Skocz do zawartości
News
gadget

Podniesienie mocy w Case 7110 Magnum

Polecane posty

gadget    0

Witam

Posiadam Case 7110 155 Km.

Ciągnik zadbany , w ładnym stanie z tym że trochę brakuje mu mocy , gdy ma ciężko nie dymi z tłumika tylko wytraca prędkość . Turbo pod obciążeniem przy 1800 obr pompuje 0,6-07 bara , zastanawiam się czy zwiększenie dawki paliwa na pompie i montaż intercoolera zda egzamin? Teoretycznie powinno pomóc więc stąd pytanie czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie albo ma namiar na dobrego mechanika który zna się na tych modelach. Wiem że te silniki wychodziły w mocach od 155 do 240 Km , chodzi mi o przyrost ok 20 Km.

rudinho11    45
Ja w swoim Case 5130 105 km zastanawiam się nad założeniem instalacji gazowej. Wzrost mocy powinien wynieść 15-30 %. koszt to ok 2 tyś zł. Może Ciebie to rozwiązanie zaciekawi...

iron    710
na pewno zamontowanie icka poprawi już w jakiś sposób osiągi , zacznij od tel. do firmy która kręci ciągniki i spytaj się jaka jest możliwość w twoim przypadku bez ingerencji w podzespoły ale myślę icek będzie niezbędny później kwestia samych wtrysków i dobrania dawki paliwa bo tam pompa jest jeszcze na linkę chyba i tylko regulacja "śrubokręt em "wchodzi w grę raczej ,co turbiny to zapas jeszcze ma

Wiadomość z agroFakt.pl

tomek73    261

Musisz pompę zawieść do zakładu żeby przestawili, bo tylko podkręcenie paliwa to nie zbyt zdaje egzamin.

Co do gazu to ja założyłem w NH T 5060  z 2011r i w nim bardzo dużo czuć, efekt niesamowity, podejrzewam że to części spowodowane że jest to silnik z normą spalin EKO i ma inny wałek rozrządu i na gazie odmula go. A w Case od tego roku mam i szału nie ma, podniosło mi  moc w robocie i jeden bieg do góry, ale ogólnie szału nie ma.

Małe masz ciśnienie, ja w MX 150 mam m do 1,8.

Uziu92    2336
w tych modelach co podałeś siedzi ten sam silnik od 155 do 240 koni, jedynie w tym największym jest ic, w tych mniejszych moc zależna jest widocznie jedynie od dawki i ciśnienia turbiny, trzeba dawkę podnieść i zobaczyć ile turbina dmucha, przy taki. silniku co ma ponad 8 litrów może wystarczyć te 0.7 bara z turbo żeby 155 koni było

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Uziu92    2336
tomek, nominalne fabryczne w mx 180 jest ok. 1,5 bar więc u Ciebie albo było coś kręcone albo Ci manometr oszukuje

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

gadget    0

No właśnie też wydaje mi się że turbo trochę mało pompuje.

Ciągnik niby wstanie bdb silnik , mosty ,turbo suche jak pieprz ale taki trochę bez jajeczny...

myślę podkręcić go na pompie do momentu aż w obciążeniu zacznie puszczać dym z rury wydechowej , wtedy zamontować IC-ka i podpiąć go pod hamownię żeby zestroić to wszystko jak Bóg przykazał...

gadget    0

Ps..

Żadnych udziwnień typu gaz nie chcę choć czytałem w mirę pozytywne opinie na temat tego rozwiązania..

BENNY82    64

instalacja wodorowa? ale na sam początek popmpa paliwa do serwisu włącznie z wtryskiwaczami, po drugie primo to sprawdź termostat czy działa poprawnie tzn zamyka się całkowicie i silnik ma  ma optymalną temp pracy. po trzecie primo to sprawdz kompresje na każdym garze nieważne maksymalne ciśnienie tylko różnica cisnien maks tolerancja to chyba do 10%. z tego co napisałeś to turbo wydaje się ok .IC to bym odpuścił. przywróc mu fabryczne parametry i będziesz zadowolony.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jaszczur2008
      Witam.
      Posiada case international 844s 81rok 4x4 (nie xl)
      Problem taki ze na polowych cos wali w skrzyni.
      Na szosowych i wstecznym jest okej.
      Gdy jade na polowych potrafi wybic na luz.
      Obstawiam na synchronizator.
      Moje pytanie to pod ktorym deklem sa tryby od polowych? Pod podnosnikiem, czy pod tym z przodu gdzie jest orbitrol?
      I drugie pytanie czy przedni dekiel zejdzie? Bo orbitrol jest jakby pod deklem iczy to tak wyjdzie? Lub co odkrecic by wyciagnac dekiel?
      Prosze jakies wskazowki
    • Przez Piasek186
      Witam. Ma ktos moze namiary na firme ktora zajmuje się sprzedażą I jednocześnie naprawą ciagników case z okolic prudnika ? Byłem kilka lat temu tam oglądać jakiś ciagnik, ale nie pamietam miejscowosci chyba że ktos wie gdzie w łódzkim naprawiają te ciągniki ?
    • Przez MIKUr1
      Witam.

Nie ma chyba w Polsce forum z lepszymi fachowcami od sprzętów rolniczych, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mój tata kupił ciągnik Case 5130, praktycznie nic nie zdążył popracować i sprzęt po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie chce jechać. W ogóle nie rusza ani do przodu ani do tyłu, WOM działa, wspomaganie działa. Co sprawdzić? Jaka może być przyczyna?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
    • Przez kuba5150
      Jestem nastawiony na kupno tego ciągnika proszę o wszelkie informacje o tym traktorze.., ile spala, WOM hydrauliczny?, najczęstsze awarie.
    • Przez DeutzFahrAgroplus85
      Pomocy.

Posiadam od niedawna ciągnik Deutz Fahr Agroplus85 z rocznika 2000 typ D11S. 
      Problem polega na tym, że nie ma mocy i kopci na czarno. 
      Zrobione zostały wtryski, uszczelniony kolektor dolotowy i intercooler, a problem nie zniknął. Turbo Ok. 
      Spotkał się ktoś z was z takim problemem? Bądź ma jakiś pomysł? 

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.