xXPioter99Xx

Nawigacja GPS na gospodarstwo 100ha - czy ma to sens?

Polecane posty

xXPioter99Xx    20

Witam wszystkich. Ostatnio zagłębiłem się trochę w temat nawigacji GPS . Chciałbym nabyć najprostszy "zestaw" który bedzie sam kierował Ciągnikiem podczas:

-Siewu zbóż i rzepaku

-Uprawy przedsiewnej 

-Rozsiewania nawozu i młócenia (o ile taki zestaw może być przenośny) :) 

Czy to według was ma sens czy lepiej sobie darować?

Jeśli ma to jakimi modelami się zainteresować? 

Z góry dziękuję i pozdrawiam :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
G_Siegien    37

Chodzi Ci o prowadzenie równoległe wraz z kierowaniem? Jakie fundusze na taki bajer masz?


Posty wyrażają moje zdanie, inni nie muszą wcale się z tym zgadzać (mogę być w błędzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
według mnie nie opłaca się ale to jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam, kupowałem jak miałem 80 ha,  i używam do oprysków,  nie robię wcale  ścieżek, nawozów, uprawy, podorywki i siewu, ale tu  nie zbyt jest dokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126
Jak zaoszczędzisz 5 litrów ropy na hektarze rocznie to będzie bardzo, bardzo dużo, czyli średnio na 100 ha zaoszczędził byś 500 l. Z samych oszczędności na paliwie inwestycja zwróciła by się najprędzej po 20 latach ;) Z drugiej strony jest duża oszczędność czasu no i np. takie pierdoły że na uwrociach nie używasz sprzęgła/rewersu czyli teoretycznie te elementy powinny dłużej wytrzymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

masz jakąś wycenę? taki sprzęt jaką ma dokładność w cm? masz zamiar kupić abonament czy na darmowym sygnale?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

Witam 

i jak Panowie dowiedzieliście się coś więcej o zestawie Trimble cfx 750 ? Możecie się podzieli informacją i mile by było widziane cenami zestawów jeżeli je zakupiliście ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Do przeanalizowania taki wyświetlacz. Jest tańszy od CFX ale ma możliwość odblokowania ISObus.

 

CR7.jpg

CR7-nav.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość johny22   
Gość johny22

A jakaświeksza garść informacji na temat tego ravena ? chociażby jaka rozdzielczość ekranu? 

A dalej czy jest powiązany z trimble czy to osobna firma ?

Jakimi antenami dysponują jaka dokładność czy jak w trimble jedna antena i odblokowywuje się sygnał czy może trzeba coś zmieniać? 

 

Posiadasz może jakieś katalogi od tej firmy żebym o wszystko nie musiał tak książkowo wypytywać?

 

I też widziałem w którymś komentarzu pisałeś że sprzedajesz nawigacja mógłbyś mi podesłać więcej info na priv 

Edytowano przez johny22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poznan1991    1

Witam. Mnie również interesuje nawigacja Trimble z kierowaniem automatycznym i dokładnością do 2 cm. Jak cena takiego zestawu??? czy jest możliwość kupienia np na 5 sąsiadów z okolicy bo słyszałem ze zasięg ma 12 km, czy wtedy wystarczy ze każdy kupi urządzenie na kierownice antenę i wyświetlacz?? a ile taki wtedy zestaw kosztuje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

ODGRZEWANY TEMAT ALE CFX Z ANTENĄ AG 25 KUPISZ  UŻYWANY DO 5000 ZŁ PO AKTUALIZACJI USUNIĘCIU  DANYCH Z PAMIĘCI   DZIAŁA JAK NOWY A DO ez PILOT TO NOWY ZESTAW OK 15 000 DO UPRAWY NAWOŻENIA I OPRYSKÓW SIEWU ZBÓŻ  KOREKCJA WAS EGNOS  WYSTARCZAJĄCA WSZYSCY SIĘ PODNIECAJĄ DOKŁADNOŚCIĄ RTK RTX 2 CM NIE WIEDZĄC NAWET O CO CHODZI A TAK NAPRAWDĘ KONFIGURACJA CIĄGNIKA I WPISANIE POŁOŻENIA ANTENY MA NAJWIĘKSZE ZNACZENIE NASTĘPNIE KALIBRACJA ŻYROSKOPU NO I KALIBRACJA KIEROWANIA NASTĘPNIE WYBÓR OPCJI LINII KIEROWANIA WPROWADZENIE NARZĘDZIA  DAJE SATYSFAKCJONUJĄCĄ DOKŁADNOŚĆ A NIE MARZENIA O DOKŁADNOŚCI 2 CM A RESZTA PARAMETRÓW BURDEL TAKI ŻE PIJANY MA WIĘKSZĄ DOKŁADNOŚĆ A TRZEBA JESZCZE PAMIĘTAĆ ŻE POLE NIE STÓŁ SĄ BRUZDY KOLEINY NO I PRĘDKOŚĆ .NA PEWNO PRZY SIEWIE WARZYW 2 KM /H MOŻEMY SIĘ EKSCYTOWAĆ 2 CM ALE JUŻ PRZY 10 KM/H SPRAWA DYSKUSYJNA  .CO DO OPŁACALNOŚCI TO NIE SPŁACI SIĘ ALE JAK KTOŚ RAZ SPRÓBUJE  TO JAK NARKOTYK DLA KOGOŚ KTO NIE LUBI SMART FONA KOMPUTERA ODRADZAM BO ZANIM USTAWI TO STRACI NERWY NATOMIAST DLA FANÓW TECHNOLOGI I WKUR ...ENIA SĄSIADA POLECAM  DZIŚ UŻYTKUJĘ KILKA  CFX FM 750 Z EZ PILOT I KILKA MULLER TRACK III Z TRCK AUTO  I NIEMAM NAWET 100HA ALE JESTEM FANEM ALBO WARIATEM  .NIE SPŁACI SIĘ TO ZA MOJEGO ŻYCIA ALE  JAKO DZIECKO MARZYŁEM ŻEBY CIĄGNIKI SAME JEŹDZIŁY  I JEŻDŻĄ  PRAWIE SAME DZIŚ KONCENTRUJĘ SIĘ NA AUTOMATYCZNYM ZAWRACANIU A CO POTEM ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

A jakbyś jeszcze po polsku pisał to było miło z Tobą pogadać, a tak to ni cholery nie potrafię przeczytać tego co napisałeś?
Ja własnie zamówiłem cały zestaw - jak się bawić to się bawić.
GFX-750 z sygnałem RTX CenterPoint - dokładność 3.8cm, elektryczna kierownica, moduł transferujący na inną maszynę, moduł sterujący opryskiwaczem - nie tylko sekcjami ale również dawką.

  • Like 1

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xXPioter99Xx    20
Szanuję prywatność więc o cenę całości nie pytam , ale byłbym wdzięczny za informacje ile PLN za sygnał żeby sobie porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Dnia 26.12.2018 o 10:51, yacenty napisał:

A jakbyś jeszcze po polsku pisał to było miło z Tobą pogadać, a tak to ni cholery nie potrafię                                                                                                                                             Jeśli do mnie to:   Część ci przepisałem  wpisałem ci  kilka kropek może zrozumiesz? reszty mi się nie chce ( Zakreśl czego  nie czaisz)  i widzisz żeby zrozumieć o czym piszę trzeba poznać działanie  ustawienia i możliwości sprzętu a jeśli dla ciebie to pierwszy kontakt z nawigacją  to już trenuj wodą bo wiosną się rozczarujesz i dopiero wtedy zrozumiesz co napisałem  , siedząc obok serwisanta wszystko bajecznie proste na polu gdy jesteś  sam i po zmianie ciągnika już nie koniecznie - myślę oczywiście o precyzji i wydajności . Przypuszczam że opanowanie komputera z nieznanym językiem to nawet nie 5% fachowych ustawień GPS     

Odgrzewany temat Ale CFX 750  używany kupisz za 5000 ZŁ PO AKTUALIZACJI USUNIĘCIU  DANYCH Z PAMIĘCI   DZIAŁA JAK NOWY.    A do EZ PILOT to nowy zestaw około  15 000 do  uprawy nawożenia  i oprysków siewu zbóż   korekcja   WAS EGNOS-  wystarczająca . WSZYSCY SIĘ PODNIECAJĄ DOKŁADNOŚCIĄ RTK RTX 2 CM NIE WIEDZĄC NAWET O CO CHODZI. A TAK NAPRAWDĘ KONFIGURACJA CIĄGNIKA I WPISANIE POŁOŻENIA ANTENY MA NAJWIĘKSZE ZNACZENIE NASTĘPNIE KALIBRACJA ŻYROSKOPU NO I KALIBRACJA KIEROWANIA NASTĘPNIE WYBÓR OPCJI LINII KIEROWANIA WPROWADZENIE NARZĘDZIA  DAJE SATYSFAKCJONUJĄCĄ DOKŁADNOŚĆ A NIE MARZENIA O DOKŁADNOŚCI 2 CM -A RESZTA PARAMETRÓW BURDEL TAKI ŻE PIJANY MA WIĘKSZĄ DOKŁADNOŚĆ A TRZEBA JESZCZE PAMIĘTAĆ ŻE POLE NIE STÓŁ SĄ BRUZDY KOLEINY NO I PRĘDKOŚĆ .NA PEWNO PRZY SIEWIE WARZYW 2 KM /H MOŻEMY SIĘ EKSCYTOWAĆ 2 CM ALE JUŻ PRZY 10 KM/H SPRAWA DYSKUSYJNA  .CO DO OPŁACALNOŚCI TO NIE SPŁACI SIĘ ALE JAK KTOŚ RAZ SPRÓBUJE  TO JAK NARKOTYK DLA KOGOŚ KTO NIE LUBI :SMART FONA, KOMPUTERA ODRADZAM BO ZANIM USTAWI TO STRACI NERWY NATOMIAST DLA FANÓW TECHNOLOGI I WKUR ...ENIA SĄSIADA POLECAM.  DZIŚ UŻYTKUJĘ KILKA  CFX FM 750 Z EZ PILOT I KILKA MULLER TRACK III Z TRCK AUTO  I NIEMAM NAWET 100HA ALE JESTEM FANEM ALBO WARIATEM  .NIE SPŁACI SIĘ TO ZA MOJEGO ŻYCIA ALE  JAKO DZIECKO MARZYŁEM ŻEBY CIĄGNIKI SAME JEŹDZIŁY  I JEŻDŻĄ  PRAWIE SAME DZIŚ KONCENTRUJĘ SIĘ NA AUTOMATYCZNYM ZAWRACANIU A CO POTEM ?

lub zmianie ciągnika już nie koniecznie 

17 godzin temu, xXPioter99Xx napisał:

Szanuję prywatność więc o cenę całości nie pytam , ale byłbym wdzięczny za informacje ile PLN za sygnał żeby sobie porównać.

Pytanie nie do mnie ale w pierwszym roku na zachętę przy zakupie nowego sygnał korekcji  dają za darmo a po roku zaczynają się żniwa zwykle około 2000 euro/rok   i wtedy konsternacja bo nie używasz cały czas a euro ubywa i już zabawa nie tak wesoła jak wymnożymy razy 10 lat to czar pryska  ot realia    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
ktoś Cię zgwałcił ta nawigacja? nie wiedziałeś co kupujesz i za ile? do kogo masz pretensje? za rtx centerpoint abonament to 1000e za rok przy dokładności 3.8cm

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
5 minut temu, yacenty napisał:

ktoś Cię zgwałcił ta nawigacja? nie wiedziałeś co kupujesz i za ile? do kogo masz pretensje? za rtx centerpoint abonament to 1000e za rok przy dokładności 3.8cm

Otóż gdy ja użytkowałem nawigację Twoim marzeniem był c 330  a na przestrzeni lat technologia tanieje stąd różnica ceny 2000e i może  obecne 1000e (jeśli w ogóle kupiłeś )   Ja z kolei po latach użytkowania mam pogląd i doświadczenie Ty kierujesz się chwilowym  zachwytem" nowej technologi ".Dziś musiałbym być idiotą by kupować w Polsce za dziesiątki tysięcy coś co można przy odrobinie odwagi i wiadomości na e-bay kupić za kilka tysięcy i mieć nawigację z  EZ pilotem w każdym ciągniku bez przenoszenia    . Ale Ty jesteś" ekspertem a ja nowicjuszem" dopiero gdy w czasie użytkowania na środku pola poczekasz kilka razy 15 min na inicjację korekcji sprawdzi się twój zachwyt i zobaczymy kogo" zgwałcono"  .Gdybyś  kierował się rozwagą i wiadomościami to wiedział byś że to samo a nawet lepiej bo RTK     2 cm można uzyskać za psie opłaty no ale tego Ci sprzedający nie powie bo z owych 1000e dla niego jest 500e więc po co uświadamiać wieśniaków   a tak prawie na pewno nie wiesz na czym polega korekcja sygnału bo jeśli nie potrafisz przeczytać i zrozumieć  tekstu dużymi literami to trzeba ci podać to na łopacie i popchać widłami i to jest wiejska zarozumiałość którą uwielbiam  Tak że przyjemnego użytkowania i jarających wrażeń .     

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
cieszę się twoim szczęściem i twoja eksperskoscia

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
4 godziny temu, yacenty napisał:

cieszę się twoim szczęściem i twoja eksperskoscia

Widzę nauka nie idzie w las a ja "eksperskoscia" przeczytałem i zrozumiałem dzięki Twemu wielkiemu umysłowi i ja czegoś się nauczyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAAXIO    0
Dnia 29.12.2018 o 10:37, RU68 napisał:

Otóż gdy ja użytkowałem nawigację Twoim marzeniem był c 330  a na przestrzeni lat technologia tanieje stąd różnica ceny 2000e i może  obecne 1000e (jeśli w ogóle kupiłeś )   Ja z kolei po latach użytkowania mam pogląd i doświadczenie Ty kierujesz się chwilowym  zachwytem" nowej technologi ".Dziś musiałbym być idiotą by kupować w Polsce za dziesiątki tysięcy coś co można przy odrobinie odwagi i wiadomości na e-bay kupić za kilka tysięcy i mieć nawigację z  EZ pilotem w każdym ciągniku bez przenoszenia    . Ale Ty jesteś" ekspertem a ja nowicjuszem" dopiero gdy w czasie użytkowania na środku pola poczekasz kilka razy 15 min na inicjację korekcji sprawdzi się twój zachwyt i zobaczymy kogo" zgwałcono"  .Gdybyś  kierował się rozwagą i wiadomościami to wiedział byś że to samo a nawet lepiej bo RTK     2 cm można uzyskać za psie opłaty no ale tego Ci sprzedający nie powie bo z owych 1000e dla niego jest 500e więc po co uświadamiać wieśniaków   a tak prawie na pewno nie wiesz na czym polega korekcja sygnału bo jeśli nie potrafisz przeczytać i zrozumieć  tekstu dużymi literami to trzeba ci podać to na łopacie i popchać widłami i to jest wiejska zarozumiałość którą uwielbiam  Tak że przyjemnego użytkowania i jarających wrażeń .     

Hej, możesz podać więcej konkretów odnośnie alternatywnych systemów gps?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez flaber14
      Witam
      koledzy, koleżanki i osoby obyte w temacie dotacji. Jeśli ktoś potraktuje mojego posta jak "tego co chce wyciągnąć tylko kasę z Unii" nie obrażę się ale myślę że co niektórzy wyciągnęli już więcej o de mnie i maja się całkiem nieźle.
      Po krótce moje gospodarstwo ma 7ha. Produkcja zbóż odpada. Trzoda chlewna z racji ASF odpada. Próbowałem swego czasu opasy niestety jak sprzedałem podliczyłem wszystko to bylem na minusie. Wszystko mam tu na myśli prócz ceny zakupu cielą i produkcji paszy z trawy doliczyłem KRUS/światło/oraz moją dniówkę 30zl - myślę ze nie wiele. Więc na razie temat w zawieszeniu. Niestety z racji ukształtowania gospodarstwa bez opasów wiem że się nie obejdzie (cześć to teren pagórkowaty nie dla maszyn). I albo będzie chodzić moje 5 szt albo sąsiada - jeszcze nie zdecydowałem.
      Za to rozważam inne rzeczy. Mianowicie:
      1. albo iść w plantację/przetwórstwo co byłoby w moim regionie mówiąc delikatnie "dziwne". Ale nie produkcja jabłek tylko plantacja czarnego bzu. Popytałem tu i ówdzie i nawet by się to może kalkulowało. 
      2. złożenie wniosku na działalność pozarolnicza - usługi ziemne minikoparka. Tak wiem temat pewnie oklepany ale na moim podwórko gminnym i ościennym jest tylko jedna taka firma i wiem ze roboty by stykało i dla mnie. Ale... jestem realistą i wiem że na DG nie zawsze może pójść tak jak bym chciał dlatego żeby ZUS mnie nie zabił zostawiam furtkę z zatrudnieniem się w jakiejś firmie.
      Ogólnie jak widać pomysłów i wyjść z sytuacji jest dużo i w cale bo nie wiem tak na prawdę na czym się mam skupić. I co najważniejsze jak to dobrze rozegrać żeby nie będę ukrywał wyciągnąć jak największe dotacji. 
      Najchętniej to widziałbym połączenie punktu 1 z 2. Ale w tedy dotacje tylko byłaby na 2. Aha nadmienię tutaj iż na chwilę obecną nie kwalifikuje się pod działanie dla małych gospodarstw. Jak policzyłem swoją wielkość ekonomiczną i ile musiałbym sztuk bydła postawić żeby dobić do 10tyś euro, to na chwilę obecną się nie wchodzi w grę.
      Troszkę patrze na jednego z sąsiadów z zazdrością. Małżeństwo nigdzie nie pracuje tylko tak od 2004 żyją sobie z dotacji. Postawili nową chałupę, wykopali x stawów, porobili sauny i inne pierdoły a teraz z tego co widzę idą w plantację borówki i soki. Aczkolwiek turystów u niech jak na lekarstwo i pewnie tej borówki też nikt nie zje -ale grunt że potrafią z Unii wyciągnąć ile się da. I teraz moje pytanie czy są tak bardzo obrotni/odważni czy mają takie znajomości?
       
      Jeśli mi ktoś coś doradzi nie plując mi w twarz jakim to ja jestem ze chcę wyciągnąć kasę to byłoby miło  
       
      Pozdrawiam
      Adam
       
      PS. na usprawiedliwienie chciałbym żeby ta kasa z unii faktycznie mi pomogła, nie chcę jej przejeść i przepić żeby było jasne  
    • Przez alvaroalvaro78
      Tak jak w tytule antena z najnowszym softem 6.8Qg24p kompletna z uchwytem magnetycznym i przewodem podłączeniowym z końcówką RS232 do wszelakich sterowników Muller Elektronik.
      cena 2550zł
    • Przez RU68
      Czy ktoś używa EZ REMOTE  do  TRIMBLE CFX dla niewtajemniczonych zdalne sterowanie funkcjami 
    • Przez darektrax
      Mam pytanie, czy można zastąpić oryginalną antenę STAR FIRE anteną AMAZONE [antena Millera]
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj