ignite

drzewka owocowe

Polecane posty

ignite    0

Zamierzam hobbistycznie posadzić trochę drzewek owocowych(jabłoni,wiśni,gruszy),i mam pytanie dotyczące gleby.Mam glebę piaszczystą,czy wystarczy jeżeli w dołek pod drzewko dam glinę+torf?czy to w ogóle pomoże?czy może dać obornik i nawóz na powierzchni i przekopać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rsiejka    61
Jezeli posadzisz drzewka na lekkiej piaszczystej glebie to w przypadku jabloni bedziesz mial lepsze wybarwienie owocow niz na ciezkiej. Glina pod korzeniami nic nie da, tylko trudniej bedzie im sie rozrosnac, torf i obornik po przekopania zwabi myszy, ktote zjedza ci kozenie. U mnie w okolicy jest baaaaardzo duzo sadow, drogie pod wzgledem wielkosci zaglebie sadownicze w europie i obornik zwierzecy, pomiot kurzy, albo podklad popieczarkowy rozsypuja w sadach na glebe wokol drzewka bez przykrywania go. Niby mowia ze trzeba przykryc bo utlenia sie itp. ale zawsze troche skladnikow pojdzie w glab i zatrzyma ci wilgoc pod drzewkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ignite    0

na wiosnę lub jesień,zastanawia mnie jeszcze czy może posiać poplon przed posadzeniem drzewek,tylko jaki?,czytałem o facelji że jest dobra,myślę też o zbadaniu ph,gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maur    0

Kolego, jak już będziesz miał ogarnięte podłoże, to mogę Ci polecić bardzo dobre sadzonki drzew i krzewów owocowych  . Z pewnością znajdziesz tam swoje ulubione odmiany wiśni, jabłoni, gruszy oraz innych drzew - sadzonki są zdrowe, odpowiednio przygotowane a szeroki wybór zadowoli każdego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez slepy78
      Witam
       
      Chciałbym posadzić na 5 klasie 100 drzewek jabłoni
      Skup mam jakieś 8 km odemnie a wytwórnie soków w odleglości 20 km
      Na mojej wsi nie widzę aby ktoś miał duży sad ,niewiem czym jest to spowodowane.
      A tak wogóle to chodzi mi oto żeby mniej więcej po 4 latach od posadzenia mieć co roku ok.7 tyś zysku
       
      Jak myślicie czy warto?
      i jakie jabłonie przyjmują w skupie ?oczywiście przemysłowe tak po 35gr za kg byłoby super
    • Przez heniek47150
      Witam.Szukam porady co do opryskiwacza spalinowego turbinowego stihl sr 450. W instrukcji pisze o zasięgu poziomym 14,5 metra a nic o pionowym zasięgu niewiem czy warto go kupić na drzewa owocowe typu czereśnie, jabłka,gruszki ,śliwy mam ich około 40 sztuk i wszystko ręcznie pryskam ale po opryskaniu takiej ilości to można paść na pysk,drzewa mam wysokie na około 7- 8 metrów niewiem czy da rade takie drzewa tym pryskać .Może ktoś z was ma taki sprzęt i wie co on potrafi. :wacko:
    • Przez mom
      Witam,
      Interesuje mnie temat szkółki roślin ozdobnych:
       
      1) Co wybrać wysiew nasion (w czym zaprawiać) czy zakup małych sadzonek np rocznych
      2) uprawianie w gruncie czy doniczkowanie
      3) sposób pielęgnacji tj nawadnianie deszczownią czy belką nawadniającą, czym najlepiej zabezpieczyć przed grzybem i które substraty torfowe polecacie
      4) Od uprawy czego zacząć przygodę
      5) wszystko inne co nasunie się wam, a związane jest z tym tematem
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam, otóż dostałem zawiadomienie z sądu, które zaczyna się: "SĄD REJONOWY W LESZNIE VI WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH na podstawie art.626(10) paragraf 1 kodeksu postępowania cywilnego zawiadamia, że dokonano wpisu w brzmieniu:
       
      Numer i rodzaj żądania: DZ.KW./POL1/xxxxxx/xx/xxx
      WPOGN - I-O SPROSTOWANIE OZNACZENIA / OBSZARU NIERUCHOMOŚCI
      Numer księgi wieczystej:POL1/XXXXX/X
       
      Pod tym jest pełno tabelek, z numerami niektórych moich działek i jest napisane np: Pastwisko trwałe, przyłączenie obszar 0,3926 HA
       
       
      Czy ktoś mi może wytłumaczyć o co w tym chodzi i ile będę musiał bulić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj