blacha

Widlak do ciągnika

Polecane posty

blacha    26

Tak się składa, że jakiś czas temu udało mi się zakupić maszt od widlaka z odzysku (ma 3,5 t udźwigu na siłowniku, podnosi na wysokość 5 m). Znajomy, który zajmował się przerabianiem takich na podczepiane do ciągnika miał wykonać ramę i przystosować hydraulikę do założenia go na przód do Ursusa 1201, no, ale w efekcie pomysł pozostał w planach, a widlak stoi i czeka. Postanowiłem coś z tym zrobić i chciałbym założyć go normalnie na tył do wspomnianego ciągnika, ale nie wiem sam, którą opcję przeróbki wybrać

taką:

http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/1204730824/gallery_6310_101_113563.jpg

czy może taką:

http://img147.imageshack.us/img147/5862/17456783ff4.jpg

Tak samo nie wiem czy ramę służącą do podczepiania do ciągnika przyspawać do masztu czy też może przykręcić na śruby?

Co o tym sądzicie, jakie macie doświadczenia z tego typu konstrukcjami i którą wersję konstrukcji wybrać?


Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie wiem jaką masz szerokość przodu w swoim ursusie ale u mnie akurat tak pasowało ze zdjęliśmy obciążniki i tą "ramę" do ich mocowania ojciec przyspawał kątownik do widlaka i wywierciliśmy otwory że elegancko pasują do ciągnika przykręciliśmy i jest elegancko. Fotki mogę Ci na maila wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Wiesz czym różnią się te sposoby przyspawania niczym tylko jeden ma kółka(Kółka lepsze bo można więcej naładować) drugi nie ma i jak by coś to lepiej porządnie pospawać a nie bawić się ze śrubami. To nie jest takie trudne przyspawać tylko dół i górę tylko musisz mieć dobrą spawarkę i umieć spawać lub komuś oddaj kto spawa zawodowo. Bo to jest jednak 3 tony więc wiesz ciężar sporawy i ci to zrobi spawacz.:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macieja910    0

Dokładnie jak mówił Damian ja nie widzę tam różnicy w sposobie mocowania. I najlepiej jest to zespawać, porządnym migomatem :lol: Jeżeli masz taki sprzęt i czujesz się na siłach możesz to sam zrobić, jeżeli nie to ja bym nie to możesz nawet dla spawacza zapłacić, kroci nie weźmie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A ja wróciłbym do starego pomysłu i zrobił go na przód bo na tył to jest lipa wiem bo mam ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

Ja mam na tył. Taki ładowacz na przód masz tylko do jednego ciągnika i jak ci się zepsuje czy coś to jesteś uziemiony a na tył podczepisz do każdego i wydaje mi się że łatwiej się manewruje bo przednia oś jest skrętna tak jak w widlaku. Ale wiadomo takim traktorem nie wjedzie się już do małych pomieszczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

No zależy ile się takim masztem robi ale ja i tak jestem za przodem bo do tyłu no fakt ze do każdego traktora ale no według mnie to najlepiej zrobić i tak na przód :lol: a po drugie to myślę ze można to jakoś tak zrobić żeby pasowało i na przód i na tył ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszG100    0

Koledzy też posiadam taki maszt przerobiony do ciągnika dużo nim pracuje z MF255 i jest świetnie, dociążam przód i śmigam po polu z paletami pełnymi kapusty. Lepiej na tył bo tak nie cierpi ciągnik, to znaczy opony i przednia oś według mnie. A co do kółek to jak ma się dobrze utwardzone podwórko i równe to super sprawa bo jak ziemia to zaraz po kółkach ja osobiście nie mam kółek i polecam jak najlżejsze maszty wtedy dużo można przewieść małym ciągnikiem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja mam duży ale kark boli od patrzenia na tył:lol: Jak nie ma przodka to lepiej maszt na tył. Masz przodek to na przó○d. Proste ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ile taki maszt może być warty? Bo mam takli 3,5T udźwigu na sprzedanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22
Napisano (edytowany)

Jak przerobiony to z 1500zł ale jak nie to trochę taniej i zależy w jakim stanie

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ma dospawane mocowania ale do ciężkiego zetora na grube bolce i nie ma łap bo do ładowarki się przydały ;] 1000zł mogę wołać czy raczej mniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ja za maszt z siłownikiem oprócz wideł zapłaciłem 250zł:D mam go w Zetorze na przodzie i mogę zaczepić go do każdego innego ciągnika! zdjęcie zrobię i wstawię jak go założę!...:rolleyes: naprawdę super sprawa a chcąc założyć go do tyłu to tylko męczarnia i ten ktoś nie ma praktyki zakładając go do tyłu lub możliwości na przód:)

 

za 1500zł spokojnie sprzedaż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaki ciągnik musiałby być do widlaka, który podnosi na max 9metrów? Czy jest taki traktor, którego nie przeważy ten widlak? Chciałbym nim układać stóg ze słomy, baloty z sianokiszonki i kłaść na przyczepę bele z pola.Czy fortschritt zt 303 podoła temu narzędziu na max wysokość czy coś mniejszego starczy?Oczywiście ten maszt ma kółka.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

To aby go nie przeważyło do tyłu to nie ma znaczenia czy podnosi na dwa czy 9 metrów

Najważniejsze jest to aby to było równie idealne podłoże bo wystarczy kilkanaście centymetrów i z taką wysokością ciągnik leży na boku więc ryzyko jest. Ile taka sianokiszonka waży 1 t to na ten traktor to nie jest dużo. Tylko najważniejsze jest to aby było równe podłoże.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę zakupić masz od widlaka kompletny wysokość podnoszenia ok 6m.

I teraz pytanie-czy jest ktoś na forum który taki widlak ma zamontowany z przodu ciągnika??

Głownie służył by mi do załadunku bel słomy i sianokoszionki.

Zamontowany by był do najprawdopodobnie do FARMTRACK 80 4 wd

Ma ktoś jakieś zdjęcia z zamontowanym masztem z przodu??

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj