tomaszek767

Talerzówka po kukurydzy na ziarno

Polecane posty

tomaszek767    11

Cześć. Szukam talerzówki do uprawy ścierniska po kukurydzy ziarnowej. Raczej produkt polski (zagraniczne za drogie ewentualnie używka). Szerokość 3 lub 4 metry/ Wał gumowy (będzie też używana do uprawy pod kukurydzę). Zależy mi na dobry cięciu i mieszaniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Ja mam 3m JD w systemie V na wysokich talerzach z wałem rurowym dorabianym ale jest dobrze

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Tematów w na forum o tym jak dzików na podlasiu :) Osobiście polecam staltech, grano i tolmet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Kolega mi w tym roku uprawiał euromaszem i mi sie spodobało bo fajnie wymieszane i pociete? Jak wasze opinie o tej firmie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
po kuku to chyba ważne żeby była ciężka masywna i na wysokim talerzu żeby się nie zapychalo

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

euromasz mało masywny staltech talerze 610 wal packera  1800 kg 3 m a euromasz coś koło 1500 kg podobnie grano waży do staltecha  o 50 kg jest chyba lżejsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A co masa ma do agregatu jak można ciągnikiem dociążyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

no tylko ciekawe jaki kolega ma ciągnik i jeszcze to że jak na dociązeniu to inna praca niż to co na większej masie a bez ... przerabiałem to w swoim fendzie 

i jeszcze trzeba wiedzieć jak to będzie działało wg praw fizyki jak agregat bez hydropaka to co najwyżej dociążysz przednie talerze a nie całą bronę 

Edytowano przez Zefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

U mnie już po uprawie: STALTECH U30- wał rurowy i poszło bardzo dobrze. Ta samą maszynę stosuje przy uprawie pod siew. W okolicy pracuje też Lemken Rubin ale to już inna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

Właśnie przeglądając informacje na stronie producentów najlepiej chyba wypada staltech bo jest najcięższy ( a masa brony w przypadku kuku jest bardzo ważna im cięższa tym lepsza). Brona by pracowała z Fendtem 824. Do tego talerze 610 tak jak pisał Zefir. Co do wału packera to wiem że go nie chce bo mam rędziny i na nich się na  pewno zaklei jak będzie mokro. Wiem bo miałem przy bronie wirnikowej taki. Zastanawia mnie tylko wał z pierścieni stalowych uzębiony. Swoją drogą mam w gruberze wał T-Ring i fajnie zagęśzcza glebe. Tyle że chce sie pozbyć tego agregatu na rzecz talerzówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Nie posiadam, ale patrząc na jej parametry to powinna być konkretną talerzówką - agregatem talerzowym.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

To ja mam takie krótkie pytanie. Czy 2x uprawa talerzowka zastąpi nam orkę pod kuku? :) Raz zniszczenie scierniska a na wiosnę na przygotowanie? Nie martwię się o siew ;)

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

Ja w tym roku, po koszeniu na drugi dzień talerzówka, następny dzień to samo i na trzeci siew siewnikiem talerzowym solo i nie narzekam. Dużo ułatwia też dobry kombajn który ładnie zsieka resztki i nie gubi dużo. brona talerzowa agromasz 2,7m ursus 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

@Artis zawieszania czy półzawieszana? Jakim biegiem na jakiej ziemi? Górki czy płasko? Mam na razie C385 i nie wyobrażam sobie takiej szerokiej maszyny zawieszane :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzybu1    35
Ja posiadam staltecha 4metry zawieszane, kupiony w tym roku specjalnie na kukurydzianiska. Talerze 610 i wał daszkowy. ciągany jest claasem 170 km i jest w sam raz. Waży 3700 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszek767    11

grzybu 1 

 

dobrze tnie i miesza? zależy mi najbardziej na tym. Jaki model masz?

Edytowano przez tomaszek767

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

65 % userów poleca ci staltech w tym ja mam ją od 3-4 lat nie zamienił bym na inną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefir    75

Wygląda solidnie , najciekawiej prezentuje się gtl ciekawie jaka cena bo wyposażenie ma dobre , jak by moja miała mieć takie to bym musiał koło 24-25 tyś dać za 3 m , Model AT  jest taki sam jak inne taki sam uklad ramy i itp . Firma wogóle jakaś do AM podchodzi nawet takie same nazwy modeli AT i itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj