peewee1984

Sieczkarnia do kukurydzy i zielonek

Polecane posty

peewee1984    91

Witam.

Planuję zakup sieczkarni samojezdnej do koszenia kukurydzy i zbierania lucerny i innych zielonek z pokosu. W związku z tym mam pytanie czy do zbierania zielonki z pokosu potrzebna jest jakas modyfikacja sieczkarni poza wymianą podbieracza?? Jaka sieczkarnia jest najlepiej przystosowana do takiej pracy mieszanej? Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to okolo 60.000 pln. Dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Jeżeli sieczkarnia jest z gniotownikiem- to do zielonek z pokosu trzeba go zdemontować/wyłączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98
Z tego co widziałem to np. w sieczkarniach Krone wymienia się cały zespół tnący. W zespole do traw na bębnie jest mniej noży, nie ma zgniatacza ziarna i występują różne drobne różnice. Kiedyś niedaleko mnie ktoś do sieczkarni Mengele założył podbieracz bez żadnych modyfikacji to praca szła bardzo słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

No wlasnie sek w tym zeby obylo sie bez rozkrecania polowy sieczkarni. Z tego co ogladalem oferty na olx to najwiecej jest sieczkarni john deera z dodatkowym osprzetem do zielonek. Może trafi sie jakis uzytkownik takiej maszyny z doświadczeniem w zmianie osprzętu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Trzeba wyjąć gniotownik i w jego miejsce wsadzić blachę przelotową, w zależności jaka marka sieczkarnii i jakie masz noże/stalnice, są uniwersalne ale to rzadkość, w większości trzeba wymienić noże i stalnice na specjalne do trawy, a no i do trawy idzie tylko połowa noży bo tak to by Ci za drobno scieło, dodatkowo trzeba zasłonić dolot powietrza do wentylatora bo za mocno będzie dmuchać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

No to chyba pozostaje sie skupic na john deere, bo jaguara albo mengele z osprzetem do zielonek ciezko spotkac na portalach ogloszeniowych. Ewentualnie jeszcze agrostoj, ale te z osprzetem do zielonek zazwyczaj sa brz gniotownika. I ogolnie malo tych maszyn wiec pewnie dostep do czesci tez bedzie ograniczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

John deera najłatwiej znaleźć, często też z instalacją do zakiszacza, nie masz kamieni na łąkach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Łąk wogole nie biorę pod uwagę, na zielonke ma być lucerna, kamieni trochę jest na polu więc zapewne trzeba będzie je pozbierać, a te mniejsze wał posiewny wciśnie w ziemie;) Aczkolwiek jak tyle jest roboty z tym przezbrajaniem sieczkarni do zielonki to nie wiem czy nie lepiej będzie dokupić podbierak do zawieszanego pottingera, a sieczkarnie kupić tylko z myślą o kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
albo kupic przyczepe samozbierajaca z nozami. i bedzie czym kuku wozic i lucerne zbierac. ale napewno wyjdzie drozej niz podbierak do pottingera

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peewee1984    91

Mam taką małą przyczepę zbierającą pottingera, ma też noże, ale zbieranie lucerny jednym takim małym sprzętem za długo by trwało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nodenode    0

czy potwierdzacie tezę że sieczkarnie małe na rynku wtórnym trzymają lepiej wartość niż te duże? To wynika chyba z tego że duże sieczkarnie nie nadają się na usługi do małych gospodarstw gdzie pryzmy są małe. Przeglądałem oferty i widziałem że używane  jaguary 930  i 940 są w podobnej cenie co 980.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Raczej kwestia jest taka że na te małe Jaguary ludzie głupieją że claas to claas i lecą i płacą za to miliony a w większości to są trupy co na liczniku ma 3 tys. Mth a w rzeczywistości powyżej 6-7, a na duże nie ma popytu jeszcze na razie i dlatego tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez Arekm
      Witam, potrzebuje pomocy, mianowicie widocznego zdjęcia tabeli wysiewu przedstawionej na moim zdjęciu. Ważne informacje się starły, bo maszyna ma już swoje lata. Model jest stary jak świat, możliwe że z lat 70. Załączam też zdjęcie modelu tego siewnika. Za pomoc będę ogromne wdzięczny! 🙂


    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez kowalienko1
      Jest 13 maja pole po wieloletnim ugorze Zaorane, glebogryzarka, brony, włókna.. Docelowo ma być tam łąka ( pastwiska) . Co robić dalej jest susza.. czekać na zielsko i opryskac Raundapem. Posiac, owies, łubin.? Podpowiedźcie
    • Przez JOHNSTYJEK
      Zastanawiam się nad uprawą trawy sudańskiej, chciałbym się dowiedzieć czy są do tego dopłaty, czym to najlepiej zbierać oraz czy wzbudzi to zainteresowanie kupnem innych hodowców ponieważ sami nie prowadzimy hodowli  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj