowę ale jest dużo mniej komfortowy

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
Dnia 28.11.2017 o 11:59, astrahxenon napisał:

W 3060 musisz uważać na skrzynie bo naprawa kosztuje bardzo dużo, ale komfort jazdy jest dużo lepszy niż w 1004. W 3060 będzie ci brakować pneumatyki czy to do hamulców czy to do pompowania koła na polu.1004 ma ogólnie prostszą budowę ale jest dużo mniej komfortowy

16x16 nie jest taka awaryjna w porównaniu do 32x32. Mam takiego mfa z 16x16 ponad 4l i sprawuje się dobrze. poza pierdołami takie jak wymiana filtrów, oleju itp jest ok, mogę polecić. Co do komfortu nie jest najgorzej ale nie narzekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

No jak jest mf serwisowany i olej wymieniany na taki jak ma być i nie wytyrany to i 32x32 lata a jak będzie wyrąbany to lipa bo serwis szczególnie skrzyni kosztuje sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SzymonT532
      Cześć. Jakie macie opinie o MF 3060 ? Co się najczęściej psuje ? Na co zwracać uwagę przy kupnie ? Z góry dzięki
    • Przez szczurek05w
      Mam problem co to może być przy klemie plusowej 

    • Przez dereniek
      Siema mam pytanie z jakiej blachy zrobić obciążnik do Mf 3060 i jaką wagę dobrać bo talerzowka waży tonę
    • Przez lukbold
      Naraz przestał działać podnośnik. Na panelu diody świecą się jak należy choć dostrzegam przygasanie a ładowanie koło 13.6V. Próbowałem też wciskać elektrozawory i nie ma reakcji podnośnika. Hydraulika zewnętrzna działa. Podejrzewam zawór podnośnika bo nie działa ręczne sterowanie. Rozbierał to ktoś? coś się przycięło? Jest tam parę śrub ale nie chce od razu wszystkiego rozkręcać bo tez nie wiem czego się spodziewać. Odkręciłem elektrozawory i znalazłem tam trochę mułu ale nie przycinały się. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie szukać?
    • Przez kola89
      Witam, dzisiaj podczas jazdy przelanczalem z 2b na 4b i nagle traktor tak jakby przestal jechac. Od tej pory nie jedzie na zadnym biegu. Sprzeglo raczej wykluczam gdyz biegi wchodza normalnie i slychac ze w skrzyni cos pracuje (ale zadnych zgrzytow, po prostu slychac prace przy puszczonym sprzegle , a przy wcisnietym nie). Atak z tylu sie nie kreci, wiec obstawiam, ze awarii uleglo cos w skrzyni. Moze macie jakies pomysly. Mf 3060 z 1987 roku, skrzynia AB 16/16 bez polbiegu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj